پنج شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹
پنج شنبه ۰۳ شهریور ۹۰ | ۱۸:۲۹
بشار اسد:

بشار اسد: سوريه هرگز به غرب امتياز نمی‌دهد

رئيس جمهوري سوريه با اعلام اينكه كشورش راه اصلاحات را با قدرت ادامه مي‌دهد و بحران كشورش ريشه اخلاقي دارد، تصريح كرد دمشق در مقابل فشارهاي غربي‌ها هرگز امتياز نمي‌دهد.


 «بشار اسد» در مراسم افطاري سالن الدمشقيه در جمع شماري از علما و رجال ديني  اين كشور بر استفاده از عقل و حكمت براي وحدت كشور و مسئوليت‌پذيري و تداوم اصلاحات در اين كشور تاكيد كرد و با بيان اينكه غربي‌ها دلسوز مردم سوريه نيستند، اعلام كرد كه كشورش به غربي‌ها باج نخواهد داد.

به گزارش خبرگزاري رسمي سوريه (سانا)، بشار اسد در اين مراسم به فشارهاي كشورهاي غربي به بهانه بحران در اين كشور اشاره و تاكيد كرد كه كشورش به فشارهاي خارجي تن نخواهد داد.

بشار اسد در بيان علت فشارهاي غربي‌ها اعلام كرد، علت فشارهاي كشورهاي غربي اين نيست كه آنان خيرخواه مردم سوريه هستند يا خواستار اصلاحات هستند بلكه به اين دليل است كه سوريه گره غرب در منطقه است و آنان مي‌خواهند سوريه امتياز‌هايي بدهد و اين چيزي است كه هرگز اتفاق نخواهد افتاد زيرا ملت سوريه اين راه را برگزيده است كه داراي اراده و حاكميت مستقل باشد.

اسد، عبور از حوادث كنوني كشورش را نيازمند همكاري همه دانست و بار تاكيد بر نقش تعقل و حكمت به جاي احساسات و انفعال، تصريح كرد كه رجال ديني در حفظ كشور و آگاهي‌بخشي به مردم و دفع فتنه و نهادينه كردن ارزش‌ها و دين صحيح نقشي اساسي دارند.

به گفته رئيس جمهوري سوريه، دمشق به روند اصلاحات با گام‌هايي ثابت ادامه مي‌دهد زيرا به عقيده او، اصلاحات، آينده كشور و نسل‌هاي بعدي سوريه را تامين مي‌كند بنابراين اصلاحات بايد بر اساس نياز مردم باشد نه نيازهاي موقت.

بشار اسد همگان از جمله رجال ديني و علماي اين كشور را در سهيم شدن در پيمودن راه اصلاحات در سوريه فراخواند و تاكيد كرد كه همه بايد متوجه فتنه‌اي باشند كه از خارج سوريه تدارك ديده شده است و يكي از اهداف مهم آن تضعيف ارتش سوريه است كه اكنون مشعول حمايت از مردم و اموال عمومي و خصوصي است.

اسد با تقدير و تمجيد از نقش ارتش سوريه، بار ديگر تصريح كرد كه ارتش سوريه نمونه وحدت ملي كشورش است. اسد چندي پيش در پيامي به مناسبت سالروز تشكيل نيروهاي مسلح در اين كشور با تقدير از وفاداري ارتش از نقش آن در حمايت از مردم و كشور سوريه تقدير كرد.

بشار اسد ريشه بحران كنوني كشورش را علت «اخلاقي» دانست و اعلام كرد چه در مسئولان چه شهروندان علت بحران اخلافي است و حل آن با نهادينه كردن اخلاق امكان‌پذير است. زيرا جوهره دين، انسانيت است و جوهره انسانيت اخلاق.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: