سه‌شنبه 04 می 10 | 11:40

درگیری‌های بسیار شدید در مصر

نیروهای امنیتی مصر با حمله به هزاران تظاهرات‌کننده مصری، تعداد زیادی از آنها را زحمی کرده‌اند


نیروهای پلیس و امنیتی مصر به هزاران نفر از مردم که در اعتراض به سیاست‌های حسنی مبارک رییس‌جمهور مادام‌العمر و غربگرای مصر به خیابان‌ها آمده بودند، حمله کردند و بسیاری از مردم را که تعداد زیادی از آنان دانشجویان هستند، مجروح کردند.
الجزیره با نشان دادن تصاویر مربوط به این تظاهرات، تصریح کرد که تعدادی از نمایندگان پارلمان مصر و اساتید دانشگاه نیز در این تظاهرات حاضر بودند.
پیش از این، تعدادی از نمایندگان حامی حسنی مبارک در پارلمان مصر، از نیروهای امنیتی مصر خواسته بودند تا تظاهرات‌کنندگان را به رگبار ببندند که این اظهارنظرها، در تظاهرات اخیر مردم مصر با واکنش شدید مواجه شده بود و آنها در این تظاهرات، در پلاکاردهایی نوشته بودند “ما را بکشید!”
براساس این گزارش، در تظاهرات مذکور شعارهایی بر علیه حسنی مبارک نیز داده شد.
مبارک رییس‌جمهور مادام‌العمر مصر است که در هر دوره از انتخابات اخیر، به هر طریقی موفق به کسب آرا شده است. وی که حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی را نیز در پیش رو دارد، با توجه به کهولت سن قصد دارد این بار انتخابات را به نفع فرزند خود جمال میارک به سرانجام برساند و در این راستا، افراد سرشناس جماعت اخوان المسلمین مصر را که سیاست‌های ضدغربی و ضدصهیونیستی دارند و از شانس بیشتری برای پیروزی در انتخابات برخوردارند، به زندان افکنده است.

برچسب‌ها: ،
  1. Tweets that mention تریبون مستضعفین » درگیری‌های بسیار شدید در مصر -- Topsy.com
    4 می 2010

    […] This post was mentioned on Twitter by teribon ir. teribon ir said: تریبون: درگیری‌های بسیار شدید در مصر http://www.teribon.ir/archives/5995 […]

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.