چهارشنبه 01 جولای 09 | 22:08

شوراي نگهبان توانست از راي 40 ميليوني مردم محافظت كند

حجت‌الاسلام والمسلمين عباس كعبيبا اشاره مراحل رسيدگي به شكايات اظهار داشت: شوراي نگهبان با بي‌طرفي كامل و با استقلال و به صورت حرفه‌اي و حقوقي به وظيفه قانوني و شرعي خود همراه با سعه صدر و شكيبايي عمل كرد. وي افزود: شوراي نگهبان با بررسي دقيق به اعتراضات نامزد‌ها و مردم در راستاي انجام وظيفه خود رسيدگي كرد و در نهايت صحت انتخابات را اعلام داشت.


حجت الاسلام کعبی

حجت الاسلام کعبی

حجت‌الاسلام والمسلمین عباس كعبی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در قم‌ با اشاره مراحل رسیدگی به شكایات اظهار داشت: شورای نگهبان با بی‌طرفی كامل و با استقلال و به صورت حرفه‌ای و حقوقی به وظیفه قانونی و شرعی خود همراه با سعه صدر و شكیبایی عمل كرد.
وی افزود: شورای نگهبان با بررسی دقیق به اعتراضات نامزد‌ها و مردم در راستای انجام وظیفه خود رسیدگی كرد و در نهایت صحت انتخابات را اعلام داشت.
عضو شورای نگهبان ادامه داد: در این فرآیند شورای نگهبان علاوه بر سعه صدر، سعی كرد تا با استفاده از قانون و ظرفیت‌های قانونی به شبهات احتمالی پاسخ دهد.
كعبی با بیان اینكه مردم به شورای نگهبان اعتماد دارند، اظهار داشت: مردم به شورای نگهبان به عنوان یك نهاد كارآمد و موثر كه در واقع حافظ مردم‌سالاری دینی است، نگاه می‌كنند.
وی از محافظت رای 40 میلیونی مردم توسط شورای نگهبان ابراز خرسندی كرد و ابراز داشت: به لطف خدا شورای نگهبان توانست از رای 40 میلیونی مردم محافظت كند كه در نتیجه منجر به تایید صحت انتخابات شد و همه باید این مسئله را تمكین كنند و عدم تمكین نشانه قانون‌گریزی و استبداد است.
عضو شورای نگهبان خواستار رعایت قانون توسط تمام‌ مردم و كاندیداها شد و گفت: كسی كه قانون را پذیرفته است و ادعا می‌كند قانون‌گریزی رفتار مناسبی نیست، بنابراین وظیفه دارد قانون را بپذیرد و در برابر قانون هیچگونه مخالفتی نكند.
كعبی ضمن تبریك خلق حماسه بی‌نظیر 22 خرداد ابراز داشت: امیدواریم شاهد تلاش دولت خدمتگزار برای تحقق اجرای احكام اسلام، تحقق آرمان‌های امام و شهدا و خدمت صادقانه به ملت باشیم.
وی با بیان اینكه رای 40 میلیونی ملت مشت محكمی بر دهان دشمن بود، تصریح كرد: حضور گسترده مردم و رای آنها به نظام مشت محكمی به دهان یاوه گویا زد و دشمنان هنوز هم گیج هستند و نفهمیدند كه چه اتفاقی رخ داده است.
عضو شورای نگهبان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مهلت پنج روزه شورای نگهبان بیان داشت: این مدت فقط برای اعتراض دوباره نبود بلكه نامه‌هایی به شخصیت‌های سیاسی و مذهبی نوشته شده بود كه پیگیر آنها شدیم، ولی به هر حال برخی افراد با وجود حجم ادعا‌های بزرگ مستندات قانونی نداشتند.
كعبی به بازشماری آرا اشاره و خاطرنشان كرد: بازشماری 10 درصد از آرا انجام شد اما تغییرات قابل توجهی صورت نگرفت و اندك تغییرات هم كه بسیار ناچیز است، منتشر خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.