دوشنبه ۲۴ مرداد ۹۰ | ۱۳:۴۰
پژوهشگر سوري

رياض، کانون محور ضد سوری

يک پژوهشگر و کارشناس سياسي سوري، با انتقاد از تشکيل محور ضد سوري با حضور آمريکا ، انگليس ، ترکيه و عربستان سعودي، گفت که رياض به کانون اين محورکه هدفش فراهم کردن زمينه دخالت غرب در امور داخلي سوريه است، تبديل شده است.


” حميدي العبدالله ” روز يکشنبه در گفت و گو با شبکه خبري العالم ، خاطرنشان کرد که رژيم سعودي با سياست ها و رفتارش، تنها منافع آمريکا را در منطقه تضمين مي کند.

وي ، رژيم سعودي را به تلاش براي سرپوش گذاشتن بر دخالت ها و ماجراجويي هاي نظامي آمريکا در منطقه و همچنين ايجاد فتنه و دودستگي ميان مسلمانان متهم کرد.

اين کارشناس سوري ، هدف ديگر اين محور را کمک به گروه هاي مسلح براي وادار کردن نظام سوريه
به تغيير رويکردهايش دانست تا شايد طمع ورزي هاي غرب و برخي کشورهاي منطقه را برآورده کند.

العبدالله با بيان اينکه” اين محور بدنبال حمايت از ملت سوريه نيست”، گفت: کشورهاي عضو محور ضد سوري به سرکوب ملت هاي خود معروف هستند از جمله رژيم سعودي هرگونه تظاهرات مسالمت آميز مردم عربستان را سرکوب مي کند و حتي براي سرکوب مردم بحرين نيروي نظامي به اين کشور اعزام کرد.

وي حوادث مرگبار چند روز گذشته در انگليس و سرکوب خونين اعتراضات به وضع اقتصادي اين کشور اشاره کرد و افزود: ديويد کامرون نخست وزير انگليس براي مقابله با معترضان تهديد کرده است که ارتش را فرا مي خواند و شبکه هاي ارتباطي را قطع مي کند.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: