یکشنبه 02 می 10 | 18:15

3 هزار روشنفکر یهودی “اسراییل” را اشغالگر دانستند

سه هزار روشنفکر یهودی عضو گروه “جی‌کال”، روز یکشنبه در نامه‌ای به پارلمان اروپا خواستار توقف حمایت سیستماتیک اتحادیه اروپا از تصمیمات رژیم صهیونیستی شدند. بر اساس این گزارش روزنامه صهیونیستی هاآرتص، ، “گروه “اروپا جی‌استریت” در نامه خود خواستار توقف شهرک‌سازی در کرانه باختری و بیت‌المقدس شرقی شده‌اند.


سه هزار روشنفکر یهودی عضو گروه “جی‌کال”، روز یکشنبه در نامه‌ای به پارلمان اروپا خواستار توقف حمایت سیستماتیک اتحادیه اروپا از تصمیمات رژیم صهیونیستی شدند.
بر اساس این گزارش روزنامه صهیونیستی هاآرتص، ، “گروه “اروپا جی‌استریت” در نامه خود خواستار توقف شهرک‌سازی در کرانه باختری و بیت‌المقدس شرقی شده‌اند.
هاآرتص در گزارش خود آورده است: این نامه از سوی یک گروه جدید از چپ‌گراهای یهودی در اروپا تهیه شده و سه هزار نفر از روشنفکران یهودی اروپا آن را امضا کرده‌اند که در میان امضاکنندگان، نام فیلسوف‌هایی همچون “برنارد هنری ‌لوی” و “آلن فینکل-کراوت” به عنوان مدافعان سرسخت اسراییل در میان روشنفکران فرانسوی به چشم می‌خورد.
در همین حال، در میان امضاکنندگان این نامه، نام “دانیل کان‌بندیت” از فعالان دانشجویی دهه 60 میلادی نیز به چشم می‌خورد که اکنون در کنار سایر اعضای یهودی عضو پارلمان اتحادیه اروپا نیز دیده می‌شود.
امضاکنندگان در این نامه، اشغالگری و شهرک‌سازی را از لحاظ اخلاقی و سیاسی اشتباه دانسته و تاکید کرده‌اند که این اقدامات موجب تسریع روند سلب مشروعیت اسراییل در خارج خواهد شد.
روشنفکران یهودی در این نامه ضمن هشدار نسبت به این موضوع که حمایت سیستماتیک از حکومت اسراییل سیاست خطرناکی است، خواستار آن شده‌اند که اتحادیه اروپا و آمریکا برای بحران خاورمیانه راه‌حل معقول و سریعی پیدا کنند.

  1. Tweets that mention تریبون مستضعفین » 3 هزار روشنفکر یهودی “اسراییل” را اشغالگر دانستند -- Topsy.com
    3 می 2010

    […] This post was mentioned on Twitter by taaflak, teribon ir. teribon ir said: تریبون: 3 هزار روشنفکر یهودی "اسراییل" را اشغالگر دانستند http://www.teribon.ir/archives/5898 […]

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.