سه‌شنبه 28 ژوئن 11 | 20:30

جهاد اقتصادی و تبلور فرهنگی!

امید مهدی‌نژاد

این نویسندهٔ محقق که یدِ طولایی در تحقیقات و تألیفاتِ هدفمند دارد، در این کتابِ ارزشمند و موقعیت‌محور که «جهاد اقتصادی و تبلور فرهنگی» نام دارد کوشیده است به تحقیق پیرامون مفهومِ جهاد اقتصادی -که رهبر انقلاب، سال جاری را به آن نام نهادند- بپردازد.


نام کتاب: جهاد اقتصادی و تبلور فرهنگی

نویسنده: حسام‌الدین پاکیزه اصل سمنانی

ناشر: نشر پاکیزه اصل (سمنان)

شمارگان: ۱۰۰۰۰۰۰ جلد

طیف مخاطب: ندارد

قیمت: با چهل درصد تخفیف

طیف خریدار: ادارات روابط عمومی و عقیدتی سیاسی و حراست و غیره کلیه نهادها و ارگان‌های نظام

نویسنده پرکار و مناسبت‌پژوهِ برجسته، حسام‌الدین پاکیزه اصل سمنانی، چهل و هفتمین اثرِ تألیفی خود را در قالبِ کتاب راهی ارگان‌های دولتی کرد. این نویسندهٔ محقق که یدِ طولایی در تحقیقات و تألیفاتِ هدفمند دارد، در این کتابِ ارزشمند و موقعیت‌محور که «جهاد اقتصادی و تبلور فرهنگی» نام دارد کوشیده است به تحقیق پیرامون مفهومِ جهاد اقتصادی -که رهبر انقلاب، سال جاری را به آن نام نهادند- بپردازد.

حاصلِ تحقیقات او اگرچه به لحاظِ تحقیقاتی ارزشی ندارد، اما در همین مدت کوتاه توانسته است بسیاری از ارگان‌ها را از توجه به مفهوم جهاد اقتصادی و فعالیت در این زمینه بی‌نیاز کند. نهادهای یادشده با خرید یک وانت از این کتاب، ضمن پر کردن شایستهٔ بیلان کاری، ولایت‌مداریِ مناسبتیِ خود را برای مقامات مافوق به اثبات می‌رسانند. بدین‌ترتیب نویسنده خدمت شایانی به نظام کرده است که اجرش نزد مقامات محفوظ خواهد بود.

«جهاد اقتصادی و تبلور فرهنگی» در چند فصل تنظیم شده است:

مقدمه، ماهیت جهاد، ماهیت اقتصاد، ماهیت جهاد اقتصادی، ماهیت تبلور، تفاوت‌های جهاد اقتصادی و جهاد نظامی، جهاد اقتصادی در آیینه وحی، جهاد اقتصادی در آیینه ادبیات فارسی، تبلور جهاد در اقتصاد، فهرست و نمایه.

گفتنی است این نویسنده در سال ۸۹ کتاب «اهمیت همت مضاعف و کار مضاعف در حیات انسان»، در سال ۸۸ کتاب «اصلاح الگوی مصرف، نیاز بشر امروز»، در سال ۸۷ کتاب «چهل کلید برای نوآوری و شکوفایی»، در سال ۸۶ کتاب «اتحاد ملی و انسجام اسلامی، تنها طریق نجات»، در سال ۸۵ کتاب «کشکول پاکیزه»، در سال ۸۴ کتاب «چگونه به همبستگی ملی و مشارکت عمومی برسیم»، در سال ۸۳ کتاب «پاسخگویی در اسلام»، در سال ۸۲ کتاب «خدمت‌رسانی، سنت صلحای تاریخ»، در سال ۸۱ کتاب «داروهای گیاهی و شفابخشی روحانی»، در سال ۸۰ کتاب «اقتدار ملی و اشتغال‌آفرینی در آیینه وحی»، در سال ۷۹ کتاب «راه‌های رسیدن به آرامش» و در سال ۷۸ کتاب «روش همسرداری نوین» را نیز تولید و برای توزیع مجانی روانه ارگان‌های دولتی کرده بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: