جمعه 19 آگوست 11 | 16:30
تیری میسان اعلام کرد

خبرسازی «سی‌ان‌ان و الجزیره» علیه سوریه ازجنایات جنگی ناتو خطرناکتر است

تحلیلگر معروف فرانسوی با بیان اینکه جنگ رسانه‌ای رسانه‌هایی مانند سیان‌ان علیه سوریه از جنایات جنگی ناتو در لیبی بدتر است، فاش کرد که جنایاتی به سوریه منتسب می‌شود که هیچ‌گاه رخ نداده است.


«تیری میسان» در پایگاه خبری ولترنت، اعلام کرد که نحوه پوشش رسانه‌ای اخبار سوریه در شبکه‌هایی مانند «سی‌ان‌ان»، که به نهادهای اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا نزدیکند، خطرناکتر از جنایات جنگی ناتو در لیبی است.

این روزنامه‌نگار فرانسوی با انتقاد از نحوه پوشش رسانه‌های اخبار سوریه در سیان‌ان، فرانس 24، بی‌بی‌سی و الجزیره، تاکید کرد که این شبکه‌ها با عملکرد خود درباره لیبی و سوریه، تاریخ جدید در تاریخ جنگ رسانه‌ای برای افکار عمومی خلق کرده‌اند. بنا بر این گزارش، رسانه‌هایی مانند سیان‌ان در هماهنگی کامل با واحد جنگ روانی پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) هستند، جنایاتی به دولت سوریه نسبت داده‌اند که هیچگاه اتفاق نیفتاده است.

این کار نیز به دلیل سرپوش گذاشتن بر جنایاتی است که ناتو و دستگاه‌های اطلاعاتی غربی انجام داده‌اند. میسان افزود که این رسانه‌ها طوری فضاسازی میکنند که وانمود شود بیشتر مردم سوریه خواهان سرنگون کردن دولت و نظام هستند.

این روزنامه‌نگار فرانسوی با بیان اینکه این شبکه‌ها تصاویری از اتفاقاتی پخش می‌کنند که هیچ‌گاه در سوریه اتفاق نیفتاده است، تاکید کرد که سمی که شبکه‌هایی مانند شبکه‌های سیان‌ان، فرانس 24، بیبیسی و الجزیره می‌پراکنند جنایت علیه صلح است و باید آن را خطرناکتر از جنایاتی دانست که ناتو در لیبی و نهادهای اطلاعاتی غرب در سوریه مرتکب میشوند.

این تحلیلگر تاکید کرد، خبرنگارانی که در این جنگ رسانه‌ای شرکت دارند باید در دادگاه جنایی بین‌المللی محاکمه بشوند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: