پنج‌شنبه 11 آگوست 11 | 10:53
رييس جمهور در ضيافت افطار کارکنان نهاد رياست جمهوري:

مراجعه 30 میلیون نفر در 6 سال به نهاد ریاست جمهوری

دكتر محمود احمدي‌نژاد در مراسم ضيافت افطار كاركنان نهاد رياست جمهوري كاركنان اين نهاد را از پركارترين نيروهاي اجرايي در كشور دانست و اظهار داشت: اينكه در طول 6 سال گذشته سي ميليون نفر براي رفع مشكلات خود به اين مجموعه مراجعه كردند، نشان‌دهنده حجم بالاي فعاليت‌هاي انجام شده در اين مجموعه است.


دكتر محمود احمدي‌نژاد در مراسم ضيافت افطار كاركنان مجموعه نهاد رياست جمهوري، که در فضايي دوستانه و صميمي در مسجد سلمان فارسي برگزار شد، كاركنان اين نهاد را از پركارترين نيروهاي اجرايي در كشور دانست و با قدرداني از تلاش‌هاي آنان اظهار داشت: اينكه در طول 6 سال گذشته سي ميليون نفر براي رفع مشكلات خود به اين مجموعه مراجعه كردند، نشان‌دهنده حجم بالاي فعاليت‌هاي انجام شده در اين مجموعه است.

رييس‌جمهور تصميمات اجرايي دولت و خدمات عظيمي كه تاكنون در كشور ارائه شده است را حاصل زحمات دستگاه‌هاي اجرايي در تمام كشور دانست و اظهار داشت: بايد قدر فرصت خدمتگزاري را بدانيم و از همه ثانيه‌هاي آن براي خدمت به مردم استفاده كنيم.

رييس‌جمهور در ادامه با اشاره به فضايل و ويژگي‌هاي ماه مبارك رمضان، اخلاص و كار براي خدا را از درس‌هاي قابل دريافت در اين ماه دانست و گفت: مشكل جامعه بشري اين است كه كارها براي خدا انجام نمي‌شود؛ چرا كه اگر همه امور انسان براي خدا باشد ديگر اثري از تبعيض‌، ظلم، خيانت و كينه‌ورزي در جهان وجود نخواهد داشت.

دكتر احمدي‌نژاد با بيان اينكه همه دلسردي و يأس انسان‌ها براي اين است كه كارشان براي خدا نيست، تصريح كرد: اگر كار براي خدا باشد، همه قدرت‌ها رنگ مي‌بازد و سختي‌ها ديگر معنايي نخواهد داشت.

رييس‌جمهور با اشاره به سخنان شهيد بهشتي مبني بر اينكه انسان تا زماني كه بر روي اصول و ارزش‌ها ايستادگي كند حتما دشمن خواهد داشت، خاطر نشان كرد: امروز وقتي صهيونيست‌هاي وحشي و سرمايه‌داران جنايتكار و فاسدان جهان عليه ملت ايران صف‌آرايي كرده‌اند به معناي اين است كه ملت ايران در مسير درستي در حال حركت است.

دكتر احمدي‌نژاد عشق و محبت را از ديگر درس‌هاي قابل دريافت در ماه مبارك رمضان دانست و گفت: خميرمايه خلق عالم هستي، محبت است و هر كار ماندگاري در جهان نشانه‌اي از عشق و محبت در خود دارد.

رييس‌جمهور با بيان اينكه در جامعه‌اي كه دل‌هاي آحاد مردم لبريز از محبت نسبت به يكديگر باشد، اثري از جنگ، ياس، فاصله طبقاتي و فقر در آن پيدا نمي‌شود، گفت: نشانه ايمان به خدا، محبت به بندگان خداست و ماه رمضان ماه تمرين رحيم بودن است.

دكتر احمدي‌نژاد با اشاره به اينكه نهاد رياست جمهوري مجموعه‌اي است كه مردم از سراسر كشور با روحيات مختلف اميدوارانه به آن مراجعه مي‌كنند، تصريح كرد: چه زيباست كه به كارهاي مردم با عشق و محبت رسيدگي شود و در چنين صورتي هر لحظه‌اي از خدمات شما اعتلاي روحي و حركت به سمت خدا پيدا خواهد کرد.

رييس‌جمهور ماه رمضان را ماه توجه به انسان كامل دانست و گفت: خدا را مي‌توان از آيات الهي در عالم هستي شناخت و هر آيه‌ به اندازه ظرفيت خود خدا را جلوه مي‌دهد؛ در بين آيه‌هاي الهي كامل‌ترين جلوه حق و بالاترين ظرفيت را انسان كامل دارد، لذا ماه رمضان ماه توجه به امام عصر (عج) است چرا كه ايشان واسطه فيض الهي مي‌باشد.

دكتر احمدي‌نژاد با بيان اينكه آرزوهاي تاريخي بشر هنوز به طور كامل محقق نشده است، اظهار داشت: تنها يك حالت براي تحقق وعده انبياء الهي به ويژه عدالت، محبت، امنيت، كرامت، پاكي و عزت وجود دارد و آن اين است كه از همه ظرفيت انسان كامل براي رسيدن به سعادت و كمال استفاده شود.
رييس‌جمهور توجه به شب‌هاي قدر و بهره‌مندي از فضايل عظيم اين شب‌ها را مورد تاكيد قرار داد و گفت: شب‌هاي قدر، شب رقم خوردن سرنوشت‌ انسان‌هاست و بايد تلاش كنيم كه دل‌هايمان به امام هستي نزديك شده و بتوانيم توفيق شناخت امام عصر(عج) را كسب كنيم.

در اين مراسم پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء، رييس‌جمهور همراه با كاركنان مجموعه نهاد رياست جمهوري روزه خود را افطار كرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: