چهارشنبه 27 جولای 11 | 13:05

خلاصه سخنرانی سيد حسن نصرالله در همایش کرامت و پیروزی

وي تمامي سرمايه گذاران كشورهاي ديگر را مخاطب قرار داده و به تمامي كساني كه مي‌خواهند در مناقصه با لبنان شركت كنند، تعهد داد كه حزب‌الله قادر است از آنها و تاسيسات نفت و گاز در اين مناطق محافظت كند و هر كسي به تاسيسات نفتي لبنان حمله كند، تاسيسات نفتي‌اش مورد تهاجم قرار خواهد گرفت.


به گزارش فارس، سيد حسن نصرالله دبيركل حزب‌الله لبنان در سخنراني خود به مناسبت برگزاري همايش “كرامت و پيروزي ” در پنجمين سالگرد پيروزي مقاومت در جنگ 33 روزه ضمن درود و سلام به ارواح شهداي ارتش و ملت و مقاومت و مجروحان جنگي، ثبات قدم و اطمينان به پيروزي و ايمان را از عوامل پيروزي در جنگ 33 روزه دانست.
* مهم‌ترين اثر جنگ 33 روزه بي‌اعتمادي به سران اسرائيل بود

وي تصريح كرد: بنا به اذعان مقامات صهيونيست اين جنگ آثار خطرناكي براي حال و‌ آينده رژيم صهيونيستي داشت و به عقيده من مهم‌ترين اثر آن از بين رفتن اطمينان شهرك‌نشينان به فرماندهان سياسي و ارتش اسرائيل بود. در طرف مقابل اين جنگ اعتماد و يقين به مقاومت را در لبنان باعث شد.
وي تاكيد كرد كه عامل رواني يك عامل استراتژيك است و مي‌تواند در ترسيم چهره درگيري‌هاي آينده در منطقه سرنوشت‌ساز باشد.

تلاش اسرائيل براي بازگرداندن اعتماد به شهرك‌نشينان

دبيركل حزب‌الله لبنان به تلاش‌هاي اسرائيل براي بازگرداندن اين اطمينان به شهرك‌نشينان اشاره كرده و گفت كه مانورها و فراخوان نيروهاي ذخيره و توسعه سلاح‌ها و عمل براي ايجاد سپر موشكي براي جلوگيري از فرود موشك‌ها در سرزمين‌هاي اشغالي همه و همه براي بازگرداندن اين اطمينان است.

وي ادامه داد: صهيونيست‌ها همچنين از راه تبليغات و رسانه‌ها نيز به دنبال بازگرداندن اين اعتماد هستند، آنها همزمان با پايان جنگ همگي متفق بودند كه اسرائيل در اين جنگ شكست خورده است، اما جديدا در مطالب خود دستاوردهاي جنگ براي اسرائيل را بررسي مي‌كنند و اين نشان مي دهد كه مي‌خواهند از اين راه اعتماد مردم را به ارتش و سران سياسي به دست آورند.

مقاومت موازنه جديدي را در منطقه تعريف كرد

وي در ادامه اين سخنراني به اعمال موازنه بازدارندگي جديد از سوي مقاومت در منطقه اشاره كرده و گفت كه به فضل مقاومت آرامش در مرزهاي لبنان حاكم شد، چرا كه مأموريت مقاومت دفاع از ملت و كرامت لبنان است.
نصرالله در ادامه به تلاش هاي برخي گروه‌هاي داخلي لبنان در تضعيف و تشكيك در دستاوردهاي مقاومت در اين جنگ اشاره كرده و گفت كه ميليون‌ها دلار نيز در اين راه صرف شده است، اتهام زدن به نيروهاي مقاومت در زمينه ترور رفيق حريري نيز بخشي از همين روند است كه در كنار اتهامات ديگر عليه عناصر مقاومت در لبنان مطرح شده است.
وي در عين حال تاكيد كرد كه نيروي انساني و روحيه و توانمندي‌هاي مقاومت در حال حاضر بهتر از گذشته است.

حزب الله از مرزهاي ترسيم شده توسط دولت حفاظت مي‌كند

دبيركل حزب‌الله به موضوع تجاوز رژيم صهيونيستي به مرزهاي آبي و منابع نفتي لبنان نيز اشاره كرد و گفت كه لبنان منطقه نفتي مرزي را متعلق به خود مي‌داند و اسرائيل حق ندارد در اين منطقه به جستجوي منابع نفتي بپردازد.
وي ترسيم مرزهاي بين‌المللي را مسئوليت دولت لبنان دانست و گفت كه وارد اين موضوع نمي‌شود، اما هنگامي كه دولت مرزها را مشخص كرد، حزب الله به حفاظت از آن مي‌پردازد، نصرالله از اعتماد خود نسبت به دولت خبر داد و با تاكيد بر مسئوليت پذيري دولت در اين موضوعات، از كابينه خواست تا هر چه سريعتر كار و فعاليت در اين راستا را آغاز كند.

تعهد حزب‌الله به حفظ سلامت سرمايه گذاران خارجي در لبنان

وي تمامي سرمايه گذاران كشورهاي ديگر را مخاطب قرار داده و به تمامي كساني كه مي‌خواهند در مناقصه با لبنان شركت كنند، تعهد داد كه حزب‌الله قادر است از آنها و تاسيسات نفت و گاز در اين مناطق محافظت كند و هر كسي به تاسيسات نفتي لبنان حمله كند، تاسيسات نفتي‌اش مورد تهاجم قرار خواهد گرفت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: