چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۱۱ تیر ۹۰ | ۱۶:۰۵

خسرو معتضد: خدمت ایرانیان به آل علی(ع) باید سوژه فیلم های تاریخی باشد

خدمت ایرانیان به آل علی (ع) را پیشنهاد می دهم، قیام های که ایرانیان در طول تاریخ برای آل علی (ع) کردند یکی یکی این قیامها را بخوانید و ببینید ایرانیان چکار کرده اند، طاهر ذوالیمینین چه کسی بوده یا ابومسلم خراسانی که بوده است.


خسرو معتضد، تاریخ نگار در پاسخ به این سئوال که اگر بخواهید مجموعه ای را به برای ساخت به سازندگان فیلم پیشنهاد بدهید چه مجموعه ای را پیشنهاد می دهید؟ گفت: خدمت ایرانیان به آل علی (ع) را پیشنهاد می دهم، قیام های که ایرانیان در طول تاریخ برای آل علی (ع) کردند یکی یکی این قیامها را بخوانید و ببینید ایرانیان چکار کرده اند، طاهر ذوالیمینین چه کسی بوده یا ابومسلم خراسانی که بوده است.

وی افزود: از این قیامها شروع کنید، زیرا وقتی شما همه چیز را قبول کنید و خاموش باشید آنها را مردم تاریخ می دانند، اگر ما این کار را انجام دهیم خدمت بزرگی به ایران کرده ایم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حفظ زبان فارسی به عنوان هویت فرهنگی ایرانی خاطرنشان کرد: کسانی که می گویند وطن مهم نیست و از روی حسن نیست کاری می کنند که مملکت تجزیه شود، الان می بینیم که یکی در فلان شهر می گوید زبانم ترکی است به وکیلی که به آن شهر رفته می گوید چرا فارسی حرف می زنی در صورتی که فارسی زبان فرهنگی است و تمام اقوام ایران تا هندوستان و آسیای جنوب شرقی به آن زبان صحبت می کردند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: