پنج شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه ۰۲ شهریور ۹۰ | ۱۷:۵۰

افشای توطئه تازه عربستان علیه سوریه

منابع آگاه از توطئه تازه عربستان سعودی علیه سوریه بعد از عید سعید فطر به منظور برهم زدن اوضاع سوریه و قاچاق سلاح های پیشرفته به این کشور برای گروههای تروریستی پرده برداشتند.


به گفته یک منبع آگاه عربستان سعودي با هماهنگي مزدورانش در عرصه سياسي و شبکه هاي تروريستي براي اخلال در فرايند سياسي عراق و براندازي نظام حاکم در سوريه و روي کار آوردن مزدورانش در اين کشورها تلاش مي کند.

بر اساس اين طرح، عربستان تلاش مي کند با استفاده از مزدورانش و اجراي عمليات تروريستي پس از عيد سعید فطر در مرزهاي غربي عراق با سوريه تنش و ناآرامي ايجاد کند و گروههايي که با دستگاههاي اطلاعاتي عربستان، اردن و گروه هاي بعثي در ارتباط هستند؛ مسئوليت اجراي اين عمليات را برعهده خواهند داشت.

پایگاه خبری “براثا” به نقل از این منابع آگاه افزود که براي رسيدن به اين هدف، گروههاي تروريستي مرتبط با دستگاه هاي اطلاعات و جاسوسي عربستان و اردن براي ايجاد تنش سياسي تلاش و فدرالي شدن مناطق غربي عراق به ويژه استانهای الانبار و نينوی را مطرح خواهند کرد.

به گفته این منابع، اموال زيادي براي اجرايي شدن اين طرح اختصاص داده شده است به گونه ای که فقط در عراق چهار ميليارد دلار براي اين طرح در نظر گرفته شده است تا عربستان انواع جنگ افزار، تحت پوشش تبادل تجاري و سرمايه گذاري در بخش هاي مختلف وارد مناطق غربي عراق کند و از آنجا به دست مزدوران سلفي سعودي در سوريه برساند و آنها نيز براي سرنگوني نظام آن و جايگزين کردن آن با يک نظام وابسته به آل سعود تلاش کنند.

اين منابع افزودند که محموله هاي سلاح از اردن و عربستان به عراق و سپس سوريه قاچاق مي شود به طوري که اخيرا مقادير زيادي از اين سلاح ها از نوع تيربار پيشرفته، سلاح هاي دوربين دار، دوربين هاي مادون قرمز کشف و ضبط شده است.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: