پنج‌شنبه 13 می 10 | 13:47

مساله 22 خرداد نيست!

انقلاب اسلامي بايد به وسيله ادبيات و فرهنگ، جهاني شود. زبان هنر، زبان تفاهم بين‌المللي است كه حساسيت‌هاي انساني را برمي‌انگيزد و در انديشه بشر، تحول ايجاد مي‌كند. هنري موفق است كه در خدمت تكامل اجتماع باشد و متناسب با نيازهاي آن پيش رود. هنر با حساسيت‌هاي انسان سروكار دارد و باعث ايجاد تحول در حوزه انديشه انساني مي‌شود و هنرمند علاوه بر نگاه عارفانه به جهان، به غايت آن هم توجه خواهد كرد. هنرمند متعهد، بهجت رسيدن به اصل ظهور را با زبان هنر به جامعه منتقل مي‌كند


کتاب «مساله 22 خرداد نيست، مساله 22 بهمن بود» با حضور حجت‌الاسلام میرباقری، رئیس فرهنگستان علوم انساني، علی محمد مودب، كاظم رستمي، علي داوودي و ميلاد عرفان‌پور، شاعران جوان کشور، رونمایی شد.
در ابتدای اين نشست، علي‌محمد مودب، كاظم رستمي، علي داوودي و ميلاد عرفان‌پور به شعرخواني درباره حوادث پس از انتخابات پرداختند.

این کتاب يك برگ از هنر انقلابي و هنر انقلاب اسلامي ماست
حجت‌الاسلام سيدمهدي ميرباقري، رييس فرهنگستان علوم اسلامي، گفت: این کتاب يك برگ از هنر انقلابي و هنر انقلاب اسلامي ماست که باید براي تكامل انقلاب اسلامي، هنر انقلابي داشته باشیم.
وی ادامه داد: پس از وقوع رنسانس در اروپا با انقلاب برجسته‌اي مواجه نبوده‌ايم و همه تغييرها و تحولات در جريان رنسانس صورت گرفت، اما وقوع انقلاب اسلامي در شرق‌ يكي از مهم‌ترين انقلاب‌‌هاي تاريخ است.

انقلاب اسلامي بايد به وسيله ادبيات و فرهنگ، جهاني شود
میرباقری با اشاره به اینکه رنسانس، از طريق ادبيات و هنر، مشروعيت جهاني پيدا كرد، اظهار داشت: انقلاب اسلامي نيز بايد به وسيله ادبيات و فرهنگ، جهاني شود. زبان هنر، زبان تفاهم بين‌المللي است كه حساسيت‌هاي انساني را برمي‌انگيزد و در انديشه بشر، تحول ايجاد مي‌كند.
رييس فرهنگستان علوم اسلامي بیان داشت: هنر به عنوان ساز و كار سير اجتماعي از مرحله‌اي به مرحله ديگر است. هنري موفق است كه در خدمت تكامل اجتماع باشد و متناسب با نيازهاي آن پيش رود.
وی در خصوص زبان هنر گفت: هنر با حساسيت‌هاي انسان سروكار دارد و باعث ايجاد تحول در حوزه انديشه انساني مي‌شود و هنرمند علاوه بر نگاه عارفانه به جهان، به غايت آن هم توجه خواهد كرد. هنرمند متعهد، بهجت رسيدن به اصل ظهور را با زبان هنر به جامعه منتقل مي‌كند.

حساسيت‌هاي اجتماعي را به سوي هنر ديني سوق دهيم
میرباقری با تاکید بر لزوم ايجاد هنر ديني، گفت: در اين دوران، بايد حساسيت‌هاي اجتماعي را به سوي هنر ديني سوق دهيم و تفكرات غرب را به چالش بكشيم.
رييس فرهنگستان علوم اسلامي در پايان سخنانش عنوان كرد: هنر متعهد شكل گرفته در بستر انقلاب اسلامي، بايد ارتقا و رشد پيدا كند و بهتر است كه رسالت هنرمندان بر سوق دادن احساسات اجتماعي، در بستر تكامل تاريخ و متناسب با شرايط و بر مبناي مديريت استراتژيك جامعه پيش رود.

کاظم رستمي، يكي از نويسندگان كتاب «مساله، 22 خرداد نيست، مساله 22 بهمن بود» با اشاره به ديدار شاعران با مقام معظم رهبري در شب پانزدهم رمضان، گفت: رهبر انقلاب نیز بر شعرسرايي روشن و رسا در رابطه با حوادث پس از انتخابات تاكيد كردند. علي‌محمد مودب، گردآوري آثار شاعران را آغاز كرد و حاصل آن در این كتاب انعکاس یافت.

در پایان این مراسم نیز از کتاب «مساله 22 خرداد نيست، مساله 22 بهمن بود» که به سفارش دفتر مطالعات جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي منتشر شده است، رونمایی شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.