چهارشنبه 20 جولای 11 | 16:40

مصاحبه اختصاصی رسانه آل سعود با نتانیاهو!

شبکه تلویزیونی العربیه رسانه وابسته به آل سعود در اقدامی سئوال برانگیز و در ضدیت با ملت فلسطین، با نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفتگوی اختصاصی ترتیب داد.


شبکه تلویزیونی العربیه رسانه وابسته به آل سعود در اقدامی سئوال برانگیز و در ضدیت با ملت فلسطین، با نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفتگوی اختصاصی ترتیب داد.

بنیامین نتانیاهو در گفتگوی اختصاصی با شبکه العربیه ادعا کرد که آمادگی دارد هر چه سریعتر با فلسطینی ها در قدس و رام الله وارد مذاکره شود.

وی با بیان اینکه هر چیزی می تواند در میز مذاکرات مطرح شود، گفت : من آماده ام با محمود عباس(ابومازن) رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین مذاکره مستقیم درباره صلح داشته باشم و ما می توانیم این مذاکرات را در منزل من در قدس، رام الله یا هر مکان دیگر برگزار کنیم.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر مانع تراشی های این رژیم بر سر راه مذاکرات سازش با تشکیلات خودگردان فلسطین، مقامات فلسطینی را مسئول تعلیق مذاکرات دانست.

وی مدعی شد: مقامات فلسطین در گذشته با دستیابی به سازش در مذاکرات مخالفت کردند و اکنون نیز خواهان از سرگیری گفتگوها برای تحقق صلح نیستند.

خاطرنشان می شود مذاکرات سازش میان رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطین سپتامبر 2010 تحت فشارهای آمریکا از سرگرفته شد، اما چند هفته پس از آغاز به دلیل از سرگیری توسعه شهرک های صهیونیستی به حال تعلیق درآمد.

نتانیاهو در بخش دیگر گفتگوی خود با العربیه که یک رسانه طرفدار صهیونیستها به شمار می رود، گفت : ما این موضوع را که اسرائیل خواهان باقی ماندن بشار اسد در حکومت است، تکذیب می کنیم.

وی در عین حال مدعی شد که رژیم صهیونیستی در گذشته تماسهای محرمانه ای را در راستای دستیابی به توافقنامه صلح با دمشق داشته است.

با وجود تاکیدهای مستمر مقامات سوری درباره دست داشتن صهیونیستها در ناآرامی های سوریه، نتانیاهو ادعا کرد : ما در امور سوریه و رویدادهای فعلی این کشور دخالت نمی کنیم و امیدواریم روابط مسالمت آمیزی با سوری ها داشته باشیم. بسیاری از افراد از جمله من تاکنون مذاکرات محرمانه ای با سوری ها در راستای برقراری صلح رسمی داشته ایم.

وی در پایان مدعی شد : امیدوارم کسی در سوریه، ایران یا حزب الله برای منحرف کردن افکار عمومی از رویدادهای کنونی سوریه به ماجراجویی در مرزهای اسرائیل نیندیشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: