جمعه 21 می 10 | 13:54

دلتنگي اوباما براي بوش!

باراک اوباما و همراهان دموکرات وي بارها سعي کرده اند خود را افرادي متفاوت با جرج واکر بوش و ديک چني نشان دهند. اگرچه طي سه ماه نخست حضور اوباما در قدرت بسياري از شهروندان آمريکايي مقهور بازي مسافران جديد کاخ سفيد شده بودند اما پس از آن شاهد آغاز مخالفتهاي عمومي با رئيس جمهور جديد ايالات متحده بوديم. هم اکنون بيش از يکسال از حضور اوباما در کاخ سفيد مي گذرد و هر روز شواهد بيشتري در خصوص…


باراک اوباما و همراهان دموکرات وي بارها سعي کرده اند خود را افرادي متفاوت با جرج واکر بوش و ديک چني نشان دهند. اگرچه طي سه ماه نخست حضور اوباما در قدرت بسياري از شهروندان آمريکايي مقهور بازي مسافران جديد کاخ سفيد شده بودند اما پس از آن شاهد آغاز مخالفتهاي عمومي با رئيس جمهور جديد ايالات متحده بوديم. هم اکنون بيش از يکسال از حضور اوباما در کاخ سفيد مي گذرد و هر روز شواهد بيشتري در خصوص همسان بودن اوباما و بوش مشاهده مي شود. اوباما همان استراتژي بوش در افغانستان و عراق را دنبال مي کند و حتي دستور اعزام سي هزار نيروي اشغالگر ديگر به افغانستان را نيز صادر کرده است. از سوي ديگر، اوباما هنوز زندان گوانتانامو را تعطيل نکرده است و ميزان دخالتهاي واشنگتن در آمريکاي لاتين را افزايش داده است. با اين حال چه تفاوتي ميان اوباما و بوش وجود دارد؟

نکته مهم تر اينکه اوباما در رابطه با رژيم صهيونيستي نيز نمايش و بازي جديدي را پياده کرده است. بر اين اساس کاخ سفيد از طريق رسانه هاي وابسته به خود سعي در القاي شکاف ميان تل آويو و واشنگتن دارد اما در ماوراي اين بازي رسانه اي، نتانياهو و اوباما به صورتي کاملا دقيق با يکديگر هماهنگ هستند. حتي اين هماهنگي ميان آويگدور ليبرمن و هيلاري کلينتون نيز وجود دارد.

اخيرا منابع ويژه نظامي به پايگاه اينترنتي \”دبكا \” وابسته به محافل جاسوسي رژيم صهيونيستي اعلام كرده اند که وزارت جنگ رژيم صهيونيستي تجهيز خود به سلاح‌هاي پيشرفته را آغاز كرده است. منظوراين سلاحهاي پيشرفته همان سلاحهاي ممنوعه اي است که نمونه آن درجريان جنگ 33روزه ومقاومت 22روزه بر سر مردم لبنان و فلسطين فرود آمده بود. آمريكا بمب‌هاي هوشمند خود از نوع \”28-GBU\” و \” 39-GBU \” كه كوچك تر از نوع قبل هستند را به سرزمين‌ اشغالي ارسال مي‌كند. به عبارت ديگر، اوباما از يکسو ابومازن را وادار مي کند تا بدون در نظر گرفتن شهرک سازي صهيونيستها در مذاکرات شرکت کند و از سوي ديگر به تجهيز نظامي رژيم اشغالگر قدس مي پردازد. تل آويو نيز اين تجهيزات ممنوعه را بر عليه فلسطينيان ساکن نوار غزه به کار مي گيرد. به هر حال يک طرف اين معامله ايالات متحده آمريکا وجود دارد. ارسال اين محموله هاپرده ازسياه بازي چندماهه اخير ميان دولتهاي اوباما و بنيامين نتانياهو بر مي دارد.

دولت آمريكا كه از همراهي خود باامضاكنندگان معاهده منع اشاعه تسليحات هسته‌اي درزمينه عاري‌سازي خاورميانه ازتسليحات هسته‌اي دم مي زند، به همراه سازمان مركزي اطلاعات آمريكا وپليس فدرال، ازتسهيل‌كنندگان روند ايجاد بزرگترين زرادخانه هسته‌اي درخاورميانه ازسوي رژيم صهيونيستي است. اين حقيقتي است که رئيس جمهور ايالات متحده آمريکا پرده از آن بر نمي دارد. افشاي معامله تسليحاتي اخير رژيم صهيونيستي و ايالات متحده آمريکا نشان مي دهد که آويگدور ليبرمن دست در دست هيلاري کلينتون گذاشته و بدون کوچکترين اختلاف نظري براي نابودي فلسطين نقشه مي کشد. در چنين شرايطي جاي بسي تاسف است که ابومازن تا اين اندازه مقهور و مغلوب باراک اوباماست.

لازم به ذکر است که پنتاگون سامانه‌ رادار موشك‌ها كه با اشعه ليزر فعاليت مي‌كند را نيز به رژيم صهيونيستي واگذار كرده است. دولت \”باراك اوباما \” رئيس جمهور آمريكا دستورات خود را مبني بر افزايش روند ارسال بمب‌هاي هوشمند در انواع مختلف به نيروي هوايي رژيم صهيونيستي ابلاغ كرده است. دراين ميان \”حماس\”همچنان تحولات مربوط به مناسبات دوجانبه ايالات متحده و رژيم صهيونيستي را رصد نموده و مانند تشکيلات خودگردان در دام خطرناک تل آويو و واشنگتن نمي افتد. اوباما در راستاي پيشبرد اهداف رژيم صهيونيستي سعي دارد در ظاهر اختلافات خودو نتانياهو بر سرمسائلي مانند شهرک سازي صهيونيستها را پررنگ نشان دهد اما حماس هيچ گاه تسليم اين بازي نمي شود.

دولت حماس اخيرا با انتقاد از كشورهاي عربي موضع گيري جدي اين كشورها را در قبال تجاوزگري‌هاي رژيم صهيونيستي عليه قدس خواستار شد. دولت حماس از کشورهاي عربي خواسته است که به مسئوليت‌هاي خود در قبال مسجدالاقصي عمل كنند. حماس توقف هرگونه مذاكره با دشمن صهيونيستي را كه موجب سرپوش گذاري بر اقدامات خصمانه اين رژيم است خواستار شد.

جنايت‌هاي اخير صهيونيست‌ها نتيجه طبيعي از سرگيري مذاكرات ميان جنبش فتح و رژيم صهيونيستي و تمايل صهيونيست‌ها به برگزاري مذاكراتي است كه هيچ الزامي را در زمينه توقف يهودي سازي و شهرك سازي و ديگر جنايت‌هاي طرف صهيونيستي، بر آنها تحميل نمي كند.

در اين ميان ايالات متحده آمريکا و تشکيلات خودگردان فلسطين نيز همپاي رژيم صهيونيستي در راستاي تضييع حقوق حقه فلسطينيان گام بر مي دارند. در حال حاضر مثلث اوباما، نتانياهو و ابومازن بار ديگر با نيت تقابل و نابودسازي مقاومت اسلامي فلسطين تشکيل شده است. اما حماس همچنان استوار ايستاده و اجازه هيچ گونه تحرکي را به مثلث مذکور نمي دهد. به هر حال حماس هيچ گاه تسليم ژستهاي ظاهري اوباما و دولت دموکرات او نشده و سايه بوش پسر را پشت سر اوباما مشاهده کرده است.

سازمانهاي بين المللي به عنوان اصلي ترين حاميان جنايات تل آويو و واشنگتن، بارديگر در برابر فروش تسليحات ممنوعه ايالات متحده آمريکا به رژيم صهيونيستي سکوت اختيار نموده و به صورت غيرمستقيم بر \”معامله شياطين\”مهرتائيد نواخته اند. البته اين اقدام سازمانهاي بين المللي نيز مسبوق به سابقه بوده است. در جريان تهاجم صهيونيستها به نوار غزه نيز شاهد همراهي سازمانهاي به اصطلاح بين المللي از جمله سازمان ملل متحد با جنايات وقيحانه صهيونيستها بوده ايم. ديگر بر همگان محرز است که ميان اوباما و بوش پسر کوچکترين تفاوتي وجود ندارد و القائات رسانه اي کاخ سفيد مبني بر وجود اختلاف ميان واشنگتن و تل آويو نوعي ترفند سياسي در جهت استيلا بر فلسطين محسوب مي شود.

در چنين شرايطي نجات فلسطين در دست حماس است زيرا ابومازن و ديگر اعضاي تشکيلات خودگردان حاضر هستند همه خاک فلسطين را به رژيم صهيونيستي و ايالات متحده بدهند. از اين رو رزمندگان مقاومت اسلامي فلسطين بايد آماده مقابله با توطئه هاي جديد واشنگتن و تل آويو باشند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.