شنبه 01 می 10 | 16:19

همت مضاعف با صحبت كردن و تمجید و تعریف بوجود نمی آید

برخلاف دیدگاه مادی كه كارگر را فقط یك ابزار می داند، اسلام، كارگر را یك مجاهد فی سبیل الله می داند و برای كار و تلاش او هم ارزش و پاداش الهی قائل است. قشر كارگر از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاكنون امتحان بسیار خوبی داده كه دوران دفاع مقدس فقط یك نمونه آن است. استفاده سیاسی از کارگران برای وارد کردن فشار بر نظام در سی سال گذشته در دستور كار دشمنان نظام اسلامی قرار داشته است اما قشر كارگر نیز سی سال است كه این طراحی را ناكام گذاشته اند. ارتباط صمیمی میان كارگر و نظام اسلامی ناشی از پایه مستحكم ایمانی نظام است


تریبون مستضعفین– حضرت آیت‌الله خامنه‌ای-  دیدار هزاران نفر از كارگران سراسر كشور- 1389/2/8 (صوت)

پیشرفت منوط به دو عنصر علم و تولیدِ دانش بنیان است. جبران عقب ماندگی های تاریخی، نیازمند همت مضاعف و چند برابر، و حركت شتابان برای به فعلیت درآوردن ظرفیت های بسیار بالای كشور است و این همت مضاعف هم با صحبت كردن و تمجید و تعریف بوجود نمی آید بلكه لازمه آن، ورود حقیقی به میدان كار و ابتكار است.

برخلاف دیدگاه مادی كه كارگر را فقط یك ابزار می داند، اسلام، كارگر را یك مجاهد فی سبیل الله می داند و برای كار و تلاش او هم ارزش و پاداش الهی قائل است.

قشر كارگر از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاكنون امتحان بسیار خوبی داده كه دوران دفاع مقدس فقط یك نمونه آن است.

استفاده سیاسی از کارگران برای وارد کردن فشار بر نظام در سی سال گذشته در دستور كار دشمنان نظام اسلامی قرار داشته است اما قشر كارگر نیز سی سال است كه این طراحی را ناكام گذاشته اند.

ارتباط صمیمی میان كارگر و نظام اسلامی ناشی از پایه مستحكم ایمانی نظام است. بر همین اساس حركت مجموعه كشور در جهت تولید و با محوریت كارگر و تولید كنندگان پیش خواهد رفت و بدخواهان نخواهند توانست اخلالی در آن بوجود آورند.

در دوران حكومت طواغیت در ایران، نه به علم اهمیت داده می‌شد و نه به تولید متكی بر علم، بنابراین ملت ایران برای سالهای متمادی دچار عقب ماندگی شد و جبران این فاصله نیازمند توجه بیش از پیش به علم و تولید است.

پیگیری موضوع علم در مراكز علمی و تحقیقاتی با استفاده از روشهای نو و مدرن بسیار با اهمیت است. به لطف خداوند پیشرفت علمی در كشور آغاز شده است اما سرعت این حركت باید دو چندان شود زیرا ما در اول راه هستیم.

دست یابی به تولید دانش بنیان بوسیله كارگر و كارفرما محقق می شود و مدیریت این موضوع نیز بر عهده دولت است كه باید سازماندهی مناسب آن را انجام دهد.

باید بسیار مراقب بود كه اجرای سیاستهای اصل 44، زمینه ساز نفوذ قانون دان های قانون شكن، نشود. افرادی با دور زدن قانون، برخی كارخانه ها را می خرند و بعد هم با فروش تجهیزات و زمین آن به میلیاردها آلاف و الوف می رسند و در نهایت كارگران كارخانه را بیكار می شوند، لذا همه مسئولان باید مراقب باشند.

در نظام اسلامی مبنای رابطه كارگر و كارفرما، التیام، همكاری و همسویی است و همه طراحان و سیاست پردازان باید در این جهت حركت كنند.

ما نه همچون دیدگاه سوسیالیستی كارفرما را مطرود، و نه همچون دیدگاه سرمایه داری كارفرما را صاحب اختیار می دانیم بلكه معتقدیم با رابطه تعریف شده انسانی و اسلامی، و همكاری این دو عنصر شریف، پیشرفت كشور محقق خواهد شد.

با وجود همه پیشرفتها، اما هنوز با جایگاهی كه در شأن ایران و میراث تاریخی ایران است، فاصله زیاد داریم و باید با همت مضاعف عقب ماندگی ها را جبران كنیم.

ملت ایران همانند جوان با استعدادی است كه ظرفیتهای فراوانی دارد و اگر تلاش لازم را انجام دهد، قطعاً به قله خواهد رسید و به یك ستاره تبدیل خواهد شد.

دانشمندان ملت ایران در شرایط تحریم و بدون كمك هیچ كشوری، توانستند نسل دوم و سوم سانتریفیوژها را تولید و همه دارندگان صنعت هسته ای را مبهوت كنند. جوانان با استعداد ایرانی در حوزه علوم زیستی توانستند از سلولهای بنیادی، حیوانِ تولیدی بوجود آورند و در ردیف چند كشور معدود دارنده این توانایی و فناوری قرار گیرند و فرزندان این كشور با وجود سی سال تحریم، اكنون موشك های پیشرفته و ماهواره بَر می سازند.

این موارد بخشی از توانایی های ملت ایران است، بنابراین باید از همه ظرفیت های انسانی، علمی، و طبیعی كشور استفاده كرد كه لازمه به فعلیت رساندن این ظرفیتها، همت مضاعف است.

این پیشرفتها خارج از قاعده قدرتهای استكباری است و به همین دلیل در مقابل ملت ایران صف آرایی و دشمنی می كنند اما همانگونه كه در سی سال گذشته نتوانسته اند كاری انجام دهند، قطعاً بعد از این هم هیچ كاری نمی توانند بكنند.

همانگونه كه خداوند متعال وعده فرموده نتیجه ایمان و عمل صالح، پیروزی و عزت در دنیا، و فلاح و نجاح در آخرت است.

رحمت و سلام خدا بر امام بزرگوار (ره) كه این راه را به ما نشان داد و با آن ایمان الهی خود، ملت ایران را بیدار و به این راه هدایت كرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.