پنج‌شنبه 06 می 10 | 14:23

فریاد خشم دانشگاهیان به سکوت سازمان ملل در برابر تهدیدات اوباما

تجمع دانشگاهیان در اعتراض به تهدید اتمی اوباما، صبح دیروز مقابل دفتر سازمان ملل در تهران برگزار شد و شرکت کنندگان واکنش این سازمان نسبت به تهدید اوباما را خواستار شدند… عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر افزود: ما دانشگاهیان از حق خود کوتاه نخواهیم آمد و شما نیز موظف هستید پیام ما را به جهانیان برسانید… زاکانی: گوش مظلومان جهان پر از تهدیداتی است که در صدها سال گذشته نمایندگان سلطه برای تهدید و ارعاب آنها فریاد کردند…


برخی از اساتيد و دانشجويان دانشگاه‌هاي تهران، همدان، تفرش، يزد، شهركرد، زابل، هنر تهران به همراه جمعی از اعضاي تشكل‌هاي دانشجويي از ساعت 10 صبح امروز چهارشنبه در اعتراض به اظهارات اخير باراك اوباما رئيس جمهور آمريكا و تهديد اتمي وي، در مقابل دفتر سازمان ملل متحد در تهران تجمع كردند.

دانشگاهيان با در دست داشتن تصاوير مقام معظم رهبري، رئيس جمهوري و پرچم جمهوري اسلامي ايران و با حمل پلاكارد‌هايي با مضامين “دانشجوي كشوريم، فدايي رهبريم “، “انرژي هسته‌اي براي همه، سلاح هسته‌اي براي هيچ‌ كس “، “انرژي هسته‌اي، آري، سلاح هسته‌‌اي هرگز “، “ننگ بر سازمان ملل كه تبديل به سازمان حافظ منافع آمريكا شده است “، “مرگ بر اوباما “‌ و “آمريكا تنها مجرم اتمي دنياست ” و با سر دادن شعارهاي “اوباماي دروغگو، شعار تغييرت كو “، “آمريكا شرمت باد، اوباما ننگت باد “، “صلح نوبل دروغ است، اوباما سرنگون است “، “اوباما، عبادي پيوندتان مبارك “، “تهديدات اوباما، نشان قدرت ماست “، “مرگ بر انگليس “، “مرگ بر آمريگا “، “مرگ بر اسرائيل “، “مرگ بر وطن‌فروش خائن ” اعتراض خود را نست به اين تهديدها و سكوت سازمان ملل متحد اعلام كردند.

* احتمال استفاده مجدد آمريكا از سلاح هسته‌اي عليه ملت‌هاي مظلوم جهان وجود دارد

در ادامه اين تجمع جوانمردي نماينده تشكل‌هاي اساتيد و عضو هيأت علمي دانشگاه صنعتي اميركبير در سخناني گفت: رهبر جهان اسلام فرموده‌اند كه استفاده از سلا‌ح‌هاي كشتارجمعي در سياست‌هاي جمهوري اسلامي ايران جايي ندارد، ايشان اخيرا نيز اعلام فرموده‌اند كه استفاده از سلاح‌هاي هسته‌اي حرام است.

وي افزود: رئيس‌جمهور كشورمان در دوره 5 ساله رياست جمهوري خود بارها اعلام كرده كه ملت غيور ايران براي استفاده از صنعت پاك هسته‌اي پيشگام است.

اين عضو هيأت علمي دانشگاه صنعتي اميركبير خاطرنشان كرد: انرژي هسته‌اي امروزه در علوم، تكنولوژي و صنعت به جايگاهي رسيده كه الكترونيك در قرن پيش، به آن حد از پيشرفت رسيده بود.

اين استاد دانشگاه در ادامه تصريح كرد: آمريكاي جنايتكار و كشورهاي غربي ثابت كردند پيمان NPT را پس از حمله اتمي به هيروشيما بر جامعه جهاني حاكم كرده‌اند تا هيچ كشوري نتواند از انرژي پاك هسته‌اي استفاده كند.

وي افزود: در ابتداي معاهده NPT تاكيد شده كه كشورهاي استفاده كننده و داراي فنآوري هسته‌‌اي موظف هستند اين فناوري را به كشورهاي ديگر نيز منتقل كنند، اما امروز از نظر آمريكا و كشورهاي غربي، كشوري حق ندارد از اين پيمان خارج شود، درحالي كه اسرائيل بيش از 200 كلاهك هسته‌اي دارد.

عضو هيأت علمي دانشگاه صنعتي اميركبير تاكيد كرد:‌ ما بارها اعلام كرديم كه آمريكا تنها كشور جنايتكاري است كه از سلاح هسته‌اي استفاده كرده و باز هم مطمئن هستيم كه اگر آمريكا خود را در خطر نابودي ببيند، دوباره از آن استفاده خواهد كرد.

وي با تاكيد بر اينكه جمهوري اسلامي ايران امروز در استفاده از انرژي صلح‌آميز هسته‌اي پيشگام است، خاطرنشان كرد: همانطور كه در نشست بازنگري معاهده NPT و هنگام سخنراني رئيس جمهور كشورمان مشاهده كرديم اكثر كشورهاي جهان در اين نشست حضور داشتند و فقط 6 الي 7 كشور از جلسه خارج شدند، البته جالب است كه همين كشورها مدعي هستند كه جامعه جهاني فقط شامل اين كشورها مي‌شود.

وي افزود: ما دانشگاهيان ايران با تجمع در مقابل دفتر سازمان ملل متحد در تهران، قصد داريم وظيفه سازمان ملل متحد را دوباره گوشزد كرده و پيام نخبگان ايراني را به گوش جهانيان برسانيم.

جوانمردي در پايان خاطرنشان كرد: دانشگاهيان ايران از تهديدات آمريكا و كشورهاي غربي هيچ هراسي ندارند و كانون دانشگاهيان ايران و نخبگان ايراني به جامعه جهاني اعلام مي‌كنند ما از اين تهديدها نمي‌ترسيم، چون اين تهديدها ما را هرچه بيشتر قوي خواهد كرد.

* آمريكاي مدعي حقوق بشر به 23 كشور جهان حمله نظامي كرده است

بنابراين گزارش، عليرضا زاكاني نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي نيز با حضور در جمع دانشگاهيان تجمع كننده در مقابل دفتر سازمان ملل متحد در تهران، گفت: سران سلطه و ابرقدرت‌ها، ملت ايران، مردمان و مسلمانان جهان را تهديد مي‌كنند و دست به جنايت و غارت مي‌زنند.

وي افزود: ما شاهد حضور مقتدرانه رئيس جمهور كشورمان در نشست بازنگري (ان پي تي) در سازمان ملل متحد بوديم و احمدي‌نژاد اعلام كرد هيچ كس در اين كره خاكي نبايد سلاح اتمي داشته باشد.

زاكاني خاطرنشان كرد: ما معترضيم كه چرا سازمان ملل متحد بسيج نمي‌شود تا مقابل زياد خواهي‌هاي آمريكا بايستد.

نماينده مردم تهران در مجلس در ادامه تصريح كرد: نخبگان كشورمان امروز در مقابل دفتر سازمان ملل متحد در تهران جمع شدند تا به سازمان ملل اعلام كنند، مگر ايران از حق طبيعي كه در معاهده ان‌پي‌تي آمده، عدول كرده است.

اين نماينده مجلس اظهار داشت: در ماده يك معاهده ان‌پي‌تي خاطرنشان شده است تا كشورهايي كه داراي فن‌آوري هسته‌اي هستند به كمك ساير كشورهاي فاقد اين فن‌آوري آمده و اين در حالي است كه سران سلطه خلاف اين ماده عمل كرده و حتي براي تسليح رژيم صهيونيستي به كلاهك هسته‌اي كمك مي‌كنند.

وي افزود: ماده 4 و 5 اين معاهده كشورهاي جهان را داراي حق مسلم استفاده از فن‌آوري هسته‌اي مي‌دانند و در اينجا بايد پرسيد آيا ما بايد هزينه قانونگرايي و عهد و پيماني را كه بسته‌ايم اين‌گونه بپردازيم؟

زاكاني با طرح اين سئوال كه چرا ابرقدرت‌هاي جهان و سازمان ملل متحد به رژيم صهيونيستي كه داراي كلاهك هسته‌اي است، اعتراضي نمي‌كنند؟ تاكيد كرد: ما آمده‌ايم تا اعلام كنيم كه در پيمان ان‌پي‌تي و ماده 4 آن، منع ساخت و استفاده از سلاح‌هاي اتمي خاطرنشان شده و كشورهاي جهان بايد سعي كنند تا سلاح‌هاي كشتار جمعي از دنيا جمع آوري شود، اما اكنون 20 هزار كلاهك هسته‌اي در دست ابرقدرت‌هاي جهان است.

نماينده مردم تهران در مجلس خاطرنشان كرد: كشور ايران محكوم است، چون خط قرمزهاي ايادي مستكبر را شكسته و صاحب توانمندي‌هاي علمي و استفاده صلح آميز از فن‌آوري هسته‌اي شده است.

وي با تاكيد بر اينكه ايران با حفظ استقلال خود به اين دست‌آوردها رسيده است، خاطرنشان كرد: ملت ايران از سال 57 و پس از 31 سال از گذشت پيروزي انقلاب اسلامي انواع مختلف تهديد‌ها، تحريم‌هاي اقتصادي و تهاجم فرهنگي، فتنه‌هاي سياسي و جنگ‌ سخت را پشت سر گذاشته اما اكنون با اقتدار ايستاده است.

زاكاني افزود: ايران اكنون صاحب فن‌آوري صلح آميز هسته‌اي شده است، آن هم در دنيايي كه طبقه‌بندي شده و به شكل اختاپوسي توسط سران سلطه اداره مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه هنگامي كه بوش پدر رئيس جمهور آمريكا شد، طرح نظم نوين جهاني را اعلام كرد و معتقد بود اين نظم بايد با فن‌آوري و پيشرفت‌هاي علمي همراه باشد، خاطرنشان كرد: اين مواضع رئيس‌جمهور سابق آمريكا به هيچ عنوان محقق نشد و آنها موظف بودند در خصوص دستيابي انرژي هسته‌اي پاك به كشورهاي جهان كمك كنند، اما به اين اقدام دست نزدند و دانشمندان جوان ايراني اكنون به اين نقطه رسيده و امروز جمهوري اسلامي ايران صاحب فناوري صلح‌آميز هسته‌اي شده است.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه ما بايد تهديد شويم، چون سران سلطه با علم، دانش و تحقيقات دانشمندان ايراني مخالفند، تصريح كرد: ما امروز در مسيري حركت مي‌كنيم كه به دستاوردهاي بزرگي رسيده‌ايم و با اين اقدام، كشورهاي مستكبر ناراحت بوده و سعي دارند با تمام فشارها از روند رو به رشد كشور ايران جلوگيري كنند.

وي افزود: ملت ايران با تاسي از خداوند متعال و رهبري مقام معظم رهبري و حضور پرشور مردم در صحنه‌هاي مختلف، توانسته است استقلال خود را همچنان حفظ كند و مطمئنا داشتن انرژي هسته‌اي صلح‌آميز استقلال جمهوري اسلامي ايران را تضمين خواهد كرد و بايد توجه داشت كشورهاي سلطه‌گر با استقلال كشور ما مخالف بوده و سر جنگ دارند.

زاكاني با اشاره به اينكه ما به نظام سلطه اعتماد و اعتقادي نداريم، خاطرنشان كرد: آمريكا امروز ايران اسلامي را تهديد به حمله اتمي كرده است، البته بايد توجه داشت اين تهديد‌ها در حوزه‌هاي مختلف صورت گرفته و هر بار آنها با شكست مواجه شده و با خفت ميدان را ترك كردند.

اين نماينده مجلس در ادامه تصريح كرد: امروز ما تهديد مي‌شويم و اين تهديد‌ها نشان دهنده قدرت و عظمت ايران اسلامي است و نشان مي‌دهد كشورهاي سلطه‌گر با هر وسيله‌اي سعي در مخالفت با نظام اسلامي دارند، اما تاكنون راه به جايي نبرده و در نهايت دست به آخرين حربه خود تهديد و حمله اتمي برده‌اند.

وي افزود: اين در حالي است كه با اين اقدام سران سلطه، جهانيان نيز با ترفندهاي آنها مخالف بوده و شعار مرگ بر آمريكا سر مي‌دهند.
زاكاني در ادامه گفت: اين تهديدها چهره واقعي كساني را نشان داد كه با شعار تغيير روي كار آمدند و تعبير مقام معظم رهبري دست‌هاي چدني را زير دستكش‌هاي مخملي خود را به سمت ايران دراز كردند.

نماينده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: آنها با اين اقدام خود سعي دارند روزي با اخم و روزي با تبسم به جرم و جنايت بر عليه ساير كشورها اقدام كنند.

وي با اشاره به اينكه آمريكا تا به امروز با مجوز و يا بدون مجوز سازمان ملل متحد، 23 حمله نظامي به ساير كشورهاي جهان انجام داده است، خاطرنشان كرد: اين اقدامات آمريكا اوج نقض حقوق بشر را مي‌رساند.

زاكاني در ادامه تصريح كرد: ما معترضيم به اين عنوان كه سازمان ملل چگونه به مسئوليت‌هاي خود عمل مي‌كنند؟ سازمان ملل متحد پيمان منع سلاح‌هاي هسته‌اي را تصويب كرده و كشور ايران تاكنون به اين پيمان پايبند بوده و راه را براي نظارت باز كرده است، اما چطور مي‌شود سازمان ملل متحد از اين اقدامات نظام اسلامي چشم‌پوشي مي‌كند؟

اين نماينده مجلس تاكيد كرد: اين تهديدها بر ايران اسلامي اثر نمي‌كند، بلكه آبروي نداشته آمريكا هر چه بيشتر در دنيا مي‌رود.

وي افزود: ما با حضور در مقابل دفتر سازمان ملل متحد در تهران قصد داريم اعلام كنيم اگر كشورهاي سلطه‌گر تلاش مي‌كنند تا ايران اسلامي را از اين فناوري صلح‌آميز محروم كنند، بايد بدانند دانشمندان و دانشگاهيان ايران بسيج شده‌اند تا در حوزه‌هاي علم و دانش و به خصوص بحث هسته‌اي همچنان به پيشرفت خود ادامه دهند و مستكبران دنيا بدانند كه نمي‌توانند اين حق مسلم را از ما بگيرند.

زاكاني تاكيد كرد: پيام صريح تجمع كنندگان اين است كه ما به اين ذلت تن نمي‌دهيم و به صراحت از فعاليت‌هاي دولت خدمتگزار در بحث فناوري هسته‌اي حمايت مي‌كنيم.

نماينده مردم تهران در مجلس خاطرنشان كرد: ما جمع شديم تا اعلام كنيم از پيشنهاد 11 ماده‌اي رئيس‌جمهور كشورمان در سازمان ملل متحد حمايت كرده و نفرت خود را از اوباما كه با شعار تغيير بر سر كار آمده اعلام كنيم.

وي با اشاره به اينكه آمريكا با اين اقدامات خود مطمئن باشد تو دهني محكمي از جهانيان خواهد خورد، خاطرنشان كرد: سازمان ملل متحد بايد به مسئوليت‌هاي خود واقف بوده و به منشور ملل متحد احترام بگذارد.

زاكاني در پايان تاكيد كرد: سازمان ملل متحد بايد به حقوق ملت‌ها توجه داشته باشد، نه اينكه آب در آسياب كشورهاي سلطه‌گر بكوبد.

* تا مستکبران را به خاک مذلت نکشانیم دست‌بردار نیستیم
محمد افکانه، دبیراتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل در سخنانی در جمع دانشجویان حاضر در تجمع مقابل سازمان ملل، گفت: پروژه مشترک آمریکایی – صهیونیستی، طرح پرونده هسته ای ایران در شورای امنیت، با هدف ایجاد فشار سیاسی و تحمیل خواسته های نامشروع دولت های مستکبر، مدتی‌ست که از سوی قدرت های نامشروع به کار گرفته شده و آنان تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا با تاکتیک های پیچیده برنامه های خود را علیه ملت ایران عملی کنند و مردم ایران را مجبور به پذیرش خواسته های خود کنند.

وی افزود: آنان که تنها مجرم هسته ای تاریخ بشریت محسوب می شوند، و این اقدامات تنها گوشه ای از جنایات فجیع آمریکاست، کافی است تا اندکی عرق شرم را بر ضمیر خود تجربه کنند.

افکانه ادامه داد: استعمارگران نوین گویی تاریخچه بشریت را فراموش کرده اند که برخی با ادعای تاسیس برخی سازمان ها پس از جنگ جهانی اول و دوم در پی این بودند که از این حوادث درس عبرت گرفته و تمام هم و غم خود را برای پیشگیری از چنین حوادثی به کار گیرند. نهادهای بین المللی در چنگال امپریالیستی عده ای محدود گرفتار است. آنان که در تاریخ از هیچ جنایتی فروگذار نکرده اند اما باید بدانند اینجا ایران است و هراسی از تهدیدات آنان به خود راه نمی دهد و ایرانی از تمامیت ارضی خود دفاع می کند و تا مستکبران را به خاک مذلت نکشاند، دست بردار نیست.

وی در پایان گفت: ما دانشجویان مسلمان در اینجا اعلام می کنیم برای رویارویی با کسانی که قصد تجاوز به خاک ایران را دارند، لحظه شماری می کنیم تا از سربازانشان خوراکی بسازیم برای کوسه های خلیج فارس؛ منتظریم تا نشان دهیم ایرانی کیست و با اشاره مولایمان عرصه جهان را بر آنان تنگ کنیم.

* سازمان ملل هیچ کارایی برای احقاق حقوق ملت‌ها ندارد

همچنین جلولی، عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در ابتدای تجمع دانشگاهیان مقابل سازمان ملل در سخنانی گفت: امروز همه غیرتمندان که نه، گوشه ای از آنان اینجا جمع شده اند تا مشت محکمی که تمام ملت ایران جمع کرده اند، بر دهان یاوه گویان به خصوص اوبامای دروغگو بزنند. ما با شعارهای خود بر دهان آنان می زنیم تا تمدن به زوال رفته خود را از یاد ببرند و فریاد می زنیم “اوبامای دروغگو شعار تغییرت کو”.

وی ادامه داد: ما مقابل این دفتر بی عرضه که هیچ کارایی بین المللی برای احقاق حقوق ملت ها ندارد و بازیچه دست ابرقدرت ها شده و به جز خودشان به کسی اهمیت نمی دهند جمع شده ایم و فریاد می زنیم آمریکا مرگت باد، اوباما ننگت باد. صلح نوبل دروغ است اوباما سرنگون است. مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل، مرگ بر انگلیس.

این فعال دانشجویی افزود: اینجا باید یک درس فراموش نشدنی نیز به وطن فروشانی بدهیم که برای آمریکا و اسراییل یقه چاک می دهند و به آنان نشان دهیم ایرانی نمی پذیرد که عده ای بنشینند تا برای آمریکا و اسراییل تره خرد کنند. که سردسته آنها خانم جنایتکاری به نام خانم شیرین عبادی است و اعتراض خود را با این شعارها نشان می دهیم و فریاد می زنیم “اوباما، عبادی پیوندتان مبارک”.

جلولی ادامه داد: ملت های مستکبر گستاخانه حرف هایی را علیه ملت ایران می زنند، اما ژست دموکراسی و تغییر می گیرند. یکی از شعارهای اوباما تعطیل شدن زندان گونتانامو بود، ما دانشجویان اعلام می کنیم که همواره از حقوق ملت خود دفاع خواهیم کرد و تکرار می کنیم انرژی هسته ای حق مسلم ماست” ، “تهدیدهای اوباما نشان قدرت ماست” .

وی تصریح کرد: ما همچنین باید درسی به مدیرانی که درون این سازمان ملل نشسته اند بدهیم و بگوییم این دانشجویان بیکار نبوده اند که در مقابل دفتر سازمان ملل تجمع کرده اند بلکه همگی از جوانان دانشگاهی و نخبگان ایرانی هستند که تا خواب را بر چشم جنایتکاران حرام نکنند، از پای نخواهند نشست. فریاد می زنیم آمریکا شرمت باد، اوباما ننگت باد.

* امضاي شكوائيه عليه شيرين عبادي و تحويل آن به دادستان تهران

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاري فارس، جمعي از اساتيد دانشگاه‌هاي كشور و اعضاي هيئت علمي دانشگاه‌هاي كشور در حاشيه اين تجمع با تنظيم شكايت‌نامه‌اي نسبت به اقدامات خيانت‌كارانه شيرين عبادي، خطاب به دولت‌آبادي دادستان تهران شكايت‌نامه مذكور را امضا كرده و قصد دارند تا آن را تحويل دادستاني تهران دهند.

متن شكايت‌نامه به شرح ذيل است؛
حضور دادستان محترم تهران،
جناب آقاي دكتر دولت‌آبادي

اينجانبان اعضاي هيئت علمي دانشگاه‌هاي سراسر كشور (امضا كنندگان ذيل) درخواست داريم جنابعالي به عنوان مدعي‌‌العموم دستور برخورد و پيگرد قضايي خانم شيرين عبادي و لغو پروانه وكلات ايشان را صادر فرمائيد.
نامبرده داراي جرايم عديده ضد ديني و ملي بوده كه بخشي از آنها در دادگاه مدير مسئول كيهان بيان شده‌اند، جاي تأسف است در حالي كه ايشان در خارج از كشور مشغول جو‌سازي عليه نظام اسلامي است و با همه گروه‌هاي ضد انقلاب و برانداز همكاري دارد بدون هيچ‌گونه واهمه‌اي به جاي اينكه متهم باشد در مقام شاكي قرار مي‌گيرد.
اميدواريم جنابعالي به وظيفه خطير خود كه همان صيانت از حقوق ملي و قانون شهروندي است عمل كرده و پيگرد قضايي نامبرده را در دستور كار خود قرار دهيد.

* بيانيه پاياني: اعتراض شديد دانشگاهيان نسبت به سكوت سازمان ملل در برابر جنايات آمريكا

براساس اين گزارش، در پايان تجمع دانشگاهيان دانشگاه سراسر كشور در مقابل دفتر سازمان ملل متحد در تهران بيانيه پاياني تجمع قرائت شد كه به شرح ذيل است:

ملت مسلمان و آزاده ايران پس از پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي همواره تماميت ارضي حاكميت ملي، حقوق اساسي و استقلال همه جانبه را مورد توجه و تاكيد قرار داده و بر اين خواسته مشروع خود پافشاري نموده براي حفظ آن همه مشكلات را به جان خريده است. از سوي ديگر در روابط بين‌المللي خود اصل را بر دوستي، صلح، همكاري و تعاملات بين‌آلمللي قرار داده و در برابر زياده‌خواهي‌ها و تجاوزات ساير قدرت‌ها اعتراض و ايستادگي كرده است.

ايران در موضوع بهره‌مندي از انرژي صلح‌آميز هسته‌اي تمام تلاش خود را براي شفاف‌سازي و همكاري‌هاي بين‌المللي مبذول داشته و اقدامات خود را در چارجوب قوانين آژانس بين‌المللي انرژي اتمي ساماندهي نموده به تصريح آژانس هيچ گونه انحرافي از مقاصد صلح‌اميز نداشته است اما خصومت و دشمني دولت آمريكا و چند كشور اروپايي كه تحت تاثير شديد صهيونيست جهاني قرار دارد، از ابتداي انقلاب اسلامي و با سقوط ديكتاتوري وابسته آنها نسبت به ملت ايران هر روز به شكلي درآمد ه و متاسفانه اكنونبه صورت تهديد هسته‌اي ايران وارد فاز جديدي گريده است.

دولت آمريكا در 6 آوريل 2010 در سند بررسي مواضع هسته‌اي خود اظهارات جنگ‌طلبانه و تهديداتي را عليه ايران طرح نموده كه طرح آن از سوي مدعيان دموكراسي و حقوق بشر به ويژه از رياست جمهوري آمريكا آقاي اوباما كه با شعار تغيير روي كار آمد و در دهه دوم قرن 21 بسيار دور از ذهن بود.

اين موضع رسمي دولت آمريكا نشان دهنده ادعاهاي بي‌اساس و فريبنده آنها در مورد ايجاد جهاني عاري از سلاح هسته‌اي و حاكي از پوچ و بي‌محتوا بودن معاهدات اخير در كاهش كلاهك‌هاي اتمي اين دولت‌ها است.

اين اظهارات، تهديداتي را مطرح كرد كه با روح منشور ملل متحد و ان پي تي در كمال مغايرت و تضاد بوده و نقض تعهدات ايالات متحده نسبت به بند 4 ماده 2 و نيز ماده 39 منشور ملل متحد و قطعنامه 984 شوراي امنيت به شمار مي‌رود. گرچه ملت ايران به روشني از ابتداي انقلاب اسلامي دريافته كه آمريكا و برخي كشورهاي اروپايي ملتزم به هيچ تعهد و پيماني نبوده و در راستاي منافع خود در هر زمان و مكاني كه قدرت و امكان تجاوز به حقوق ملت‌ها و نقض تعهد و پيمان را داشته‌اند به آن دست يابيده‌اند. تاريخ 200 ساله جهان و بويژه منطقه خاورميانه مهمترين گواه تاريخي اين حقيقت تلخ است.

امروز فرهيختگان، نخبگان و آزاديخواهان جهان لازم است از همه تلاش‌هاي تبليغاتي، فرهنگي، سياسي و اجتماعي براي توسعه صلح و امنيت جهاني و جلوگيري از تهديدات روزافزون ديوانگان قدرت طلب جهاني به كار بسته و از ظرفيت‌هاي عظيم ملت‌ها بهره‌برداري كنند.

جامعه دانشگاهي كشور و به نمايندگي از ملت غيور و آزاده ايران ضمن محكوميت اين تهديدات غيرقانوني بيشرمانه و تهديدكننده امنيت جهان، منطقه با همه اقشار ملت همصدا بوده و آمادگي خود را تحت زعامت ولي امر مسلمين براي دفاع همه جانبه از امنيت كشور در برابر هر گونه تهديد آمريكا و متحدانش اعلام مي‌داريم.

ما از جامعه بين‌المللي به ويژه سازمان ملل متحد مي‌خواهيم در برابر اين تهديدات غيرقانوني و مغايرت آشكار با منشور سازمان ملل متحد قطعنامه 984 شوراي امنيت، قطعنامه‌هاي كنفرانس اعضاي آژانس بين‌المللي انرژي اتمي و قواعد عرفي حقوق بين‌الملل، ساكت ننشينند.

از سازمان كنفرانس اسلامي و جنبش عدم تعهد مي‌خواهيم ضمن محكوميت اين تهديدها، توجه جامعه بين‌المللي را به اتخاذ اقدامات مناسب عليه تكرار تهديدات مذكور جلب نمايم.

از دبير كل سازمان ملل متحد مي‌خواهيم توجه مجمع عمومي اين سازمان را به منظور تشكيل نشستي فوق‌العاده جهت بررسي اين تهديدها و اتخاذ واكنش‌هاي مؤثر در برابر سياست جديد هسته‌اي آمريكا و تهديدات آن عليه صلح و امنيت بين‌المللي، جلب نمايم.

از وزارت امور خارجه و اركان صلاحيت‌دار كشورمان مي‌خواهيم همه توان ديپلماتيك خود را با قاطعيت و به منظور روشنگري سياست‌هاي غيرانساني دولت اوباما به كار گيرند و اين مسئله را در كنفرانس بازنگري ان پي تي به صورت جدي مطرح و پيگيري كنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.