چهارشنبه 12 می 10 | 19:32

اعتبار قانون اساسی از ولایت فقیه است

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این مطلب که کیفیت رفتار و تعامل با مردم باید با شرایط روان شناسی خاصی همراه باشد، اظهار داشت: بحث تدوین و محتوای کتب درسی مهم است اما شیوه بیان آنها نیز دارای اهمیت است و باید به گونه‌ای دروس قرآن و نهج‌البلاغه در دانشگاه تدریس شود که زیبا، جذاب و قابل پذیرش باشد. باید به چشم یک پزشک نگاه کرد و نیازها و مشکلات جوانان و جامعه را در نظر گرفت و بعد در صدد کشف و ارائه دارو برآمد.


آیت الله محمد تقی مصباح یزدی ظهر چهارشنبه در”همایش ملی تفسیر قرآن و نهج البلاغه“ که با حضور اساتید معارف اسلامی و پژوهشگران این حوزه در مؤسسه امام خمینی(ره) قم برگزار شد، اظهار داشت: برخی اعتبار ولایت فقیه را به قانون اساسی می‌دانند و معتقدند در صورتی که روزی قانون اساسی تغییر کند ولایت فقیهی هم نخواهد بود؛ در صورتی که اعتبار قانون اساسی به اعتبار و امضاء ولایت فقیه است.

وی در خصوص اهمیت بحث ولایت فقیه بیان داشت: این موضوع بسیار حائز اهمیت است تا جایی که امام با وجود اینکه فرمودند: میزان رأی ملت است، در جای دیگر می‌فرمایند اگر رئیس جمهور منتخب مردم از طرف رهبر منصوب نشود طاغوت است.

قران و نهج‌البلاغه به شیوه‌ای جذاب تدریس شود

به گزارش مهر وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این مطلب که کیفیت رفتار و تعامل با مردم باید با شرایط روان شناسی خاصی همراه باشد، اظهار داشت: بحث تدوین و محتوای کتب درسی مهم است اما شیوه بیان آنها نیز دارای اهمیت است و باید به گونه‌ای دروس قرآن و نهج‌البلاغه در دانشگاه تدریس شود که زیبا، جذاب و قابل پذیرش باشد.

تنها شیوه دانشجو محوری نباید در تدوین کتب درسی مد نظر قرار گیرد

وی با بیان اینکه دیدگاه‌های مختلفی در خصوص تدوین کتب دروس معارفی وجود دارد ابراز داشت: برخی تنها به خواسته دانشجویان بها می‌دهند و به شیوه دانشجو محوری عمل می‌کنند ولی باید به چشم یک پزشک نگاه کرد و نیازها و مشکلات جوانان و جامعه را در نظر گرفت و بعد در صدد کشف و ارائه دارو برآمد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.