چهارشنبه 12 می 10 | 19:47

دانشگاه آزادی‌ها دنبال راهی برای فرار از قانون هستند

استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران توضیح داد: کارخانه یا هر زیر مجموعه ای که زیر نظر یک وزارت خانه یا سازمان دیگری است، نمی تواند درباره درست یا نادرست بودن قانون اظهار نظر کند؛ بلکه باید قانون را اجرا کرده و اگر این قانون دچار مشکل بوده آن را پیگری کنند. وی ادامه داد: دانشگاه آزاد حق چنین اظهاراتی را ندارد؛ اگر قرار باشد هر فردی در این مملکت که موضوع یک قانون قرار می گیرد، پس از صدور قانون اعلام کند که خلاف شرع و قانون است


حسین کچوئیان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس دانشگاه برنا در خصوص واکنش دانشگاه آزاد به اساسنامه جدید این دانشگاه گفت: این قانون روشن و شفاف از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده است و دانشگاه آزاد نیز باید آن را اجرا کند.

وی افزود: این تصمیم دانشگاه آزاد مثل این است که وزارت صنایع قانون یا آئین نامه را تصویب کند ولی یک کارخانه اعلام کند که این قانون غیر قانونی است و من آن را اجرا نمی کنم.

استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران توضیح داد: کارخانه یا هر زیر مجموعه ای که زیر نظر یک وزارت خانه یا سازمان دیگری است، نمی تواند درباره درست یا نادرست بودن قانون اظهار نظر کند؛ بلکه باید قانون را اجرا کرده و اگر این قانون دچار مشکل بوده آن را پیگری کنند.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد حق چنین اظهاراتی را ندارد؛ اگر قرار باشد هر فردی در این مملکت که موضوع یک قانون قرار می گیرد، پس از صدور قانون اعلام کند که خلاف شرع و قانون است، پس دیگر مملکت را دست هر فردی قرار بدهیم تا افراد خود قانون وضع کنند و خودشان هم آن را اجرایی کنند.

کچوئیان تصریح کرد: یقین دارم که این اظهارات به دلیل فرار از قانون است و می خواهند این قانون را اجرایی نکنند؛ از ابتدا هم قاعده دانشگاه آزاد همین طور بوده، همینگونه عمل کرده و تا به اینجا پیش آمده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.