سه‌شنبه 04 می 10 | 17:45

رونمايي دو اثر جديد از حسن رحيم‌پور (ازغدي)

“گفتگوي انتقادي در علوم اجتماعي” را بايد نوعي خوانش منتقدانه از متون کلاسيک رشته‌ي جامعه‌شناسي به شمار آورد که به ارزيابي مولفه‌هايي از قبيل “رابطه علوم اجتماعي و ارزش‌ها”، “نفي ماوراء و علوم اجتماعي”، “منطق تجربه‌گرايي در علوم اجتماعي” و “جامعه‌شناسي و تعامل با قدرت” پرداخته‌است. کتاب “نيم‌نگاهي به فلسفه‌ي تعليم و تربيت” نيز مجموعه‌اي از سخنراني‌هاي ایشان است که در بين نخبگان رشته‌ي علوم تربيتي و مديران آموزش و پرورش در سال‌هاي 85 و 86 ايراد شده‌است…


“نشر طرح فردا” در بيست و سومين نمايشگاه بين‌الملي کتاب دو اثر جديد از حسن رحيم‌پور (ازغدي) را رونمايي خواهد کرد. ” گفتگوي انتقادي در علوم اجتماعي” و “نيم‌نگاهي به فلسفه تعليم و تربيت” عنوان دو اثر ديگر از مجموعه آثار رحيم‌پور (ازغدي) است که با نگاهی انتقادي به مباني علوم انساني انتشار يافته‌است.

استاد رحيم‌پور (ازغدي) در سال‌هاي دهه هفتاد، مجموعه گفتگوهايي در چندين حلقه نقد در حوزه علوم انساني با حضور شماري از گروه‌هاي دانشجويي، اعضاي هيئت علمي دانشگاه‌ها و فضلاي حوزه‌ي علميه سازماندهي نموده‌بود که در اين گفتگوها به نقد و شالوده‌شكني “متون كلاسيك علوم اجتماعي” و به ويژه رشته‌ي جامعه‌شناسي پرداخته مي‌شد. استاد در اين نشست‌ها متون معتبر و اصلي رشته‌ي جامعه‌شناسي را از منظري فلسفي- ديني ارزيابي مي‌نمود و با دانشجويان و اساتيد اين رشته‌ها به گفتگو مي‌نشست.

کتاب “گفتگوي انتقادي در علوم اجتماعي” گزارش برخي از نشست‌هاي مذكور است كه پس از ويرايش اينك منتشر مي‌شود. اين کتاب را بايد نوعي خوانش منتقدانه از متون کلاسيک رشته‌ي جامعه‌شناسي به شمار آورد که رحيم‌پور (ازغدي) در اين اثر با نگاهي انتقادي به ارزيابي مولفه‌هايي از قبيل “رابطه علوم اجتماعي و ارزش‌ها”، “نفي ماوراء و علوم اجتماعي”، “منطق تجربه‌گرايي در علوم اجتماعي” و “جامعه‌شناسي و تعامل با قدرت” پرداخته‌است.

کتاب “نيم‌نگاهي به فلسفه‌ي تعليم و تربيت” نيز مجموعه‌اي از سخنراني‌هاي استاد با عناويني چون “آموزش و پرورش؛ دوباره بينديشيم”، “بازسازي نظام آموزشي تنها راه پيشرفت”، ” روان‌شناسي و آموزش و پرورش: علم ايدئولوژيک يا ايدئولوژي علمي!” است که در بين نخبگان رشته‌ي علوم تربيتي و مديران آموزش و پرورش در سال‌هاي 85 و 86 ايراد شده‌است.

نشر طرح فردا به عنوان ناشر انحصاري آثار حسن رحيم‌پور (ازغدي) عناوين ديگري از تاليفات استاد همچون “عقلانيت” با موضوع جامعه‌شناسي توسعه، “فقه و تئوري دولت” در فقه سياسي و تبيين نظريه ولايت مطلقه فقيه، “مدارا نه از راه پلوراليزم” با موضوع نسبت تکثرگرايي و خشونت، “عرف قدسي”، “چهار گفتار” و “پنج گفتار” را از وي منتشر کرده‌است.

طرح فردا پيش از اين نيز مجموعه‌اي از سخنراني‌ها و گفتگوهاي استاد را با عناوين “محمد صلي الله عليه و آله و سلم پيامبري براي هميشه”، “علي عليه‌اسلام و شهر بي‌آرمان”، “حسين عليه‌السلام عقل سرخ”، ” مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف ده انقلاب در يک انقلاب” منتشر کرده‌است که چاپ بيست و چهارم شماري از اين مجلدات در بيست و سومين نمايشگاه کتاب رونمايي خواهد شد.
انتشارات طرح فردا از تاريخ 15 الي 25 ارديبهشت ماه در شبستان اصلي نمايشگاه کتاب راهروي 22 غرفه 38 پذيراي مخاطبان و منتقدان اثار استاد خواهد بود تا در تعاملي رودررو شعله‌هاي تفکر را بيش از پيش برافروزد. علاوه بر اين لازم به ذکر است نشر طرح فردا براي عده‌اي از مخاطبان که امکان حضور در نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران را ندارند اين امکان را مهيا نموده تا سفارشات عمده را ارسال نمايد. متقاضيان محترم مي‌توانند جهت سفارش محصولات نشر طرح فردا با شماره 09155571982 تماس حاصل فرمايند.
پايگاه مجازي موسسه طرحي براي فردا (ويژه نشر آثار استاد حسن رحيم‌پور ارغدي) به نشانی rahimpour.ir نيز در روزهاي آتي با قالب‌بندي نو و امکاناتي از قبيل اخبار و گزارش نشست‌هاي استاد، انتشار صوتي و تصويری سخنراني‌ها و… قابل دسترس برای عموم خواهد بود.

  1. worldeslamwayeslam
    13 اکتبر 2011

    ایشون واثارشون رو یه دنیا دوست داریم

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.