سه‌شنبه 30 ژوئن 09 | 21:09

معلوم است که آرای ما برابر تر از شماست!

ما خودمان يه بار که شمرديم به کانديداي مان ۳۰ ميليون راي داديم. اصلاً کانديداي ما کجا و کانديداي شما کجا! کاندیدای ما ترک است، کانديداي ما داماد لرها بوده، کانديداي ما سيد است، کاندیدای ما شال سبز دارد…کانديداي ما خیلی کاندیدست…اصلاً کانديداي ما کلاً برنده است. اصلاً نيازي هم به انتخابات نداشت. همين جوري هم همه مي دانستند که او کانديداتر است. حالا خيلي تواضع به خرج داد و به شما لطف کرد و در انتخابات شرکت کرد. شما ها خيلي پرروييد که به او راي نداديد! فقط امیدوارم که سر پل صراط شما احمقهای متحجر جوابی برای جلوگیری از شکوفایی موج سبزانیت عَق… اُهم! ببخشید! موج عقلانیت سبز ما داشته باشید!


حزب جدیدالتاسیس "عقلانیت سبز"

حزب جدیدالتاسیس "عقلانیت سبز"

“من طرف‌دار موضع موسوی هستم: تجدید انتخابات. به نظرم شکایت او به شورای نگهبان منطقی‌ترین موضع ممکن بود. چرا که به نظر می‌رسد تخلف عمده در “فضای” برگزاری انتخابات و بسیج غیرقانونی میلیون‌ها رای‌ طبقات پایین به نفع احمدی‌نژاد بوده و نه اشکالات فنی در شمارش و جمع‌بندی. آن نکته‌ای هم که گفتم فراموش می‌کنیم همین مشکل اتکاء به دموکراسی صرف در ایران است: 12 میلیون رایی که می‌توان با 100 هزار تومان در سال خریدشان. رقم رایی بزرگ‌تر از رای کل روشن‌فکران و درس‌خوانده‌های داخل و خارج. این مشکلی است که می‌تواند خودش را در هر انتخاباتی نشان دهد و کیفیت رای را به صفر برساند.”
حامد قدوسی-از وبلاگ یک لیوان چای داغ

دوستان عزیز! مردم گرامی!

چرا نمی فهمید؟! واقعن چرا نمی فهمید؟! مسئله فقط این نیست که شما چرا نمی فهمید. بلکه مساله این است که ما نمی فهمیم که شما چرا نمی فهمید! ما 13 میلیون رای دادیم. شما 24 میلیون! درست! اما این کجا و آن کجا؟ چرا نمی فهمید! ارزش(یا اصلن کیفیت) آرا ما که با شما یکی نیست! ما خیلی بیشتر می فهمیم. ما آدم های مهم تر و روشن فکرتری هستیم. ما صلاح شما را بهتر از خودتان می دانیم. مردم خوبی باشید و بفهمید که ما از شما مهم تریم.

دموکراسی؟ بله! البته! این دقیقن دموکراسی است. دموکراسی مال ماست اصلن! مال شما که نیست. دموکراسی را فقط ما می فهمیم. حق انحصاری فهم و تفسیرش هم مال خودمان است. خودمان هم تفسیرش می کنیم. این تفسیر جدید ما از دموکراسی است. جدیدترین و به روزترین تفسیر. لطفن مردم خوب و به روزی باشید. آرا ما خیلی برابرتر از شماست. در واقع ما خیلی ما تر از شماییم. اگر خودتان هم قدری فکر کنید و اندکی با کلاس باشید می فهمید که ما چقدر شهروندتریم. شما باید آنقدر متمدن شوید که یاد بگیرید “همه برابر ترند ولی بعضی ها برابر ترند”. اصلن اینکه ما برابرتریم آن قدر واضح است که مثل روز روشن است و این از بدروزگار است که ما با احمق هایی چون شما باید سروکله بزنیم که چیزهای به این واضحی را هم نمی فهمند.

ببینید! ما ملت هستیم مردم. ما مردم هستیم نه شما. شما دیگر مردم نیستید. شما طبق اعلان کاندیدای ما از الان به بعد نامردم هستید. شما یا اغفال شده اید یا جوگیر شده اید که به کاندیدای ما رای ندادید. ولی ما که نباختیم! ما هرگز نمی بازیم! هرگز‌!هرگز! نعععععععععععع! هرگز! ما می بریم. ما هر جوری شده می بریم. به هر قیمتی حالا می بینید!

چرا نمی فهمید؟ کاندیدای شما دیکتاتور است. چون ما از او خوشمان نمی آید. اگرچه رای آورده باشد. کاندیدای ما اما اند(end) دموکراسی است. حتی اگر مخالف دموکراسی باشد. چرا که او خودِ دموکراسی است. شما که این چیزها را نمی فهمید. حالا ما هرچی برایتان توضیح بدهیم. کاندیدای شما عوام فریب است. شما هم همه عوام اید. حتی اگر خواص باشید. چون ما اصلن از ریخت کاندیدای شما متنفریم. کاندیدای ما اما خیلی خاص است. یعنی شما واقعن رفتید به آن یکی کاندیدا رای دادی؟ خجالت نکشیدید؟ کی به شما چنین اجازه ای داده بود؟ اصلن شما که به یک دروغ گو رای دادید. برای شما این دروغگو با آن دروغگو چه فرقی می کند؟ مایک انقلاب کوچولوی مخملی می کنیم و این وسط یه کمی هم خون لازم داریم. یه دروغگوی زیرک تر و بهتر میاریم روی کار. ما این فداکاری را فقط به خاطر شما می کنیم.

ما خودمان یه بار که شمردیم به کاندیدای مان بیست میلیون رای دادیم. شما تقلب کردید که به او رای ندادید. اصلن کاندیدای ما کجا و کاندیدای شما کجا! کاندیدای شما اصلن بلد نیست دروغ بگوید. کاندیدای ما خیلی دروغ های قشنگ تر و بهتری می گوید. کاندیدای ما داماد لرها بوده! کاندیدای ما سید است…کاندیدای ما…اصلن کاندیدای ما کلن برنده است. اصلن نیازی هم به انتخابات نداشت. همین جوری هم همه می دانستند که او کاندیداتر است. حالا خیلی تواضع به خرج داد و به شما لطف کرد و در انتخابات شرکت کرد. شما ها خیلی پررو اید که به او رای ندادید!

 1. يگانه
  1 جولای 2009

  سلام
  داشتم صفحات اين وبگاه را مي ديدم كه به اين صفحه برخوردم.
  وجدن تعجب كردم!
  اين را كه ببينيد علت تعجبم را مي فهميد:
  http://batouam.persianblog.ir/post/151/
  كاش لااقل ذكر منبع مي شد! وبدتر اينكه يكنفر توي نوشته ي من دست برده است!و چيزهايي را اضافه كرده است.
  اين اسمش چيست؟ تقلب؟! “قلب” كردن ..تغيير دادن واقعيت؟
  هميشه سعي كردم مخالفان و موافقانم را درك كنم. حالا شما را-كه ظاهرن موافق من هستيد- درك نمي كنم. اما مخالفانتان را خوب مي فهمم!
  وقتي باد نگيريم در يك محيط مجازي حقيقت را پاس بداريم آن هم در اين سطوح كوچك چطور از ديگران ممكن است توقع اش را داشته باشيم؟
  مي توانستم رد شوم و فقط توي دلم يك پوسخند به شما بزنم! اما ديدم “زشت” است كه يكي در ظاهر موافق من باشد و در باطن اين همه مخالف من. و بايد كه مي نوشتم چون من اگر مي نويسم براي پاسداشت حقيقت است چه درآن پست چه اينجا.

  • admin
   1 جولای 2009

   با سلام،
   جناب یگانه، پس از اطلاع‌رسانی شما مطلب اصلاح گردید و منبع به نام وبلاگ شما ثبت شد. عذر خواهی می‌کنم که این مطلب در خبرگزاری به نام فرد دیگری ثبت شده است. ما نیز به استناد آن سایت اصلاح کردیم.

   قصد ِ ما نقل بی‌منبع نبوده است و دفعه‌ی اول هم منبعی را که اطلاع داشتیم ثبت کردیم. اکنون هم به نام شما ثبت کردیم. با پوزش مجدد

 2. یگانه
  4 جولای 2009

  ُسلام
  ممنونم
  آن روز آمده بودم بنویسم که “چندان مهم نبود و بیشتر برایم درست کاری کسی که توی تیم من است مهم بود” که آن کامنت دوباره ناراحتم کرد.
  به هر حال افعال من و شما زیر ذره بین است و خیلی ها منتظرند کوچکترین بی عدالتی از ما ببینند تا حرف مان را نپذیرند..
  باز هم ممنونم
  اخبار سایتتان را دنبال می کنم و
  موفق باشید

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.