چهارشنبه 12 می 10 | 19:45

چاپ تعرفه اضافی و حک سریال بر روی آن‌ها

مجموع تعرفه هایی که برای این دوره از انتخابات چاپ شد، حدود 60 میلیون برگه بود که شورای نگهبان، برای اطمینان بیش تر سه نفر از کارشناسان و بازرسان خود را به وزارت کشور فرستاد و آنها قراردادهای مربوط به چاپ، تعداد تعرفه هایی که در انبارها باقی مانده، تعداد تعرفه هایی که مصرف شده و تعداد تعرفه هایی که در صندوق ها است را با آمار و ارقام و اسناد کافی جمع آوری و گزارش آن را به اعضای شورای نگهبان ارائه کردند.


پس از اعلام نتایج دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شبهاتی توسط فتنه گران مطرح شد که در نظر داریم به مناسبت نزدیک بودن سالگرد این موضوع، مروری به پاسخ های شبهاتی داشته باشیم که مطرح کنندگان این شبهات بهتر از هر فرد دیگری جواب این دروغ ها را می دانند و برای ترور حقیقت این بحث ها را مطرح کردند.

یکی از شبهه هایی که پس از اعلام نتایج دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری توسط فتنه گران برای زیر سوال بردن نتایج این انتخابات عنوان شد، “چاپ تعرفه ی اضافی و حک سریال بر روی آنها” بود.

برخی از کاندیداها با استناد به دو موضوع اصلی در خصوص تعرفه، خواستار ابطال انتخابات شده بودند؛ یکی از آنها مساله چاپ اضافه تعرفه ها بود.

دراین زمینه باید گفت که وزارت کشور براساس وظیفه قانونی و با توجه به میزان مشارکت پیش بینی شده اقدام به چاپ تعرفه کرد، تا با مشکل مواجه نشود و طبیعی است تخمین دقیق و بدون خطای تعداد رای دهنده در هر شهرستان و یا در هر صندوق امکان پذیر نیست.

مجموع تعرفه هایی که برای این دوره از انتخابات چاپ شد، حدود 60 میلیون برگه بود که شورای نگهبان، برای اطمینان بیش تر سه نفر از کارشناسان و بازرسان خود را به وزارت کشور فرستاد و آنها قراردادهای مربوط به چاپ، تعداد تعرفه هایی که در انبارها باقی مانده، تعداد تعرفه هایی که مصرف شده و تعداد تعرفه هایی که در صندوق ها است را با آمار و ارقام و اسناد کافی جمع آوری و گزارش آن را به اعضای شورای نگهبان ارائه کردند.

خوشبختانه هیچ گونه مشکلی در این زمینه نبوده است؛ اما در مورد حک کردن شماره سریال ها برای برخی تعرفه ها نیز باید گفت در این دور از انتخابات، به منظور صیانت از آرای مردم، کلیه تعرفه ها دارای سریال مخصوص و کد اختصای استانی بود که امکان جابه جایی را از بین می برد تا رای مردم با ضریب امنیتی بیشتری حفاظت گردد؛ حتی برخلاف ادعای برخی کاندیداها که مدعی بودند برخی تعرفه ها با سریال سایر شهرستان ها در برخی حوزه های دیگر دیده شده است باید تاکید کرد که براساس گزارش شورای نگهبان ادعای ستاد برخی کاندیداها در این زمینه مستدل نبوده است.

شبهاتی که در قالب “ترور حقیقت با دروغ های بزرگ”، به آنها پاسخ داده می شود:
– پلمب صندوق ها بدون حضور نمایندگان نامزدها
– ممانعت از حضور نمایندگان نامزدها در حوزه ها
– افزایش صندوق های سیار
– چاپ تعرفه اضافی و حک سریال بر روی آنها
– کمبود تعرفه در برخی حوزه ها
– محدود کردن زمان رای گیری
– عدم حضور نمایندگان نامزدها در هنگام شمارش آرا
– اعلام زود هنگام نتایج انتخابات توسط صدا و سیما
– ممانعت از حضور نمایندگان نامزدها در سایت های تجمع آرا
– آرایش ثابت سبد آرای کاندیداها در کشور
– حوزه های رای با بیش از 100 درصد مشارکت
– استفاده از امکانات دولت قبل از رای گیری
– نام بردن احمدی نژاد از شخصیت ها در مناظره
– بیان مطلب خلاف امنیت ملی در مناظره ها
– تجمیع رایانه ای آرا توسط وزارت کشور
– اعلام پیروزی در انتخابات پیش از رای گیری و دستکاری در آرا
– دخالت نیروهای مسلح در انتخابات
– تعیین اعضای هیات های اجرایی و نظارت از یک طیف خاص
– ابهام در تعداد واجدین شرایط رای دادن
– تطبیق تعرفه ها با شناسنامه ها

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.