پنج‌شنبه 16 ژوئن 11 | 20:07

۱۰۰ میلیارد ریال برای گسترش مراکز رسانه‌های دیجیتال

اين اقدام انجام ميشود تا نوجوانان و جوانان بتوانند از فضاي مجازي مناسبي استفاده كنند و فضاي سالم و پاك در اختيار آنها قرار گيرد.


سيدمحمد حسيني ظهر امروز در آيين بهره‌برداري از پنجمين مجتمع رسانه‌هاي ديجيتال كشور در سمنان و دو خانه فرهنگ و مجتمع رسانه‌هاي ديجيتال در شهميرزاد و مهديشهر اظهار داشت: اين مجتمع‌ها تا پايان امسال در همه كشور راه‌اندازي مي‌شود.

وي تصريح كرد: اين حركت با همكاري خوبي كه با مشاركت معاونت علمي رياست جمهوري شكل گرفته است، ادامه مي‌يابد.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي اضافه كرد: سرمايه‌گذاري مشتركي در اين زمينه صورت گرفته و با حمايتي كه استانداران در استان‌هاي مختلف كشور انجام ميدهند، به سمتي ميرويم كه در تمام استان‌هاي كشور و حتي شهرستان‌ها خانه‌هاي فرهنگ ديجيتال را راه‌اندازي كنيم.

حسيني گفت: اين اقدام انجام ميشود تا نوجوانان و جوانان بتوانند از فضاي مجازي مناسبي استفاده كنند و فضاي سالم و پاك در اختيار آنها قرار گيرد.
وي بيان داشت: تلاش بر اين است تا علاقه‌مندان در اين مراكز هم با نرم‌افزارهاي گوناگون در سنين مختلف آشنا شوند و هم با آموزش‌هاي مختلفي كه ميبينند، خودشان بتوانند در ساخت بازيهاي رايانه‌اي و ديگر برنامه‌ها مشاركت كنند.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي راه‌اندازي مجتمع‌هاي رسانه‌هاي ديجيتال را بسيار ارزشنده و خوب توصيف كرد و گفت: در بخش نرم‌افزار در منطقه جايگاه خوبي داريم و ميتوانيم صادركننده انواع نرم‌افزار به ديگر كشورها باشيم.

حسيني اظهار داشت: از اين جهت، با علاقه‌اي كه در جوانان و نوجوانان ايران اسلامي وجود دارد و استعدادهاي فراواني كه ديده ميشود و حتي در تحولات منطقه نيز ديديم كه آنهايي كه با زبان آشنايي دارند، روي اين مسئله كار كردند، فرصت بسيار خوبي بوده كه در كشور فراهم آمده است.
وي افزود: 100 ميليارد ريال براي 500 نقطه در كشور در اين طرح در نظر گرفته شده كه در برخي استان‌ها از كانون‌هاي فرهنگي مساجد، موسسات قرآني و از هر امكاني استفاده مي‌شود تا بتوانيم دسترسي مردم را به اين اين مراكز بيشتر كنيم.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي يادآور شد: اجراي اين طرح امسال در كشور آغاز و در چند استان كارها انجام شده است و تا پايان سال براي كل كشور ادامه مييابد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: