شنبه 15 می 10 | 10:44

ادای احترام به شهدای پس از انتخابات

تشییع پیکر شهدای دفاع مقدس بهانه ای شد تا یادی هم از شهدای مبارزه با فتنه کنیم.خون و شهادت دهها جوان بسیجی و متدین در ایام پس از انتخابات نشان داد که بیعت این مردم با شهدای دفاع مقدس تنها به تشییع جنازه و گریه و شعار نیست بلکه هر زمان و هروقت ندایی از ولایت برسد این مردم گوش به فرمان و پای در رکابند. اما در این بین گلایه هایی در خصوص برخورد با شهدای اغتشاشات پس از انتخابات وجود دارد که بیش از آنکه به مردم برگردد به عملکرد مسئولین مرتبط است.


روز گذشته پیکر پاک 89 شهید دفاع مقدس با حضور پر شور مردم تهران بعد از نمازجمعه تشییع شد.

تشییع پیکر شهدای دفاع مقدس پس از سالها ،مجددا رنگ و بوی ایثار و جان دوباره به کالبد جامعه دمید.

به گزارش خبرنگار جهان تشییع شهدای دفاع مقدس بیان واقعیتی انکار ناپذیر و همواره قرین و همزاد جامعه انقلابی و اسلامی این کشور است که با صدای بلند وفاداری به انقلاب و اسلام و ولایت را فریاد می کند.
حضور مردم و مسئولین در این مراسم بیان دیگری از ایستادگی در برابر هرگونه تعرض به اسلام و انقلاب و خاک پاک این کشور است.

دیروز پیامبران مقاومت و ایستادگی روی دست مردم تشییع شدند و بار دیگر این ایران اسلامی بود که زیباترین ادای احترام به نماد جهاد و لبیک به ولایت را به نمایش می گذاشت.

روز گذشته همه جمع بودند.همه آنها که به عشق شهدای ایثار و فداکاری و ادای احترام به این بزرگان و عزیزان به محل نماز جمعه تهران آمده بودند.

حضور مردم لبیک مجددی به امام شهدا و نائب بر حقشان بود.

***

قریب یک سال است که از انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری می گذرد.حوادث سال گذشته درسها و آموختنی های بسیار داشت و آزمونی بزرگ برای مردم و مسئولین بود.

ایام و حوادث پس از انتخابات با همه رنج ها و گزند هایش، درسها و عبرت ها و بالاتر از آن برکات بسیاری برای انقلاب داشت.

آزمونی عملی برای خواص،ولایت پذیری بزرگان و عمل به تکلیف مردم و افزایش بصیرت عمومی و افتادن پرده نفاق و شفاف شدن جبهه مبارزات و از بین رفتن فتنه ساختار شکنان و نقش برآب شدن نقشه غربی ها و غیره همه آموختنی ها و برکات حوادث پس از انتخابات بود.

اما این همه به آسانی نیز به دست نیامد.این انقلاب برای رسیدن به این توفیقات هزینه های بسیاری داد و در میان همه این هزینه ، خون جوانان حق جو و شهادت مردان آزادی خواه و اسلام گرای و ولایت پیشه این مرز و بوم جایگاه ویژه داشت.

تشییع پیکر شهدای دفاع مقدس بهانه ای شد تا یادی هم از شهدای مبارزه با فتنه کنیم.خون و شهادت دهها جوان بسیجی و متدین در ایام پس از انتخابات نشان داد که بیعت این مردم با شهدای دفاع مقدس تنها به تشییع جنازه و گریه و شعار نیست بلکه هر زمان و هروقت ندایی از ولایت برسد این مردم گوش به فرمان و پای در رکابند.

تکریم و ادای احترام به شهدا واجب است.روز گذشته این ادای احترام و تکریم به زیباترین وجه به نمایش گذاشته شد.مردم همواره در ادای احترام به شهدای دفاع مقدس و انقلاب سنگ تمام گذاشتند.در این بین هیچ تفاوتی نیز میان شهدای انقلاب و دفاع مقدس و مبارزه با اشرار و مقابله با اغتشاش نیست.

اما در این بین گلایه هایی در خصوص برخورد با شهدای اغتشاشات پس از انتخابات وجود دارد که بیش از آنکه به مردم برگردد به عملکرد مسئولین مرتبط است.

شهدای پس از انتخابات بیان صادق از عمل به تکلیف و ولایت پذیری هستند.دهها شهید پس از انتخابات که به تعبیر فرمانده بسیج کل کشور بدون حمل هرگونه سلاح گرم و سردی به میدان آمده بودند، روایت دیگر از مقاومت تمام عیار در برابر زور گویی و زیاده طلبی و سهم خواهی غربی و مامور و مزدوران وطنی و فریب خورده های داخلی شدند.

با این همه به نظر می رسد آنچه لازم و درخور بود در حق شهدای پس از انتخابات صورت نگرفت.گرچه سهل انگاری های صورت گرفت ذره ای از احترام و ارادت مردم و جامعه و تاریخ از این عزیزان و بزرگان کم نخواهد کرد.

با این حال مناسب بود مسئولین امر نیز همپای مردم نسبت به این موضوع توجه بیشتری به خرج می دادند.این در حالی است که مقام معظم رهبری پیش از این توجه مسئولین مربوطه را به گرامیداشت شهدای حوادث پس از انتخابات جلب کرده بودند.

با این حال هیچ برنامه در خور شان این عزیزان برگزار نشد.در این رابطه نهاد های زیادی باید پاسخگو باشند.چرا صدا و سیما با گذشت ماهها از این حوادث هیچ برنامه مرتبط با موضوع شهدای دفاع از فتنه فتنه گران نساخت و یا منتشر نکرده است.چرا رسانه های مکتوب و غیر مکتوب اصولگرا سراغی از خانواده های این عزیزان نگرفتند.چرا دولت با گذشت ماهها از حوادث پس از انتخابات هیچ کمیته ای برای پی گیری نحوه و عاملین به شهادت رسیدن این افراد و شناسایی قاتلین آن تشکیل نداده است؟نقش قوه قضائیه نیز در این رابطه مهم است.چطور برای کشته شدن ندا آقا سلطان،کمیته ها و تیم های اطلاعاتی و کارآگاهی تشکیل می شود اما هنوز هیچ خبری در رابطه با شناسایی قاتلین شهدای بسیجی و مدافعان حریم ولایت منتشر نشده است.مسئواین امر منتظر چه چیز هستند؟آیا باید خون این بسیجی ها نیز همچون خیلی های دیگر چماقی می شد و هر روز با هدف تحت فشار قرار دان نظام با آبروی انقلاب بازی می شد تا مسئولین به فکر پی گیری و کشف حقیقت بیافتند.
رئیس جمهور محترم برای بررسی قتل ندا آقا سلطان کمیته بررسی تشکیل می دهد و قوه قضائیه برای ماجرای کهریزک تیم سه نفره از قضات برجسته می گذارد اما در رابطه نسبت به خون خواهی شهادت بسیجیان مکتب ولایت کم ترین کاری صورت نمی گیرد.در این رابطه نهاد هایی همچون بنیاد شهید نیز باید پاسخگو باشند. بسیج و سپاه نیز باید در خصوص شکایت و احقاق حق شهدای پس از انتخابات گزارش دهند که تا به حال چه مطالباتی در این رابطه داشتند و چه اقداماتی صورت دادند؟

بسیار دردناک است که با گذشت ماهها از شهادت این بسیجیان هنوز هیچ بزرگداشتی برای این بزرگان برگزار نشده است.

الته این حرف به معنای زیر سوال بردن کارهای صورت گرفته نیست.از سویی هم غرض فراموشی دیگر کشته های به ناحق پس از انتخابات نیست.ماجرای قتل ندا آقا سلطان هم باید با جدیت پی گیری شود و عاملان آن دستگیر و معرفی و به مجازات برسند.داستان کهریزک و جنایت ان نیز باید بررسی شود و عامل اصلی آن در هر لباسی به مردم معرفی شود و به سزای اعمالش برسد.در فتنه پس از انتخابات، خون های زیادی به ناحق ریخته شد که تک تک آنها باید مورد بررسی دستگاههای قضائی و امنیتی قرار گیرد وعاملینش به شمشیر قاطع عدالت سپرده شوند.اما سوال این است که چرا باید برای قتل خانم ندا آقاسلطان که به گفته مادرش حتی در انتخابات هم شرکت نکرده بود و معلوم نیست برای کدام رای گم شده اش به خیابان امده بود همه و همه را بسیج کنیم ، اما مادران شهدای بسیجی پس از ماهها داغ برگزاری یک سالگرد و اربعین و مراسم درخور شان فرزندشان در سینه داشته باشند.

شهدای انقلاب بدانند که نام و یاد و خاطر سرخشان در سینه و راه پرصلابت سبزشان تا ظهور مهدی موعود ادامه دارد و فرزندان غیور این مرز و بوم اجازه نخواهند داد که کوچکترین گزندی به این انقلاب و کشور وارد شود.

با ادای احترام نام و یاد همه شهدا را گرامی می داریم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.