دوشنبه 03 می 10 | 11:58

خطای بزرگ هاشمی رفسنجانی

هنوز نمی توانم باور کنم که فردی با این کیاست و باهوشی نامه ای به رهبری بنویسد و مردم را به خیابان فرا بخواند و این خطای بزرگی بود که سیاستمداری مثل هاشمی انجام داد. لاریجانی در ادامه گفت: موسوی و کروبی نیز بزرگترین جنایت را در حوادث پس از انتخابات انجام دادند، اما علت اینکه نظام در برابر این مسایل صبر پیشه کرده است، اصل بر آگاهی مردم از این جنایت است.


محمد جواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با بیان اینکه موسوی و کروبی بزرگترین جنایت را در حوادث پس از انتخابات انجام دادند، علت عدم برخورد نظام با آنها را به خاطر لزوم آگاهی مردم از این جنایت ارزیابی کرد.

وی در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر اظهار داشت: قوه قضاییه در برخورد با فتنه پس از انتخابات به هیچ وجه اغماض نمی کند و افراط و تفریط نیز نخواهد کرد.

لاریجانی حوادث پس از انتخابات را شبیخون توصیف کرد و گفت: حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری اخیر، وسیع ترین توطئه ای بود که پس از 30 سال در کشور انجام شد و هر چند با حضور 40 میلیونی مردم در پای صندوق های رای پیروزی بزرگی نصیب نظام شد اما یک شبیخون نیز خوردیم که تاکنون از آن غافل بودیم.

*موسوی و کروبی بزرگترین جنایت را در حوادث پس از انتخابات انجام دادند

این کارشناس مسائل سیاسی به تدبیر رهبر انقلاب در حفظ نظام اسلامی و تمامیت ارضی کشور در فتنه پس از انتخابات اشاره و بیان کرد: حقی که رهبری در این مورد بر ملت دارد، حق بزرگی است و تمام کسانی که به نظام اسلامی علاقه دارند، باید خدا را بخاطر تدبیر رهبری شکر کنند.

به گزارش ایرنا، مشاور رییس قوه قضاییه با بیان اینکه قانون در مورد کسانی که تخلفات پس از انتخابات را انجام دادند، باید مسیر خود را طی کند، خاطرنشان کرد: نظام اسلامی به رغم اینکه فتنه پس از انتخابات را یک جنایت بزرگ می داند، اما تاکنون برخورد رئوفانه با عناصری که مرتکب این فتنه شده اند، انجام داده است.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با اشاره به اینکه دست حاکم شرع در نظام اسلامی برای تصمیم گیری در مورد مسایل اخیر باز است، گفت: استراتژی رهبر معظم انقلاب در مورد مسایل اخیر این است که قبل از هر چیزی مردم باید حق را از باطل تشخیص دهند و گرنه بگیر و ببند که کاری ندارد و گرفتن سران فتنه نیز خیلی راحت است.

لاریجانی در ادامه گفت: موسوی و کروبی نیز بزرگترین جنایت را در حوادث پس از انتخابات انجام دادند، اما علت اینکه نظام در برابر این مسایل صبر پیشه کرده است، اصل بر آگاهی مردم از این جنایت است.

*به جنایات کهریزک و کوی دانشگاه تا آخر رسیدگی خواهد شد

مشاور رئیس قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که دیدگاه شما در خصوص حوادث کهریزک، حمله به مجتمع سبحان و کوی دانشگاه تهران چیست، عنوان کرد: حوادثی که در این زمینه اتفاق افتاد، جنایاتی است که قابل بخشش نیست و زیبنده نظام نبود، اما در بالاترین سطح کشور نسبت به این حوادث عکس العمل نشان داده شد و پرونده آن در حال طی کردن پروسه قضایی خود است.

وی با تاکید بر اینکه به این جنایات تا آخر رسیدگی خواهد شد، افزود: این جنایات در حد خود باید پیگیری شود، اما نباید مانع رسیدگی به جنایات بزرگتری که در حق نظام پس از انتخابات شد، شود. این مسایل و جنایات، هیچکدام دیگری را نمی پوشاند و نظام باید به هر دو حساس باشد.

*خطای بزرگ هاشمی

این کارشناس مسائل سیاسی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص نقش هاشمی رفسنجانی در مورد حوادث اخیر با بیان اینکه مردان بزرگ خطاهای بزرگ نیز می توانند داشته باشند تصریح کرد: هنوز نمی توانم باور کنم که فردی با این کیاست و باهوشی نامه ای به رهبری بنویسد و مردم را به خیابان فرا بخواند و این خطای بزرگی بود که سیاستمداری مثل هاشمی انجام داد.

لاریجانی در پایان خاطرنشان کرد: هاشمی از چهره های بزرگ سیاسی معاصر با اشتباهات بزرگ است.

  1. Tweets that mention تریبون مستضعفین » خطای بزرگ هاشمی رفسنجانی -- Topsy.com
    3 می 2010

    […] This post was mentioned on Twitter by teribon ir. teribon ir said: تریبون: خطای بزرگ هاشمی رفسنجانی http://www.teribon.ir/archives/5922 […]

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.