سه‌شنبه 14 ژوئن 11 | 18:00

استانداردهای آمریکایی برای حاکم مصر جدید

محمد سیف الدوله

ساتلوف از دولت آمریکا خواسته است تا بر شورای عالی نیروهای مسلح مصر فشار بیاورد تا قوانینی تصویب کند که از ورود اسلام گراها به حکومت مصر ممانعت کند. او می گوید : “دولت آینده مصر توسط اخوان المسلمین هدایت می شود و یا از این منبع الهام خواهد گرفت.


محمد سیف الدوله–ترجمه: محمد ولوی-

کمیته فرعی اطلاعات ضد جاسوسی و ضد ترور مجلس نمایندگان ایالات متحده در ۱۳ آوریل ۲۰۱۱ جلسه ای در مورد انتخابات آتی مصر و دولتی که بواسطه آن تشکیل خواهد شد، برگزار کرد.

توصیه های رابرت سات لوف مدیر موسسه سیاست های خاور نزدیک واشنگتن(موسسه مورد حمایت لابی صهیونیستی) خطاب به دولتمداران آمریکایی تنها یکی از دهها مورد سند مشابه با اینگونه توصیفات و استانداردها است.

ساتلوف به حکومت آمریکا توصیه کرده است که یک موضع عمومی خطاب به مردم مصر اتخاذ کند و درصورتی با حکومت آینده آنها تعامل کند که این حکومت به اصول زیر پایبند باشد:

۱- پیمان صلح با اسرائیل

۲- گسترش این پیمان صلح به دیگر کشورهای منطقه

۳- التزام به تعهدات بین المللی از جمله آزادی ناوبری در کانال سوئز

۴- به رسمیت شناختن تجزیه سودان

۵- همکاری با دولت ایالات متحده برای حمایت از امنیت و صلح در خاورمیانه و شمال آفریقا

ساتلوف از دولت آمریکا خواسته است تا بر شورای عالی نیروهای مسلح مصر فشار بیاورد تا قوانینی تصویب کند که از ورود اسلام گراها به حکومت مصر ممانعت کند. او می گوید : “دولت آینده مصر توسط اخوان المسلمین هدایت می شود و یا از این منبع الهام خواهد گرفت”

اما آنچه مهم است ، ترس آمریکا (آنگونه که ادعا می کند) از اسلام و اسلام گرا ها نیست. بلکه ترس از هر گروهی است که به اسرائیل نه بگوید ! خواه طرف اسلام گرا باشد ، خواه چپ ، مستقل یا حتی لیبرال !

تاریخ ما در طول شش دهه گذشته مهممترین دلیل اثبات این امر است. تمام گرایشات و حکومتهای ملی و مردمی در مصر با حملات دیوانه وار از سوی آمریکاییها و صهیونیستها مواجه شده اند. حمله به چپ ها بعد از جنگ دوم جهانی ، حمله به دولتهای ملی در دهه های ۵۰ و ۶۰ میلادی و امروز گروههای اسلام گرا !

برای مصریها مشخص است که هدف گرایشات ایدئولوژیک گروههای حاکم نیست ؛ بلکه حفظ منافع اسرائیل است !

در اینجا از همه گروههای مصری (مسیحیان و مسلمانان ، لیبرالها و اسلام گرایان ، اهل سنت و صوفیان (محبان اهل بیت) ) می خواهم که اختلافات خود را پایان داده و به روح میدان تحریر و بازگرداندن وحدت زیر پرچم واحد و یک چشم انداز ملی بازگردیم که بند اول آن برنامه این است:

استقلال از طرحهای آمریکایی – صهیونیستی

نبرد امروز مهمترین ، خطرناک ترین و سرنوشت ساز ترین نبرد است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: