پنج شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹
دوشنبه ۰۷ شهریور ۹۰ | ۰۳:۲۳

برگزاری مراسم روز قدس در کوبا

به مناسبت روز جهانی قدس مراسمی با حضور مقامات دولتی، سفرای کشورهای مختلف و مسلمانان کوبایی در هاوانا پایتخت این کشور برگزار شد و سخنرانان اهداف امام خمینی (ره) از نامگذاری این روز مورد بررسی قرار دادند.


همزمان با روز جهانی قدس، مراسمی در هاوانا، پایتخت کوبا، برگزار شد و طی آن مسلمانان و شرکت‌کنندگان، این روز را که یادگار بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است، گرامی داشتند.

در این مراسم که با حضور مقامات دولت کوبا، سفرای کشورهای مختلف به ویژه کشورهای  اسلامی و مسلمانان کوبا برگزار گردید، سخنرانان به تبیین اهداف بزرگ امام خمینی(ره) از نامگذاری این روز به نام روز جهانی قدس و آثار ارزشمند آن پرداختند.

پروفسور “آلواره گامباراس”، یکی از شخصیت‌های برجسته کوبا و رئیس انجمن دوستی کوبا با جهان عرب، طی سخنانی ضمن تجلیل از ابتکار امام خمینی(ره) در نامگذاری روز جهانی قدس آن را مایه تجدید حیات آرمان فلسطین و مطرح شدن جهانی این موضوع و فراگیر شدن آن در سطح کل دنیا ذکر کرد.

وی این اقدام را موجب توجه هر چه بیشتر مسلمانان و تمامی آزادگان جهان به مظلومیت ملت مظلوم فلسطین و تحریک افکار انسان‌های آزاده علیه اشغالگری، ظلم و ستم رژیم اشغالگر قدس دانست.

سفیر فلسطین در کوبا نیز با ابراز تشکر از رهبری و مقامات ایران به دلیل توجه به مساله فلسطین، انقلاب اسلامی ایران را به عنوان سر منشا امیدواری و پیدایش روح بیداری و احیای عظمت و مجد فلسطینیان برای تحقق آرمان‌های خود توصیف کرد.

وی سپس به تشریح وضعیت فلسطین و اهتمام ملت وی به تشکیل یک دولت فلسطینی و رسمیت بخشیدن به آن در سازمان ملل پرداخت.

در ادامه “علی چگنی”، سفیر ایران در کوبا، نیز طی سخنانی ضمن بر شمردن آثار ابتکار امام خمینی (ره) در نامگذاری روز جهانی قدس، از این روز به عنوان یک روز متعلق به همه عالم اسلامی و جهان آزاده و عدالتخواه یاد کرد.

وی همچنین از توجه جدی رهبری معظم انقلاب اسلامی به مساله فلسطین و قرار دادن این موضوع در راس همه مسایل جهان اسلام سخن به میان آورد.

سفیر ایران اعتماد جمهوری اسلامی ایران را بر تعلق همه فلسطین به همه فلسطینیان و ساکنین اصلی این سرزمین مقدس، اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی را تشریح نموده و مواضع کشورمان را در این خصوص بیان نمود.

چگنی تحولات منطقه را بیداری اسلامی و در راستای تحقق آینده‌ای بهتر برای همه امت اسلامی به ویژه مردم ستمدیده فلسطین توصیف نمود.

در ادامه این مراسم نیز فیلمی از مظلومیت ملت فلسطین به نمایش گذاشته شد.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: