پنج‌شنبه 16 ژوئن 11 | 12:51

حمله هکرها به پایگاه اینترنتی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا

«گروه امنیتی لولز» که چند روز قبل به سیستم کامپیوتری مجلس سنای آمریکا حمله کرده بود، اعلام کرد كه پايگاه اينترنتي سازمان اطلاعات مركزي اين كشور را از کار انداخته است.


«گروه امنیتی لولز» که چند روز قبل به سیستم کامپیوتری مجلس سنای آمریکا حمله کرده بود، اعلام کرد كه پايگاه اينترنتي سازمان اطلاعات مركزي اين كشور را از کار انداخته است.

حمله به پايگاه اينترنتي سازمان اطلاعات مركزي آمريكا چند ساعت پس از راه‌اندازی خط تلفنی ویژه این گروه برای دریافت نام سازمان‌های مورد نظر طرفداران برای هک شدن، رخ داد.
انتشار اين خبر در حالی رخ داد که دسترسی به پايگاه اينترنتي سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در عصر چهارشنبه‌ـ ديروزـ به راحتی امکان‌پذیر نبود.
«ماری هارف»، سخنگوی سازمان اطلاعات مركزي آمريكا گفته است كه این سازمان در حال بررسی گزارش‌های منتشر شده در این باره است.
هنوز معلوم نیست که اختلال ایجاد شده در سایت سازمان اطلاعات مركزي آمريكا به دليل حمله هکرها است یا افزایش ترافیک ناشی از بالا رفتن تعداد مراجعه‌کنندگان کنجکاو آن را از کار انداخته است.
پايگاه اينترنتي عمومی سازمان اطلاعات مركزي آمريكا برای مراجعه‌کنندگان عادی است و اطلاعات طبقه‌بندی شده در آن وجود ندارد.
گروه امنیتی لولز چهارشنبه از طرفدارانش خواست در تماس تلفنی با خطي ویژه اعلام کنند به هک کدام پايگاه‌هاي اينترنتي علاقه دارند.
این گروه چند ساعت بعد اعلام کرد كه به هشت سایت مورد نظر طرفدارانش حمله کرده است.
این حملات از نوع حملات «عدم سرویس دهی» بوده است.
این حملات با ایجاد ترافیک بالا، حجم زیادی از منابع سرویس‌دهنده و پهنای باند شبکه رااشغال یا به نوعی درگیر رسیدگی به تقاضاهای بی‌مورد می‌کند و این تقاضاها تا جایی که دستگاه سرویس‌دهنده را از کار بیندازد، ادامه پیدا می‌کند.
هکرهای فعال در امور سیاسی و اجتماعی معمولا از این نوع حمله برای هدف قرار دادن سایت هایی که برخلاف منافع شهروندان یا آزادی بیان فعالیت دارند، استفاده می‌کنند.
در ماه های گذشته هکرهای گروه «انانیمس» و گروه امنیتی لولز در این زمینه فعالیت‌های پر سر و صدایی داشته‌اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: