دوشنبه 22 آگوست 11 | 16:38

انتقاد سوريه از دخالت‎های آمريکا وغرب

رييس جمهوري سوريه، اقدامات مداخله جويانه امريکا و متحدانش را به باد انتقاد گرفته و اعلام کرده که آن‎ها به دنبال اصلاحات سياسي در سوريه نيستند.


بشار اسد روز يکشنبه در گفت وگو با تلويزيون دولتي سوريه تصريح کرد، در حالي تنها راه برون رفت از بحران کشور، راه حل سياسي است اما واشنگتن و شرکاي اروپايي‎اش ، درروند تغييرات سياسي مانع تراشي مي کنند .

رييس جمهور سوريه يادآور شد: ” هدف غرب اصلاحات نيست ، آن‎ها اصلاحات نمي خواهند …آن‎ها نمي‎خواهند که ما اصلاحات انجام دهيم.”

اسد افزود : “اصلاحات براي قدرت هاي استعمارگرغربي به مفهوم اين است تا هرآن چه که آن‎ها مي‎خواهند به آن‎ها اعطا شود، آن‎ها مي خواهند که به آنها بگويم که همه چيز را رها مي کنم، از تمامي حقوق خود چشم پوشي مي کنم، اين اصلاحات مورد نظر آن‎هاست …و اين رويا هرگز تحقق نخواهد يافت .”

رييس جمهوري سوريه افزود : “برنامه اين بود تا در مدت چند هفته سوريه را ساقط کنند و آن چه که در اين راستا ما را ياري کرد اراده و هوشياري مردم سوريه بود .”

وي خاطر نشان کرد قانون اساسي سوريه نيازمند بازنگري است و اصلاحات وعده داده شده در چند ماه آينده، اجراخواهد شد .

ناآرامي‎ها در سوريه از نيمه هاي مارس آغاز شده و درجريان آن صدها نفر از مردم از جمله تعدادي از نيروهاي امنيتي در اين ناآرامي ها کشته شده اند .

دمشق با تاکيد به اين موضوع که عوامل خارجي اين ناآرامي‎ها را طراحي و ساماندهي کرده‎اند، در عين حال مي‎گويد به نيروهاي امنيتي سفارش اکيد شده است تا به غيرنظاميان آسيبي نرسانند.

رييس جمهوري سوريه همچنين افزود : “چيزي به عنوان گزينه و يا راه‎کار امنيتي وجود ندارد راه حل سياسي تنها گزينه ممکن است … گزينه ما راه‎کار سياسي است و گزينه سياسي نيز بدون حفظ و پايداري امنيت که وظيفه دولت است امکان پذير نخواهد بود .”

اسد همچنين وعده داد تا انتخابات شهرداري‎ها و پارلمان به ترتيب در ژانويه و فوريه 2012 ميلادي برگزار شوند.

تلويزيون دولتي سوريه همچنين گزارش‎ها و تصاويري را از توقيف انبارهاي تسليحاتي و اعترافات عوامل تروريستي پخش کرده است.

اين عوامل اعتراف کرده اند که آن‎ها چگونه از منابع خارجي تسليحات دريافت کرده‎اند.

امريکا و اتحاديه اروپا که از ناآرامي‎هاي سوريه انتقاد مي کنند ،اخيرا از اسد خواسته‎اند تا از قدرت کناره گيري کند.

امريکا و شرکاي اروپايي‎اش همچنين سوريه را به اعمال تحريم‎هاي بيشتر تهديد کرده‎اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.