شنبه 11 ژوئن 11 | 20:01

انتقاد چين از اتهامات گوگل در خصوص حملات سايبری

چين هرگونه اتهام گوگل در خصوص حملات سايبري توسط اين كشور را رد كرده و آن را بي اساس دانست.


پس از اينكه گوگل اعلام كرد كه اخيرا توسط چين مورد حملات سايبري قرار گرفته است مقامات روزنامه پيپلز ديلي اين كشور بطور آشكار از اين سايت انتقاد كرد.

بر اساس اين گزارش، پكن هرگونه همكاري دستگاه‌هاي دولتي را در هك كردن سايت گوگل و بقيه شركت‌هاي آمريكايي را مورد قبول ندانست.

گوگل در بلاگ پست اعلام كرد كه اين حملات از شهر “جينان ” چين، علاوه بر ديگران توجه مقامات ارشد دولت آمريكا و فعالان سياسي چين را به خود جلب كرده است.

يك مقام چيني همچنين در دفاعي انتقادانه از مقررات سياسي گفت كشورش تصميم تغيير در كنترل بر اينترنت كه مطابق با استانداردهاي شركت Xinnhua است را ندارد.

گوگل اعلام كرده است كه حملات سايبريي كه از چين انجام شده است بدنبال دسترسي به ايميل‌هاي جي ميل بوده است. و اين حملات به بيش از بيست سايت شركت‌هاي آمريكايي ديگر انجام شده است.

گوگل در خصوص حملات سايبري از چين شكايتي مطرح نكرده است. اما هيلاري كلينتون به چين بابت چنين حمله‌اي هشدار داده است.

سخنگوي معاونت IT چين گفته است كه با توجه به صريح بودن و يا نبودن مداخله دولت چين در اين حملات، انتقاد كردن بي فايده است.

همچنين دولت چين بيانيه قبلي خود را در خصوص ممنوع بودن حملات هك بيان كرده است و اعلام كرده براي مبارزه با حملات سايبري دست همكاري با سازمان‌هاي جهاني را مي‌فشارد.

يك مقام سخنگوي دولت چين اعلام كرده است كه از قانون آزادي بيان اينترنتي حمايت مي‌كند اما استفاده از اينترنت براي ضربه زدن به دولت را ممنوع اعلام كرده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: