جمعه 19 ژوئن 09 | 22:52

میزان رای ملت است نه مشاوران شما!

چگونه بپذیریم تشویق به نا آرامی و فرا رفتن از مرزهای قانونی را از شمایی که گفته بودید: «به قانون احترام می گذارم، حتی اگر مخالف نظر م باشد.» کشور قانون دارد و مشخص است که برای اعتراض به نتیجه ی انتخابات به کجاها باید شکایت برد و چه باید کرد؟ نیازی به این مظلوم نمایی های عوام فریبانه نیست.


به گزارش تریبون مستضعفین، جمعی از دانشجویان عدالتخواه دانشگاه فردوسی مشهد و تحریریه نشریه دانشجویی «شمارش معکوس» نامه سرگشاده‌ای را خطاب به آقای میرحسین موسوی نوشتند.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای موسوی!

ما همان دانشجویانی هستیم که روز اولی که خبر حضورتان در عرصه را شنیدیم برایتان تیتر زدیم «بازی برد – برد؛ احمدی نژاد – موسوی» نظرمان این بود که هر دو تن خادم به اسلام و مستضعفانید. گذر زمان و توالی اتفاقات تلخ ما را به تحلیل دیگری رساند و اکنون تنها می توانیم بگوییم: آخرین امیدها برای توبه و بازگشت به راه مردم و انقلاب و رهبری را ناامید نکنید!

جناب آقای نخست وزیر امام!
بار ها در باره حامیان و اطرافیان خود گفتید حلقه اصلی اطرافیانتان را افرادی پاک نیت و پاکدست تشکیل داده اند و نسبت به سایر حامیانتان منع و محدودیتی قائل نیستید. کسانی که اکنون شما را متقاعد کرده اند اکثریت آرا از آنِ شماست و ترغیبتان می کنند که در راه استیفای حق نداشته خود مقاومت به خرج دهید، همان حلقه ی اصلی پاک و فکور هستند؟! چگونه ممکن است شما و اطرافیانتان، بر خلاف روال همیشگی انتخابات در کشور، چنین اعاهایی مطرح کنید؟ گیریم شورای نگهبان را قبول ندارید. به تاییدات رهبری و تاکید ایشان بر حفظ آرامش و پذیرش نتیجه ی قانونی انتخابات هم وقعی نمی نهید؟

جناب آقای موسوی!
وقتی آقای خاتمی در سال 80 برای دومین بار به ریاست جمهوری انتخاب شد و از قضا آرای بیش تری نسبت به چهار سال قبلش کسب کرد، نامزد های شکست خورده قواعد بازی را پذیرفتند. حال هم کشور همان است و شرایط همان. گویا شمایید که دگرگون شده اید.

پیش تر، ما شما را فردی ولایت پذیر می پنداشتیم و از این که اطمینان می دادید اکنون برای رهبر انقلاب حسابی جدای از رییس جمهور دوران جنگ قائلید و جایگاه رهبری او را می پذیرید، اطمینان خاطر می یافتیم. حالا می بینیم که پس از شکست طبیعی تان در انتخابات، اطرافیانتان شما را در برابر رهبری قرار داده اند و ورشکستگی و سر افکندگی تاریخی و اخلاقی را نیز نصیبتان کرده اند! یا دوست دارید مقصر اصلی را خودتان بدانیم و تمام سخنان گذشته تان را نمایش و فریب تلقی کنیم؟

مهندس موسوی عزیز!
بپذیرید شکست شما در انتخابات تا حد زیادی مدیون همان حامیانی است که از مرز بندی با آنان طفره رفتید. وقتی مدیریت تبلیغات تان در کشور به دست کسانی افتاد که امتحان خود را پیش از این پس داده بودند نتیجه ای جز این به دست نمی آمد.اگر مردم میر حسین موسوی، نخست وزیر انقلابی دوران جنگ را در برابر خود می دیدند، حاضر بودند کاستی های او را نیز بپذیرند و مشتاقانه رای خود را به نفع او به صندوق بیاندازند. اما در پوستر های شما، در فیلم تبلیغاتی آخرتان و در بروشورهای حامیانتان چیزی بیش از ارتجاع به شعار های خاتمی و معین دیده نمی شد. آقای کروبی را هم همین اطرافیان به زمین زدند. همان هایی که حتی در رای دادن به او هم صادق نماندند. باز گردید و ببینید که چه شعار هایی مطرح کرده اید و چرا اکثر مردم به خصوص در مناطق محروم حق داشته اند در استقلال وصداقت شما تردید کنند!

آقای موسوی!
اگر مردم خبر دستگیری چند تن از چهره های سرشناس جبهه ی موسوم به اصلاحات را که در حال آماده سازی برنامه های آشوب و اغتشاش پیش از اعلام نتایج بوده اند بشنوند، چگونه باید قضاوت کنند؟ آیا باز هم به آن ها حق نخواهید داد درباره شما و اطرافیان پاکدست(!)تان به تردید بیفتند؟

رئیس محترم فرهنگستان هنر!
نامزد های انتخابات بین اطرافیان خود روز را به شب می رسانند و در جمع هواداران خود حضور می یابند. ما که مردمیم و در میان مردم، هم حامیان شما را دیده ایم و هم حامیان رقبای شما را. چطور به خود اجازه می دهید با این قاطعیت درباره ی رای مردم اظهار نظر کنید و ذره ای احتمال ندهید که مخلصان خلاف به عرض رسانده اند؟ مگر همین پیشگو ها نبودند که برای دکتر معین در دوره ی قبل رای ده ملیونی و بیشتر خواب دیده بودند؟ از شما پرسشی داریم: مگر نمایندگانتان در همه حوزه ها حاضر نبوده اند؟ چرا به یک مورد از گزارشهای آنان مبنی بر تقلب استاند نمی کنید و نام یک حوزه یا صندوق که در آن تقلب شده را نمی برید؟ نکند نظر نمایندگانتان هم قابل استناد نیست؟ یا طی روال قانونی را در شان خود نمی دانید؟!

اگر این رفتار های عجولانه و تحریک های جسورانه از کسانی سر می زد که متهم به بی قانونی بودند، مقبول تر می نمود. اما چگونه بپذیریم تشویق به نا آرامی و فرا رفتن از مرزهای قانونی را از شمایی که گفته بودید: «به قانون احترام می گذارم، حتی اگر مخالف نظر م باشد.» کشور قانون دارد و مشخص است که برای اعتراض به نتیجه ی انتخابات به کجاها باید شکایت برد و چه باید کرد؟ نیازی به این مظلوم نمایی های عوام فریبانه نیست.

امید واریم اندکی در خلوت خود تامل نمایید و ساعاتی به دور از ندیمان و بادمجان دور قاب چین های دور و برتان، به آنچه رخ داد بیش تر بیندیشید. نمی توان ادعای خط امامی بودن کرد و از اولیه ترین اصل خط امام که تبعیت از ولایت است شانه خالی کرد.
همچون رهبری از حضورتان در انتخابات که باعث گرمابخشی و نشاط آفرینی بیشتر در میان مردم بود تشکر می کنیم اما این را هم به یادتان می آوریم که:
«”میزان رای ملت است”، نه توقع نامزدها، نه حدس و گمان مشاوران و نه آن چه رسانه های بریده از ارزشها و خط ملت ادعا می کنند».
یقیناً ذره ای همنوایی شما با دشمن پس از این اتمام حجت شرعی و انقلابی، باعث خواهد شد برخورد بعدی ما با شما از جنسی دیگر باشد.

تحریریه نشریه دانشجویی شمارش معکوس
دانشجویان عدالتخواه دانشگاه فردوسی مشهد

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.