چهارشنبه 24 آگوست 11 | 16:17

تاکيد مصری‌ها بر خروج از قرارداد کمپ‎ديويد

تظاهرکنندگان مصري بار ديگر با تظاهرات مقابل سفارت اسرائيل در پايتخت مصر، بر قطع روابط ديپلماتيک قاهره با تل‌آويو پافشاري کردند.


 تظاهرکنندگان روز چهارشنبه (2 شهريور) اعلام کردند تا زماني که سفير اسرائيل از کشورشان اخراج نشده است، همچنان به اعتراضات خود مقابل سفارت اسرائيل ادامه خواهند داد.

تظاهرکنندگان همچنين خواستار توقف صادرات گاز مصر به اسرائيل و خروج از توافق کمپ ديويد شدند. بر اساس توافق کمپ ديويد که در سال 1978 تحت حمايت امريکا به امضا رسيد، مصر و اسرائيل با هم صلح کردند.

در پي کشته‌شدن پنج نفر از نيروهاي مرزي مصري توسط رژيم اسرائيل که روز پنج‌شنبه گذشته صورت گرفت، تنش ميان قاهره و تل‌آويو بالا گرفته است و مردم مصر خواهان اخراج سفير اسرائيل شده­اند.

ايهود باراک، وزير دفاع رژيم اسرائيل اوايل هفته جاري ضمن عذرخواهي از کشتن اين پنج نيروي امنيتي، مدعي شد: “دستور داده‌ام يک گروه تحقيقاتي با مشارکت ارتش مصر براي تحقيقات درباره شرايطي که منجر به اين اتفاق شد، تشکيل شود.”

اظهارات ايهود باراک چند ساعت پس از آن صورت گرفت که مصر اعلام کرد، در صورتي که عذرخواهي رسمي از سوي رژيم اسرائيل صورت نگيرد، سفير اين کشور را اخراج مي‌کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: