چهارشنبه 01 جولای 09 | 22:28

موسوي به جرم معاونت در تمامي اغتشاشات اخير بايد محاكمه شود

با توجه به اينكه تجمعات آقاي موسوي بدون مجوز قانوني بوده و موجب اخلال در نظم و كسب و كار مردم مي‌گردد، از مصاديق بارز ماده 618 قانون مجازات اسلامي مي‌باشد كه مطابق آن “هر كس با هياهو و جنجال و حركات غير متعارف يا تعرض به افراد موجب اخلال نظم و آسايش و آرامش عمومي گردد يا مردم را از كسب و كار باز دارد، به حبس از 3 ماه تا يكسال و تا 74 ضربه شلاق محكوم خواهد شد “


به گزارش خبرگزاری فارس، متن نامه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ به دادستان كل كشور به شرح ذیل است:

دادستانی محترم كل كشور
سلام علیكم
احتراماً در خصوص حوادث اخیر كشور لازم دیدیم نكاتی به حضور معروض داریم:
خلق حماسه شكوهمند و كم‌نظیر 22 خرداد بدون شك از مقدرات الهی و الطاف رحمانی خداوند تبارك و تعالی است كه بر ملت ایران نازل گردید و با هدایت‌های حكیمانه مقام معظم رهبری ـ دام‌ظله‌العالی ـ به دست ملت غیور و فهیم ایران اسلامی به وقوع پیوست و همچون برگ زرینی در تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی می‌درخشد. حماسه‌ای كه بیش از پیش بر عظمت و قدر و منزلت ملت در نزد جهانیان افزود و مایه مباهات دوستان انقلاب اسلامی و مسلمین و مستضعفین جهان شد و دشمنان قسم خورده با بیش از همیشه مأیوس و درمانده كرد.
شكی نیست كه نامزدهای محترم نیز با شركت خود به عنوان كاندیدای ریاست‌جمهوری در این انتخابات، سهم قابل ملاحظه‌ای در خلق این حماسه عظیم داشته‌اند، لكن متأسفانه اعمال گفتار و مواضع آقای میرحسین موسوی و دوستانشان بعد از انتخابات و به خصوص اصرار و پافشاری غیرقانونی ایشان در اعتراض به اعلام اولیه نتایج انتخابات از طریق كانال‌های غیرحقوقی بر خلاف قوانین مصرح موضوعه كشور و از راه تحریض و تحریك هوادارانشان به برپایی تظاهرات و اعتراض‌های خیابانی، خسارات جبران‌ناپذیر و هزینه‌های سنگین را بر كشور تحمیل نمود كه جبران آن به سادگی و به زودی ممكن نبوده و شاید غیرممكن باشد.
این حوادث خسارات سنگین مادی و معنوی به بار آورد كه بدون شك مقصر و عامل اصلی آنها آقای موسوی می‌باشد. خساراتی چون: ایجاد بدبینی در كسر عظیمی از مردم به صداقت نظام اسلامی و خدشه‌وارد نمودن به وجاهت انقلاب اسلامی در نزد جهانیان، تألمات روحی قاطبه مردم و مؤمنین، تلخ نمودن كام ملت پس از شیرینی شركت در انتخابات و ایجاد ترس و دلهره و ناامنی در بسیاری از مردم كشور كه این اقدامات غیرقانونی موجبات فعالیت گروهی از محارب و مفاسد را نیز فراهم گردانید تا دست تطاول به سوی بیت‌المال و اموال عمومی و خصوصی دراز نموده و با به آتش كشیدن و غارت اماكن و اموال عمومی و خصوصی و سرقت از آنها به مدت یك هفته، كشور را ناامن نمایند تا بدانجا كه عده‌ای از مردم عزیز كشور را نیز به قتل رسانده و مجروح نمایند.
آقای موسوی خواسته یا ناخواسته، در بسیاری از موارد مباشر یا معاون در ارتكاب جرائمی هستند كه در این مدت در شهرهای مختلف كشور به خصوص شهر تهران به وقوع پیوسته است. گرچه خسارات معنوی كه اعمال و رفتار و گفتار ایشان برای كشور به بار آورده قابل جبران نمی‌باشد، اما اعمال ایشان طبق قانون مجازات اسلامی جرم بوده و بدینوسیله با توجه به مستندات زیر از آن مقام محترم قضایی به عنوان مدعی‌العموم خواهان رسیدگی قاطعانه، عاجل و بدون هیچگونه مسامحه هستیم.

اهم این جرایم عبارتند از:
1 ـ مباشرت در بر هم زدن امنیت كشور موضوع ماده 498 قانون مجازات اسلامی حركات غیرقانونی ایشان كه با دادن اطلاعیه از هواداران خود می‌خواستند با نماد خاص و به صورت غیرقانونی و بدون كسب مجوز از مقامات ذی‌صلاح، به خیابان‌ها بریزند و خود نیز با حضور در این مجامع موجبات تحریك و تشویق بیشتر قانون‌شكنان را فراهم می‌نمود، از مصادیق بارز بر هم زدن امنیت كشور موضوع ماده 498 قانون مجازات اسلامی است. مطابق این ماده: “هر كس با هر مرامی، دسته، جمعیت یا شعبه، جمعیتی بیش از دو نفر در داخل یا خارج از كشور تحت هر اسم یا عنوان تشكیل دهد یا اداره نماید كه هدف آن بر هم زدن امنیت كشور باشد و محارب شناخته نشود به حبس از 2 تا 10 سال محكوم می‌شود. ”
2
ـ مباشرت در اجتماع و تبانی در ارتكاب جرائم
مطابق ماده 610 قانون مجازات اسلامی “هر گاه دو نفر یا بیشتر اجتماع و تبانی نمایند كه جرایمی بر ضد امنیت داخلی یا خارجی كشور مرتكب شوند یا وسایل ارتكاب آن را فراهم نمایند، در صورتی كه عنوان محارب بر آنان صادق نباشد، به 2 تا 5 سال حبس محكوم خواهند شد. ”

3 ـ مباشرت در افترا و توهین و هتك حرمت اشخاص
آقای موسوی در موارد متعدد و با استفاده از الفاظی چون “شعبده‌بازی دست‌اندركاران انتخابات و صدا و سیما “، “صحنه‌آرایی خطرناك “، “متصدیان بی‌امانت “‌، “‌توجیه گریان دروغگو “‌، ” خائن به آرای مردم “، ” برنامه‌ریزی پشت پرده برای دستكاری در انتخابات ” و… در اطلاعیه‌هایتان، اقدام به هتك حرمت مقامات مسئول در انتخابات، موضوع مواد 609، 697 و 698 قانون مجازات اسلامی نموده‌اید. مطابق ماده 609 قانون مجازات اسلامی ” هر كس با توجه به سمت یكی از رؤسای سه قوه یا معاونین رئیس‌جمهور یا وزرا یا یكی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی یا نمایندگان مجلس خبرگان یا اعضای شورای نگهبان یا قضات یا اعضای دیوان محاسبات یا كاركنان وزارتخانه‌ها و مؤسسات و شركت‌های دولتی و شهرداری‌ها در حال انجام وظیفه یا به سبب آن توهین نماید، به 3 تا 6 ماه حبس و یا تا 74 ضربه شلاق و یا 50 هزار تا یك میلیون ریال جزای نقدی محكوم می‌شود.
مطابق ماده 697 قانون مجازات اسلامی “هر كس به وسیله اوراق چاپی یا خطی یا به وسیله درج در روزنامه و جراید یا نطق در مجامع یا به هر وسیله دیگر، به كسی امری را صریحا نسبت دهد، یا آنها را منتشر نماید كه مطابق قانون آن امر جرم محسوب می‌شود و نتواند صحت آن اسناد را ثابت نماید جز در مواردی كه موجب حد است به یك ماه تا یك سال حبس و تا 74 ضربه شلاق یا یكی از آنها حسب مورد محكوم خواهد شد.
ماده 698 قانون مجازات اسلامی: “هر كس به قصد اضرار به غیر یا تشویق اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله نامه یا شكواییه یا مراسلات یا عرایض یا گزارش یا توزیع هر گونه اوراق چاپی یا خطی با امضا یا بدون امضا اكاذیبی را اظهار نماید یا با همان مقاصد اعمالی را بر خلاف حقیقت رأسا به عنوان نقل قول به شخص حقیقی یا حقوقی یا مقامات رسمی تصریحا یا تلویحا نسبت دهد، اعم از اینكه از طریق مزبور به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به غیر وارد شود یا نه علاوه بر اعاده حیثیت در صورت امكان، باید به حبس از 2 ماه تا 2 سال و یا شلاق تا 74 ضربه محكوم شود.

4 ـ مباشرت و معاونت در تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران
آقای موسوی با برپایی تظاهرات غیرقانونی و ایراد سخنان خلاف واقع علیه نظام و ایراد اتهامات متعدد و در بیانیه‌های خویش مانند “طرح بازی بزرگ توسط مقامات “، “حاكمیت دروغ و استبداد “، “روند پرمخاطره “، “تخلفات و كارشكنی‌های متعدد و نارسایی‌های گسترده “، ” تزلزل اركان نظام “، وجود “‌توجیه‌گران دروغگو ” در نیروهای مؤثر نظام، “برخوردهای غیرقانونی و خشونت‌بار با منتقدان ” منجر به مصدومیت و شهادت هموطنان، “اقدامات وحشیانه در كشتار مردم “، “برخوردهای سبعانه “‌ و “حمله به بانك‌ها و ادارات و اموال مردم توسط اصحاب “‌، “تقلب و دروغ برای تكمیل طرح خود ” هم مباشرت در تبلیغ علیه نظام اسلامی نموده و هم با فراهم آوردن خوراك تبلیغاتی برای شبكه‌های خبری رسانه‌های خارجی و دشمنان نظام آنان را در ارتكاب این جرم معاونت می‌نماید.
مطابق ماده 500 قانونی مجازات اسلامی “هر كس علیه نظام جمهوری اسلامی یا به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام به هر نحو فعالیت تبلیغی نماید به حبس از 3 ماه تا یكسال محكوم خواهد شد. ” هر كس عالما عامدا وقوع جرم را تسهیل كند. معاون جرم محسوب می‌شود.

5 ـ مباشرت و معاونت در اخلال نظم و آسایش و آرامش عمومی و ممانعت از كسب و كار
با توجه به اینكه تجمعات آقای موسوی بدون مجوز قانونی بوده و موجب اخلال در نظم و كسب و كار مردم می‌گردد، از مصادیق بارز ماده 618 قانون مجازات اسلامی می‌باشد كه مطابق آن “هر كس با هیاهو و جنجال و حركات غیر متعارف یا تعرض به افراد موجب اخلال نظم و آسایش و آرامش عمومی گردد یا مردم را از كسب و كار باز دارد، به حبس از 3 ماه تا یكسال و تا 74 ضربه شلاق محكوم خواهد شد ” و مطابق ماده 620 همین قانون اگر به صورت دسته جمعی واقع شود، مرتكب به حداكثر مجازات مقرر محكوم خواهد شد.

6 ـ معاونت در محاربه و افسادفی‌الارض
مطابق ماده 183 قانون مجازات اسلامی “هر كس كه برای ایجاد رعب و هراس و سلب آزادی و امنیت مردم دسته به اسلحه ببرد، محارب و مفسد فی‌الارض می‌باشد ” و طبق تبصره 3 این ماده “میان سلاح سرد و سلاح گرم فرقی نیست. ” همچنین مطابق ماده 182 همین قانون “هر فرد یا گروهی كه طرح براندازی حكومت اسلامی را بریزد و برای این منظور اسلحه و مواد منفجره تهیه كند و نیز كسانی كه با آگاهی و اختیار امكانات مالی مؤثر یا وسایل و اسباب كار و سلاح در اختیار آنها بگذارند، محارب و مفسد‌ فی‌الارض و نیز مطابق ماده 687 قانون فوق‌الذكر هر كس در وسایل و تأسیسات مورد استفاده عمومی از قبیل شبكه‌های آب و فاضلاب، برق، نفت، گاز، پست و تلگراف و تلفن و مراكز فركانس و مایكوویر( مخابرات) و رادیو تلویزیون و متعلقات مربوط به آنها اعم از سد و كانال و انشعاب لوله‌كشی و نیروگاه‌های برق و خطوط انتقال نیرو و مخابرات(كابل‌های هوایی یا زمینی یا نوری) و دستگاه‌های تولید و توزیع و انتقال آنها كه به هزینه یا سرمایه دولت یا با سرمایه مشترك دولت و بخش غیردولتی یا توسط بخش خصوصی برای استفاده عمومی ایجاد شده و همچنین در علایم راهنمایی و رانندگی و سایر علائمی كه به منظور حفظ جان اشخاص یا تأمین تأسیسات فوق یا شوارع و جاده نصب شده است، مرتكب تخریب یا ایجاد حریق یا از كار انداختن یا هر نوع خرابكاری دیگر شود، بدون آنكه منظور او اخلال در نظم و امنیت عمومی باشد، به حبس از 3 تا 10 سال محكوم خواهد شد، كه بنابر تبصره یك همین ماده “در صورتی كه اعمال مذكور به منظور اخلاق در نظم و امنیت جامعه و مقابله با حكومت اسلامی باشد، مجازات محارب را خواهد داشت. ”
از آنجا كه تمامی جرائم فوق به وقوع پیوسته است، لذا آقای موسوی نیز كه با اصرار و تأثیرات متعدد مبنی بر پیگیری اعتراض خود از طرق غیرقانونی و با آگاهی از عواقب كار و عمل غیرقانونی خود وقوع این جرائم را تسهیل نموده، معاون در جرائم مذكور محسوب می‌شوید.

7 ـ معاونت در اخلال در نظم جامعه و ایجاد خوف موضوع تبصره‌های مولد 203 و 208 قانون مجازات اسلامی

8 ‌ـ معاونت در منازعه موضوع ماده 615 قانون مجازات اسلامی

9ـ معاونت در احراق و تخریب و اتلاف اموال موضوع مواد 675 الی 671 قانون مجازات اسلامی
ممكن است ایراد شود كه برای تحقق معاونت در جرم “‌وحدت قصد ” با مباشر جرم ضرورت دارد كه باید اشاره نماییم كه تكرار یك عمل توسط آقای موسوی با وجود اطلاع از امكان بروز حوادث مجرمانه و نیز اعلام ایشان مبنی بر اینكه حاضرند همه گونه هزینه‌ای را بپردازند می‌تواند قرینه‌ای بر قاصد بودن ایشان باشد.

  1. امين رضايي
    4 جولای 2009

    با سلام به يگانه عدالت گستر عالم مهدي موعود .
    محاكمه آقاي موسوي و …. فقط توانايي اينكار با آقاامام زمان عج است بخاطر اينكه بقول آقاي احمدي نژاد يك طناب رو وقتي كه ميكشي هزارنفر صداششون درمياد تا برسه اينكه آقاي موسوي كه طناب كه نيست سيم بكسله مگه كسي جرات محامه ايشان را دارد انگار نه انگار كسي كشته شد و خرابي ببار آمد و نظام به خطر افتاد اگر من دانشجو اينكار را ميكردم به جرم محاربه با خدا ورسول و….اعدام ميشدم ولي عدالت براي ايشان جوري ديگري اعمال ميشود اينجورمواقع عدالت كور ميشود عدالت در مورد ايشان نميشود آقا. ايشان يكي از اركان نظامند هركاري خواستند ميتوانند بكنندنميشود محاكمه كرد نميشودآقا نميشود…مصلحت نيست مصلحت نيست مصلحت نيست آقا نه ميشود نه كسي جرات دار. ولسلام.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.