جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۱۱ مرداد ۹۰ | ۱۲:۳۷

طرح «عمو روحانی» در روستاهای خراسان رضوی اجرا شد

معاون فرهنگی ـ آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از اجرای موفق طرح ابتکاری «عمو روحانی» در قالب کاروان دین، نشاط، زندگی در روستاهای این استان خبر داد.


معاون فرهنگی ـ آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از اجرای موفق طرح ابتکاری «عمو روحانی» در قالب کاروان دین، نشاط، زندگی در روستاهای این استان خبر داد.

حجت الاسلام جودکی، معاون فرهنگی ـ آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، از اجرای موفق طرح ابتکاری اوقات فراغت این سازمان خبر داد و گفت: امسال تلاش کردیم برنامه اوقات فراغتی ویژه با طرح بسیار دقیق و هدفمند را در عرصه اوقات فراغت اجرا شود.

وی اظهار داشت: با توجه به این‌که یکی از مشکلات جامعه ما مسائل روحی و رفتاری است، نشاط افزایی اهمیت بسیاری دارد واز سوی دیگر چون جامعه دین مدار است، نشاط افزایی در آن نیز می‌بایست مبتنی بر دین باشد از این رو بر آن شدیم تا با بهره گیری از ظرفیت مبلغان مجرب، برمبنای دین برای نشاط افزایی زندگی جامعه طرحریزی داشته باشیم.

وی افزود: بر این اساس و پس از کارشناسی‌های بسیار دقیق، کاروان دین، نشاط، زندگی متشکل از روحانیان توانمند در عرصه تبلیغ کودک ونوجوان در ۱۴۰ روستای استان حضوریافته و در هر روستا بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ دقیقه برنامه‌های جذابی ارائه کردند که نه تنها با استقبال کودکان مواجه شد بلکه استقبال پرشور اقشار مختلف را نیز به همراه داشت.

حجت الاسلام جودکی با اشاره به طراحی جذاب مینی بوس و دکور صحنه اجرای برنامه، اجرای مسابقات کتبی و شفاهی و دیجیتال به صورت جذاب و جریان سازی و نشاط و تحرک سالم را از ویژگی‌های این طرح عنوان و تصریح کرد: طرح دین، نشاط، زندگی که در برخی روستا‌ها بیش از ۲۵۰۰ مخاطب داشت، با مدل عمو روحانی در راستای ایجاد صمیمیت و انس و الفت کودکان و نوجوانان با روحانیت اجرا می‌شود.

معاون فرهنگی ـ آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، اجرای این طرح را مقدمه آموزش تخصصی تبلیغ کودک ونوجوان دانست و گفت: برنامه اصلی اوقات فراغت سازمان با عنوان هسته‌های فرهنگی جوان همه ساله اجرا می‌شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی ۴۰۰ هسته فرهنگی جوان، تکمیل شناسنامه فرهنگی ـ اجتماعی مناطق مختلف استان را از مزایای این طرح برشمرد و افزود: در این طرح، ضمن شناخت توانمندی‌های منطقه، آسیب‌ها، نقاط ضعف و مشکلات فرهنگی ـ اجتماعی نیز رفع می‌شود. همچنین در مرحله دوم، طرح اجرایی برای برطرف کردن آسیب‌ها یا قوت بخشیدن به توانمندی‌ها با حضور کار‌شناس مشاور مجرب انجام می‌شود.

حجت الاسلام جودکی با اشاره به عضویت ۵ نفر در هر هسته و معرفی برترین‌های طرح در هر سال، تحت عنوان برترین‌های هسته‌های فرهنگی جوان، ابراز داشت: در اجرای طرح یادشده علاوه بر این‌که اداره کل تبلیغات سعی در جهت‌دهی و تأمین محدود مالی دارد، سایر سازمان‌های نیز با محوریت روحانی اعزامی به روستا و مسؤولان روستا مساعدت می‌کنند.

معاون فرهنگی ـ آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: طرح هسته‌های فرهنگی جوان، ضمن زمینه سازی جهت کادرسازی و پرورش نخبگان فرهنگی هر روستا، با رفع آسیب‌ها مانع مهاجرت از روستا می‌شود و ظرفیت فرهنگی‌ای ایجاد می‌کند که در رمضان شدت می‌گیرد.

وی یادآور شد: این طرح، در واقع طرح اوقات فراغت مستمر است که زمینه ارتباطی و شبکه سازی فرهنگی را نیز فراهم می‌کند. ‌

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: