یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
جمعه ۲۸ مرداد ۹۰ | ۱۴:۴۹

«کمپین هتل»؛ ایجاد ترس در هتل‌داران نیویورک از میزبانی احمدی نژاد

سایت دیلی بیست با بیان این سوال که در دهمین سالگرد حادثه 11 سپتامبر کدام یک از هتل‌های نیویورک جرات اسکان‌دهی به احمدی‌نژاد را دارند، خواستار برگزاری کمپینی برای عدم حضور رییس‌جمهور ایران در این نشست شد.


رییس‌جمهور ایران جناب آقای احمدی‌نژاد قرار است ماه بعد به شهر نیویورک رفته و در نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل که پیرامون حوادث تروریستی 11 سپتامبر برگزار می‌شود، شرکت کند. از این رو برخی رسانه‌های آمریکا که از حضور رییس‌جمهور ایران و طرح مسائلی پیرامون این حوادث نگران هستند، از هم اکنون بر آن شده‌اند تا با برپایی کمپینی مانع حضور احمدی‌نژاد گردند.

سایت دیلی بیست با اعلام بیانیه‌ای و طرح اتهامات واهی سعی در برانگیختن اذهان عمومی آمریکا داشته و می‌خواهد با برگزاری «کمپین هتل» مانع حضور رییس‌جمهور ایران در این نشست شود. علاوه بر اتهامات همیشگی رسانه‌های غربی مبنی بر حمایت از تروریسم و تلاش برای دست‌یابی به سلاح‌های اتمی، این سایت اتهامات جدیدی را مطرح کرد که اخیراً رسانه‌های آمریکا آن را به وجود آورده‌اند. در اقدامات پروپاگاندا و رسانه‌ای آمریکا به تازگی مطرح شد که ایران با القاعده نیز رابطه داشته و از هم‌پیمانان این شبکه تروریستی است. دیلی بیست در این خصوص می‌نویسد: «در ماه جولای امسال، دولت آمریکا برای نخستین بار اعلام کرد که ایران با دشمن شماره یک مردم آمریکا یعنی القاعده هم‌پیمان است. در این رابطه مخفی، که توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا فاش شد، القاعده در حال راه‌اندازی شبکه‌ای در خاک ایران است تا پول، سلاح، و اشخاص خود را به مقر خود در پاکستان و افغانستان انتقال دهد».

همچنین در دیگر اتهام جدید، این سایت هم‌جهت با دیگر رسانه‌های آمریکا مدعی شده است که ایران در کشتار نیروهای آمریکایی در عراق و افغانستان دخالت داشته و برخی از نیروهای آمریکایی مستقر در این دو کشور توسط نیروهای ایرانی کشته شده‌اند: «رژیم ایران سلاح‌های پیشرفته خود را به شورشیان عراقی و افغانی می‌دهد تا نیروهای آمریکایی را بکشند».

به هر حال، این سایت برای این که بتواند به اهداف خود برسد از ارائه هیچ‌گونه اتهامی کوتاهی نکرده و حتی در نوشته‌های خود از هرگونه عبارات ناپسند در مورد رییس‌جمهور و کشور ایران خودداری نکرده است.

در ادامه، این سایت از هتل‌ها و مردم شهر نیویورک خواسته است تا مانع اسکان‌دهی و حضور رییس‌جمهور ایران شوند تا بدین طریق باعث منزوی شدن ایران گردند: «اکنون با رد میزبانی از احمدی‌نژاد به هنگام دیدار وی از نیویورک، هتل‌ها و دیگر اماکن می‌توانند به منزوی ساختن این رژیم ایرانی کمک کنند. با خودداری از اسکان نمایندگان ایران، هتل‌های نیویورک می‌توانند این پیام قدرتمند را بفرستند که تجارت آمریکا به چیزی بیش از دلار اهمیت می‌دهد. حداقل کاری که صنعت مهمان‌نوازی می‌تواند در سپتامبر امسال انجام دهد این است که به هیچ وجه به احمدی‌نژاد و گروه‌های او، که با القاعده هم‌پیمان شده‌اند، هیچ نوع خدماتی ارائه نکند».

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: