شنبه 08 می 10 | 11:07

اساسنامه جدید دانشگاه آزاد؛ خروج از دیکتاتوری

وی طولانی شدن مدیریت جاسبی در این دانشگاه را موجب ایجاد این تلقی که اموال دانشگاه آزاد متعلق به یک شخص است دانسته و خاطرنشان کرد: در اساسنامه جدید دانشگاه آزاد قدم‌های مثبتی در جهت ارتقای دانشگاه برداشته شده است. الهیان در پایان به اینکه طبق مصوبه جدید، اموال دانشگاه آزاد متعلق به دانشگاه و نه فرد و اشخاص خاصی است، گفت: امیدواریم با اجرایی شدن کامل بندهای اساسنامه جدید شاهد ارتقای جایگاه دانشگاه آزاد با توجه به ظرفیت گسترده آن باشیم.


زهره الهیان، نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اساسنامه جدید دانشگاه آزاد که اخیرا در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید، آنرا موجب خروج مدیریت این دانشگاه از حالت انحصاری و دیکتاتوری ارزیابی کرد.

وی با اشاره به مدیریت طولانی مدت دانشگاه آزاد (بیش از دو دهه) اظهار داشت: مدیریت در این دانشگاه، طولانی مدت و بلامنازع بود که با مصوبه جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی، زمان مدیریت به چهار سال کاهش یافت.

الهیان در گفت‌وگو با شبکه خبر دانشجو با بیان این مطلب که تصویب اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی در شورای عالی انقلاب فرهنگی گام مهم و مثبتی است، گفت: با مصوبه این شورا، مدیریت دانشگاه آزاد به صورت مشارکتی و هیئت امنایی انتخاب و از حالت انحصاری و دیکتاتوری خارج می شود.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه مدیریت طولانی مدت در این دانشگاه ایرادات و انتقاداتی را متوجه آن کرده است، افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی قدم‌های موفق و موثری در راستای شایسته سالاری در سطح مدیریت در این دانشگاه برداشته است.

*اموال دانشگاه آزاد متعلق به یک شخص نیست

وی طولانی شدن مدیریت جاسبی در این دانشگاه را موجب ایجاد این تلقی که اموال دانشگاه آزاد متعلق به یک شخص است دانسته و خاطرنشان کرد: در اساسنامه جدید دانشگاه آزاد قدم‌های مثبتی در جهت ارتقای دانشگاه برداشته شده است.

الهیان در پایان به اینکه طبق مصوبه جدید، اموال دانشگاه آزاد متعلق به دانشگاه و نه فرد و اشخاص خاصی است، گفت: امیدواریم با اجرایی شدن کامل بندهای اساسنامه جدید شاهد ارتقای جایگاه دانشگاه آزاد با توجه به ظرفیت گسترده آن باشیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.