یکشنبه 12 ژوئن 11 | 15:51

60 درصد زنان و مردان تهرانی پوشش شرعی را رعایت نمی کنند

مشاور کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: 60 درصد زنان و مردان تهرانی حدود شرعی را در پوشش و لباس خود رعایت نمی کنند.


مشاور کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: 60 درصد زنان و مردان تهرانی حدود شرعی را در پوشش و لباس خود رعایت نمی کنند.

مجید ابهری با بیان اینکه با آغاز فصل تابستان دو موضوع اوقات فراغت و بدحجابی در جامعه و رسانه ها داغ می شود گفت: در موضوع اوقات فراغت با توجه به اینکه نهادهای مختلفی با بودجه‌های قابل توجه 30 سال است که در حوزه اوقات فراغت جوانان و نوجوانان فعالیت می کنند ولی هنوز این مشکل برطرف نشده است.

وی افزود: بر اساس بررسیهایی که در مناطق 16، 10، 11 و 20 تهران انجام شده است آموزش و پرورش تنها 30 درصد از نوجوانان و جوانان را تحت پوشش برنامه های تابستانی خود قرار داده و الباقی جوانان و محصلان با خیابانگردی، تماشای تلویزیون و ماهواره، بازیهای رایانه ای، کلاسهای تقویتی و تجدیدی و یا کار کردن در فروشگاههای اقوام و آشنایان خود را سرگرم کرده و به نوعی اوقات فراغت را می گذرانند.

مشاور کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز هیچ مسئول و نهادی نمی تواند بگوید بودجه نداریم زیرا بودجه تامین شده ولی سیاستگذاریها و برنامه ریزیها صحیح نبوده است و بیشتر برنامه ها کوتاه مدت و مقطعی بوده است.

ابهری افزود: برای تقویت برنامه های اوقات فراغت نوجوانان و جوانان باید فرهنگسراها، مساجد و مدارس را با تمرکز و تامین بودجه و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری به پایگاهی برای حضور صمیمانه و راحت برای قشر جوان تبدیل و این برنامه ها را در کشور نهادینه و مستمر کرد.

این جامعه شناس و آسیب شناس از رعایت نکردن حدود شرعی در پوشش و لباس در 60 درصد زنان و مردان تهرانی خبر داد و افزود: بررسیهای شورای فرهنگ عمومی نشان می دهد تنها 40 درصد مردان و 37 درصد زنان تهرانی حدود شرعی حجاب را در پوشش های خود رعایت می کنند.

ابهری اظهار داشت: گروههای بدحجاب و بد پوشش در جامعه به سه گروه تقسیم می شوند که گروه نخست مهاجمانی هستند که آگاهانه در ازای دریافت حقوق و دستمزد به مانکن تبدیل شده و با آرایش و ظاهری نامتعارف درصدد بدنام کردن جامعه در رسانه ها هستند. گروه دوم را افراد متخلف و قانون شکن تشکیل می دهند که با آگاهی اقدام به بدپوششی می کنند و گروه سوم افراد بی خبر هستند که از روی تقلید نوع پوشش خود را انتخاب کرده و بدون اطلاع خلاف می کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: