جمعه 19 ژوئن 09 | 22:42

مطالبات خود را از طریق قانون پیگیری کنید

توصیه ما این است كه مرز خود را با عناصر تندرويي كه اطراف شما هستند مشخص نمائید و ضمن دعوت همه به آرامش اجازه ندهید عده‌ای از سیاسیون که مقبولیت مردمی خود را از دست داده‌اند به نام شما از مردم انتقام بگیرند. ما شما را همچنان در زمره‌ی ياران انقلاب مي‌بينيم اما بيم آن داريم كه با فرصت‌طلبي افراد تندرو به نام شما اين اعتماد از شما سلب شود.


آقای میرحسین موسویبه گزارش تریبون مستضعفین، در پی حوادث پس از انتخابات، جنبش عدالتخواه دانشجویی نامه‌ای خطاب به آقای میرحسین موسوی نوشت و او را به پذیرش نتایج انتخابات و پیگیری مطالبات خود از طریق قانون دعوت کرد.

متن کامل نامه‌ی جنبش عدالتخواه دانشجویی خطاب به مهندس موسوی به این شرح است:

بسم الله الحق

جناب آقای مهندس موسوی؛
نامزد محترم دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

روزی كه زمزمه های حضور شما در انتخابات به گوش می‌رسید دانشجویان عدالت خواه تصمیم بر بررسی تمامی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و آشنایی با دیدگاه‌های آنها گرفتند. از این رو بود كه در جلسه 21 اسفند ماه با جنابعالی سوالات و ابهاماتمان را طرح كردیم تا بلكه از قِبَل پاسخگویی به آن‌ها زمینه ای برای شناخت بهتر دیدگاه‌های شما فراهم گردد. اما متاسفانه نوع پاسخگویی شما در آن جلسه در برخی زمینه‌ها سوالات ما را همچنان جدی تر كرد كه از جمله مهم ترین آن‌ها حضور افراد تندرو در طرفداران و حتی حامیان نزدیك شما بود. دیری نپایید كه نوع موضع گیری شما این مدعا را اثبات كرد كه افراد تندرو مدیریت جریانات حامی شما را بر عهده گرفتند و امروز به گمان ما بواسطه حضور همین افراد دارد اتفاقاتی رخ می‌دهد كه دود آن در نهایت به چشم انقلابیون خواهد رفت.

شما در این انتخابات داعیه دار قانون و قانون گرایی، رعایت قاعده بازی و اخلاق بودید. گرچه در زمان تبلیغات انتخاباتی این مدعا را نقض كردید اما پس از اعلام نتایج رفتار حامیان شما بسیار جای تعجب داشت. به جای ارائه مستندات و مدعاها به شورای نگهبان و افكار عمومی ناگهان عده ای به بهانه حمایت از شما به خیابان ها ریختند و اموال عمومی را تخریب و آرامش مردم را سلب كردند و شما به جای دعوت همه به قانون و پیگیری قانونی، با صدور اطلاعیه ها و بیانیه های تند ادامه این کار را تایید و تحریك كردید كه این اتفاق دور از انتظار همه كسانی بود كه شما را از قبل می‌شناختند و با اعضای اصلی ستاد شما آشنا بودند. همه به خوبی می‌دانند که اگر طرفداران شما در خیابان نباشند عده‌ای مجال حمله مسحانه به امکان عمومی و مردم را پیدا نمی‌کنند و متاسفیم که شما به جای دعوت به آرامش و پیگیری قانونی، دولت را علاوه بر تقلب به آتش زدن بانک‌ها متهم می‌کنید.

از سوی دیگر از مدتها پیش علاوه بر اینكه طرفداران شما توهم پیروزی داشتند، ادعای تقلب در انتخابات و آشوب در صورت عدم پیروز را هم طرح كردند. پس از انتخابات و اعلام نتایج شما نیز مدعی تقلب شدید. به راستی در سیستمی كه همه‌ی آراء در صندوق ها با حضور گسترده نمایندگان شما جمع آوری و شمارش شده است و نهایتا به صورت دستی تجمیع شده است امكان 11 میلیون جابجایی آراء وجود دارد؟

ما منتظر شكواییه قانونی شما به شورای نگهبان بودیم و انتظار داشتیم تا در این نامه استدلالهای شما را برای تقلب در اننخابات بشنویم. اما نامه شما به جای استدلال برای تقلب اعتراض به تعدادی تخلف بوده است كه در جای خود قابل بررسی است اما یقینا نه توجیه كننده شكاف 11 میلیونی آراء است و نه عامل ابطال انتخابات. طبیعی است كه انتظار از مدعیان تقلب این بود كه درخواست بازشماری و تجمیع مجدد آراء را بدهند و یا شواهدی را طرح كنند كه نشان‌گر ریخته شدن آراء غیر واقعی به صندوق‌ها است. اما دلایل نامه بیش از پیش ما را نسبت به مشاورین شما مظنون میكند. اینك ما مصریم به جای ظاهر سازی خیابانی، كلیه‌ی ابهامات خود را به صورت مستند به شورای نگهبان و افكار عمومی ارائه نمائید و نتیجه آن را به صورت قانونی پیگیری نمایید و ما نیز پیگیر این امر خواهیم بود. اما مصمیم كه اگر ادعاهای شما اثبات نشد مسئولیت سلب اعتماد آن 13 میلیون را بر عهده گرفته و برای جبران آن تلاش كنید. توصیه ما این است كه مرز خود را با عناصر تندرویی كه اطراف شما هستند مشخص نمائید و ضمن دعوت همه به آرامش اجازه ندهید عده‌ای از سیاسیون که مقبولیت مردمی خود را از دست داده‌اند به نام شما از مردم انتقام بگیرند. ما شما را همچنان در زمره‌ی یاران انقلاب می‌بینیم اما بیم آن داریم كه با فرصت‌طلبی افراد تندرو به نام شما این اعتماد از شما سلب شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.