سه شنبه ۰۱ شهریور ۹۰ | ۱۷:۵۹
ضمن تبريك پيروزي انقلاب ليبي

حزب‌ الله لبنان خواستار تعيين سرنوشت امام موسی صدر شد

حزب الله لبنان با صدور بيانيه اي ضمن تبريك به ملت ليبي به دليل پيروزي بر ديكتاتور، خواستار تلاش براي مشخص شدن سرنوشت رئيس ربوده شده مجلس اعلاي شيعيان لبنان شد.


به گزارش روزنامه لبناني “السفير”، حزب ‌الله لبنان با صدور بيانيه‌ اي پيروزي انقلاب ليبي را به ملت اين كشور تبريك گفت و ابراز اميدواري كرد كه دولتي عادل براي تحقق تمام آرمان‌هاي ملت ليبي در اين كشور تشكيل شود.

در اين بيانيه آمده است: ما پيروزي انقلاب ليبي را صميمانه به ملت آن، رهبران و انقلابيون اين كشور تبريك مي‌ گوييم. پيروزي كه پس از جهادي مستمر و فداكاري هاي بسيار عليه طاغوتي مستبد محقق شد. از خداوند متعال نيز مي خواهيم كه اين پيروزي را بر ملت ليبي كامل كند و هر چه سريع تر پيروزي نهايي از آن انقلابيون شود و به شما توفيق دهد تا دولتي عادل تشكيل دهيد كه بتواند آرمان هاي اين ملت را كه سالها در رنج و سختي زندگي كرده اند، محقق سازد.

در ادامه اين بيانيه آمده است: ما در لبنان بويژه در مقاومت لبنان در انتظار تلاش شما براي مشخص كردن مكان بازداشت و سرنوشت امام “موسي صدر” و شيخ “محمد يعقوب” و “عباس بدرالدين” از همراهان او هستيم. رژيم قذافي اين افراد را در راستاي خدمت به اجراي طرح صهيونيسم در منطقه ربوده و مخفي كرده بود.

صدر در ۳ شهریور سال ۱۳۵۷ و در آخرین مرحله از سفر دوره‌ای خود به کشورهای عربی، بنا بر دعوت رسمی معمر قذافی وارد لیبی شد و در روز ۹ شهریور ربوده شد. دستگاههای قضایی دولتهای لبنان و ایتالیا، و همچنین تحقیقات انجام شده از سوی واتیکان، ادعای رژیم لیبی مبنی بر خروج صدر از آن کشور و ورود او به رم را رسما تکذیب کردند. مجموعه اطلاعات آشکار و پنهانی که طی دو دهه پیش بدست آمده، تماما گواه آنند که موسی صدر هرگز خاک لیبی را ترک نگفته‌است.

در این میان قرائن متعددی حکایت از آن دارند که صدر همچنان زنده بوده و چون برخی دیگر از علمای اسلامی، شرایط زندان حبس ابد را می‌گذراند. در خبری که در ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۰ توسط سایت «جبهه نجات ملی لیبی» بر روی شبکه جهانی اینترنت منعکس گردید، مدعی آن است که موسی صدر در اواخر سال ۱۳۷۶ توسط برخی زندانبانان زندان ابوسلیم شهر طرابلس مشاهده گردید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: