جمعه 30 آوریل 10 | 16:47

آخرین اخبار از نمایشگاه کتاب

بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که چهارشنبه هفته آینده با حضور رئیس جمهور آغاز به کار خواهد کرد، هم‌اکنون آخرین مراحل و اقدامات مورد نیاز برای برپایی خود را پشت سر می‌گذارد. براین اساس در نمایشگاه جاری، ناشران داخلی و فروش مستقیم کتاب‏های خارجی از 10 صبح تا 20 کتا‌ب‌های خود را…


بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که چهارشنبه هفته آینده با حضور رئیس جمهور آغاز به کار خواهد کرد، هم‌اکنون آخرین مراحل و اقدامات مورد نیاز برای برپایی خود را پشت سر می‌گذارد.
براین اساس در نمایشگاه جاری، ناشران داخلی و فروش مستقیم کتاب‏های خارجی از 10 صبح تا 20 کتا‌ب‌های خود را به مخاطبان کتاب و کتاب‌خوانی عرضه خواهند کرد. علاوه بر این در روزهای جمعه 17 و 24 اردیبهشت‌ماه نیز یک ساعت به کار غرفه‏های ناشران داخلی افزوده می‌شود.

اخبار و نشانی غرفه‏های نمایشگاه کتاب روی پیام‏نمای شبکه دوم سیما
همچنین در خبری دیگر آمده است که پیام‏نمای شبکه دوم سیما از سیزدهم اردیبهشت ماه، اخبار گزارش نشست‏ها و نشانی غرفه‏های بیست وسومین نمایشگاه بین‏المللی کتاب تهران را نمایش می‌دهد.
ویژگی امسال پیام‏نمای شبکه دوم سیما این است که تمام نقاط ایران که ممکن است به سایر رسانه‏ها مثل مطبوعات و اینترنت دسترسی نداشته باشد، می‏توانند از طریق پیام‏نما به اخبار نمایشگاه دسترسی پیدا کنند.

نصب نمادهای اطلاع رسانی محیطی نمایشگاه کتاب
نمادهای اطلاع‌رسانی در قالب تابلوهایی با اندازه‏های مختلف در نقاط مختلف مصلا امام خمینی(ره) نصب شده تا بازدیدکنندگان نمایشگاه را به سهولت و در کمترین زمان ممکن به نقاط مختلف راهنمایی ‏کند.
بازدیدکنندگان نمایشگاه امسال بر اساس نمادهای اطلاع رسانی نصب شده می‏توانند به سهولت بخش ناشران مورد نظر را یافته و از خدمات بانکی، پستی، اورژانس و دیگر تسهیلات سازماندهی شده در نمایشگاه بهره‏مند شوند.

در روزهای برپایی نمایشگاه کتاب مترو تهران سرعت می‏گیرد
به گفته مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران، در روزهای برگزاری نمایشگاه کتاب، زمان سرویس‌دهی قطارهای مترو از 7 به 5 دقیقه کاهش می‌یابد.
همچنین در زمان برگزاری نمایشگاه چند قطار اضافه در ایستگاه شهید حقانی مستقر خواهند شد تا در ساعت پایانی کار نمایشگاه و ازدحام جمعیت، مسافران را جابه جا کنند.
در روزهای برپایی نمایشگاه نیز  5 باجه پستی در محل نمایشگاه کتاب تهران استقرار خواهد یافت.

تسهیلات ویژه برای دانشجویان جهت خرید از ناشران داخلی
در خبری دیگر نیز آمده است که دانشجویان متقاضی که قصد خرید از نمایشگاه کتاب تهران را دارند، می‌توانند با مراجعه به نشانی Tibf.net ثبت نام کرده و پس از واریز سهم خود تا سقف 200 هزار ریال، کارتی با اعتبار 400 هزار ریال دریافت کنند.
گفتنی است که این کارت فقط در محل نمایشگاه بین‏المللی کتاب تهران و طی روز های 15 تا 25 اردیبهشت 89 و برای خرید از ناشران داخلی (ناشران عمومی، کودک و نوجوان، آموزشی و دانشگاهی ) اعتبار دارد.

ممنوعیت‏های عرضه برخی کتاب‏ها در بخش بین‏الملل
به گفته محمد اللهیاری؛ مدیر کمیته ارزشیابی و نظارت نمایشگاه کتاب، تمامی کتاب‏هایی که با استفاده از واژه‏های مجعول، تمامیت ارضی جمهموری اسلامی ایران را هدف قرار دهند و وحدت ملی کشور را تهدید کنند و همچنین آثاری که قصد توهین و یا احیانا وهن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را داشته باشند، مشمول ممنوعیت عرضه کتاب را خواهند داشت.
علاوه بر این از‏‏ عرضه کتاب‏هایی که به تبلیغ فرقه‏های ضاله و عرفان التقاطی پرداخته شود و در آنها نسبت به آموزه‏های دینی و مذهب شیعه جعفری، بی‏توجهی شده باشد و همچنین کتاب‏هایی که جنبه ترویجی و تبلیغاتی برای ادیان دیگر دارند نیز جلوگیری خواهد شد.

روزهای مراجعه دانشگاهیان، اهالی قلم و طلاب برای خرید کتاب خارجی
کمیته ناشران خارجی بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، روزهای مراجعه خریداران کتاب در بخش ناشران خارجی را اعلام کرد که بر اساس آن، استادان، دانشجویان، دارندگان مدارک حوزوی سطح “الف” و اهل قلم روز 15 اردیبهشت، استادیاران، فارغ التحصیلان و دانشجویان مقطع دکترای تخصصی، پزشک تخصصی، دارندگان مدرک حوزوی سطح “ب” و اهل قلم روز 16 اردیبهشت می‏توانند به ترتیب تا سقف یک میلیون و 200 هزار ریال و یک میلیون ریال خرید کنند.
همچنین مربیان، پزشکان عمومی، دانشجویان پزشکی، فارغ التحصیلان و دانشجویان مقطع لیسانس، دارندگان مدرک حوزوی سطح “ج” و اهل قلم روز 17 اردیبهشت و فارغ التحصیلان و دانشجویان مقطع لیسانس، فوق دیپلم و دارندگان مدرک حوزوی سطح “د” روز 18 اردیبهشت می‏توانند به ترتیب تا سقف 800 هزار ریال و 600 هزار ریال خرید کنند.
موسسات نیز طبق سهمیه از روز 20 اردیبهشت می توانند برای خرید کتاب به نمایشگاه مراجعه کنند.
این کمیته همچنین اعلام کرد، در صورتی که هر کدام از این افراد غیر از روز تعیین شده مراجعه کنند، موفق به خرید کتاب نمی‏شوند.

برچسب‌ها: ،
  1. Tweets that mention تریبون مستضعفین » آخرین اخبار از نمایشگاه کتاب -- Topsy.com
    2 می 2010

    […] This post was mentioned on Twitter by jelveha, teribon ir. teribon ir said: تریبون: آخرین اخبار از نمایشگاه کتاب http://www.teribon.ir/archives/5847 […]

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.