سه شنبه ۱۸ مرداد ۹۰ | ۱۲:۵۱

روایتی تازه از چهار ساعت آخر دیکتاتور تونس

مدير اداره مبارزه با تروريسم تونس گزارش جديدي از 4 ساعت آخر منتهی به فرار زين العابدين بن علي رئيس جمهور سابق تونس به عربستان در 14 ژانويه سال جاري ارائه داد.


سرهنگ سمير الطرهوني، روز دوشنبه در کنفرانسي مطبوعاتي در مقر نخست وزيري تونس نحوه بازداشت اعضاي خانواده بن علي در فرودگاه بين المللي تونس، قرطاج را توصيف کرد و آن را براي انقلاب تونس سرنوشت ساز خواند.

وي گفت: اين بازداشتها به صورت خودجوش و با تصميم شخصي وي و بدون هر گونه دستوري از مقامات بالاتر صورت گرفت.

الطرهونی، به طور ضمني اذعان کرد از تصميمات وزارت کشور تونس سرپيچي کرده اما اقدام به کودتاي نظامي نکرده است.

وی با بیان اینکه  يکي از همکارانش در فرودگاه به طور اتفاقي به او اطلاع داده  که اعضاي خانواده بن علي براي خروج از کشور وارد فرودگاه شده اند گفت: درپی اطلاع از این مطلب  ابتدا از افسر امنيت فرودگاه خواستم سفر اعضاي خانواده بن علي را به تعویق بیندازد و خود  به همراه 12 تن از نيروهاي تحت امر به سمت فرودگاه حرکت کردم .

الطرهونی تاکيد کرد، با انگيزه ملي و بدون دريافت دستوري از مقامات امنيتي يا نظامي، ازهمسر خود که در فرودگاه کار مي کند خواستم پرواز هواپيماي اعضاي خانواده بن علي را به تعويق بيندازد و خود دستور بازداشت آنان و جلوگيري ازسفرآنان به خارج را صادر کردم

وی درعین حال به اين سؤال روزنامه نگاران پاسخ نداد که چرا از پرواز هواپيماي بن علي جلوگيري نکرده است درحالي که يگان‌هايي از پيشاهنگ‌هاي گارد و يگانهاي ويژه وزارت کشور به وي پيوسته و فرودگاه تحت کنترل وي بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: