پنج‌شنبه 11 آگوست 11 | 16:24

مبارزان فلسطينی به اسرائيل هشدار دادند

با تشديد تحرکات نظامي رژيم اسرائيل در غزه، شاخه‌هاي مقاومت فلسطيني از جمله جهاد اسلامي اعلام کردند، ‌هرگونه تهاجم زميني به غزه را تلافي مي‌کنند.


 شاخه‌هاي مقاومت فلسطيني در حالي براي مقابله با تجاوز به غزه اعلام آمادگي کرده‌اند که تعدادي از مقامات رژيم اسرائيل در روزهاي اخير به منظور متوقف کردن آن­چه پرتاب موشک از منطقه محاصره­شده غزه مي‌­نامند، ، خواستار عمليات نظامي جديد در اين منطقه شدند.

با توجه به اين که رژيم اسرائيل در هفته‌هاي اخير با تظاهرات گسترده اسرائيلي­ها در اعتراض به افزايش مخارج زندگي مواجه بوده، جنبش حماس مي‌گويد رژيم اسرائيل قصد دارد با تحريک گروه‌هاي مقاومت فلسطيني جامعه اسرائيل را در حمايت از کابينه راست گرا و تندرو نتانياهو متحد کند.

بر پايه اين گزارش، اين تحولات درحالي روي مي‌دهد که محمود عباس رئيس تشکيلات خودگردان فلسطين مصمم است در ماه سپتامبر 2011 ميلادي به طور يک جانبه براي عضويت کامل فلسطين در سازمان ملل متحد اقدام کند.

تحليلگران مي‌گويند اسرائيل که با بحران مالي مواجه شده است، ممکن است بخواهد با گسترش و ارجاع اين بحران به غزه، راه گريز بيابد.

نوار غزه که از دست­کم 5 سال قبل تحت محاصره تحميلي اسرائيل قرار دارد، همواره هدف حملات هوايي، دريايي و زميني رژيم اسرائيل قرار داشته است.

مردم اين منطقه محاصره شده از جامعه جهاني مي­خواهند براي پايان دادن به اشغالگري رژيم اسرائيل، محاصره و حفاظت از غيرنظاميان، اقدامي عملي صورت دهد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: