پنج‌شنبه 16 ژوئن 11 | 19:00

تغییر نام‌ عربی خیابان‌های قدس با نام عبری

نيروهاي وابسته به شهرداري صهيونيستي قدس صبح امروز تابلوهايي كه بر روي آن نام خيابان «الياهو» حك شده بود به جاي تابلوي خيابان «سلطان سليمان» در منطقه‌اي به همين نام نصب كردند.


به نقل از خبرگزاري فلسطيني «سما»، نيروهاي وابسته به شهرداري صهيونيستي قدس صبح امروز تابلوهايي كه بر روي آن نام خيابان «الياهو» حك شده بود به جاي تابلوي خيابان «سلطان سليمان» در منطقه‌اي به همين نام نصب كردند.

بر اساس اين گزارش منطقه سلطان سليمان در فاصله بين باب «العامود» و باب «الساهره» از دروازه‌هاي شهر قديمي قدس واقع شده است.

شاهدان عيني فلسطيني نيز گفتند كه كارگران شهرداري صهيونيستي قدس از ساعات اوليه صبح امروز در اين منطقه در حال حفاري هستند و هدف آنها از اين كار مشخص نيست.

بنابر اين گزارش نيروهاي شهرداري با حمايت شديد پليس از صبح امروز در حال آماده‌سازي منطقه و قرار دادن پرچم‌هاي اسرائيل در آن براي برگزاري مراسم افتتاح اين خيابان و منطقه با نام جديد عبري هستند.

شهرداري صهيونيستي قدس از چند هفته پيش با قرار دادن ديوارهاي آهني در اطراف اين منطقه بسياري از آثار و نشانه‌هاي عربي و اسلامي آن را از بين برده و قصد دارد پارك‌هاي عمومي متصل به ديوارهاي قدس با نام‌هاي عبري در آن ايجاد كند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: