یکشنبه 02 می 10 | 20:59

آيت الله لاريجانی: خواب را بر چشمان مفسدان اقتصادی حرام می‌کنیم

اظهارات سخيف برخي افراد نسبت به قوه قضاييه مصداق بارز هشدارهاي مقام معظم رهبري است که فرمودند با شروع مبارزه جدي با مفاسد اقتصادي، قوه قضاييه شاهد زمزمه‌ها و به تدريج فريادها و نعره‌هاي مخالفت‌ با آن خواهد بود، بنابراين به همه آحاد مردم شريف ايران اطمينان مي‌دهيم، دستگاه قضايي با صلابت و قدرت وفق قانون در برابر متجاوزان به حقوق مردم و بيت‌المال خواهد ايستاد و اينگونه اظهارات در عزم جدي ما خللي ايجاد نخواهد کرد


آيت ا… صادق آملي لاريجاني در جلسه امروز مسئولان عالي قضايي ضمن تشريح مفاد فرمان مقام معظم رهبري به چالش‌هاي فراروي قوه قضاييه در برخورد با مفاسد اقتصادي اشاره کرد و افزود: از بدو تصدي، و با تحول جدي در امر مبارزه با مفاسد اقتصادي شاهد زمزمه‌ها و مخالفت‌هايي از جانب برخي افراد هستيم که متأسفانه به طور ناشيانه‌اي رسانه‌اي هم شده است که قصد دارند دستگاه قضايي را تحت تأثير تبليغات سوء قرار دهند.

رئيس قوه قضاييه با تأکيد بر اينکه قوه قضاييه از بدو مبارزه با مفاسد اقتصادي هرگز به دنبال تبليغاتي کردن اين موضوع نبوده و قصد سياسي کاري نداشته، اضافه کرد: اظهارات سخيف برخي افراد نسبت به قوه قضاييه مصداق بارز هشدارهاي مقام معظم رهبري است که فرمودند با شروع مبارزه جدي با مفاسد اقتصادي، قوه قضاييه شاهد زمزمه‌ها و به تدريج فريادها و نعره‌هاي مخالفت‌ با آن خواهد بود، بنابراين به همه آحاد مردم شريف ايران اطمينان مي‌دهيم، دستگاه قضايي با صلابت و قدرت وفق قانون در برابر متجاوزان به حقوق مردم و بيت‌المال خواهد ايستاد و اينگونه اظهارات در عزم جدي ما خللي ايجاد نخواهد کرد و مفسدان اقتصادي هم بدانند که دستگاه قضايي خواب را بر چشمان آنان حرام خواهد کرد.

آيت ا… آملي لاريجاني با استناد به فرمان هشت ماده‌اي مقام معظم رهبري افزود: مبارزه با مفاسد اقتصادي هيچگونه منافاتي با فعاليت اقتصادي سالم و مشروع ندارد بلکه برعکس مبارزه صحيح با مفاسد اقتصادي موجب اطمينان سرمايه‌گذاري سالم خواهد بود و قوه قضاييه از سرمايه‌گذاري سالم و مشروع حمايت جدي خواهد کرد

رئيس قوه قضاييه همچنين با تشريح برخي پرونده‌هاي مفاسد اقتصادي که در جريان رسيدگي است اظهار داشت: دستگاه قضايي هرگز اجازه نخواهد داد عده‌اي با تقلب، جعل و سندسازي اموال عمومي و بيت‌المال را به نفع خود و فرزندانشان تصاحب کنند و در اين زمينه همکاري همه قوا بويژه قوه مجريه براي اجراي عدالت ضروري است ولي در هر صورت اين مسير را ترک نخواهيم کرد حتي اگر لازم آيد به تنهايي اين مسير را طي کنيم.

آيت ا… آملي لاريجاني تضعيف قوه قضاييه را مخالف فرامين امام راحل(ره) و مقام معظم رهبري(مدظله‌العالي) دانست و گفت: قضات در سير رسيدگي به پرونده هاي قضايي مسئوليت سنگين و دشواري را بر عهده دارند بنابراين عقل و شرع حکم مي‌کند که شأن و منزلت قضات و دستگاه قضايي حفظ شود درغيراينصورت چگونه مي‌توان توقع اجراي عدالت را در جامعه اسلامي داشته باشيم.

آيت ا… صادق آملي لاريجاني با اشاره به سالروز شهادت آيت ا… مرتضي مطهري و روز معلم گفت: شهيد مطهري از لحاظ شخصيتي، اخلاقي و علمي الگو بودند که نامگذاري روز شهادت آن بزرگوار به نام روز معلم هم به همين لحاظ انتخاب شده است که بسيار انتخاب مبارکي است. خداوند روح بلند او را با ارواح طيبه ائمه اطهار و پيامبر اکرم (ص) محشور نمايد.

در ادامه جلسه مسئولان عالي قضايي، بحث و بررسي پيرامون چگونگي نظارت ديوان عالي کشور بر اجراي صحيح قوانين در محاکم موضوع اصل 161 قانون اساسي با حضور تعدادي از قضات ديوان عالي کشور ادامه يافت.

  1. Tweets that mention تریبون مستضعفین » آیت الله لاریجانی: خواب را بر چشمان مفسدان اقتصادی حرام می‌کنیم -- Topsy.com
    3 می 2010

    […] This post was mentioned on Twitter by teribon ir. teribon ir said: تریبون: آيت الله لاريجانی: خواب را بر چشمان مفسدان اقتصادی حرام می‌کنیم http://www.teribon.ir/archives/5914 […]

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.