شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
دوشنبه ۰۷ شهریور ۹۰ | ۲۳:۵۹

شعار «سرنگون باد حمد» مردم بحرين پس از سخنرانی شاه

مردم بحرین بعد از گذشت کمتر از یک ساعت از سخنرانی شاه این کشور به مناسبت 10 روز آخر ماه رمضان با آمدن به خیابان‌ها فریاد سرنگونی او را سر دادند.


«حمد بن عيسي» شاه بحرين شب گذشته، شش ماه پس از سركوب مردم كشور خود كه خواستار اصلاحات در اين كشور بودند، از آنان خواست تا اختلافات را فراموش كننند و با وحدت كلمه تفرقه را كنار بگذارند.

وي در سخناني كه به مناسبت 10 روز آخر ماه مبارك رمضان ايراد شد، اقرار كرد كه اعتراضات در كشورش در ماه‌هاي اخير به كشته شدن افراد و ( و در اعترافي ضمني به) شكنجه منجر شده است. اين سخنان حاوي اعتراف روشن شاه بحرين درباره شكنجه معترضان بازداشت شده است.

به گزارش العالم، یک منبع مخالفان رژیم بحرین در داخل این کشور اعلام كرد كه پس از اين سخنان، مردم اين كشور به خيابان آمدند و به اين سخنان اعتراض كردند.

اين منبع گفت: مردم بحرین از جمله جوانان و زنان بعد از گذشت کمتر از یک ساعت از سخنرانی شاه بحرین در مناطق مختلف این کشور مانند بی جمره، النویدرات والسنابس تظاهرات کردند.

پایگاه خبری نهرین‌نت نيز به نقل از این منبع افزود: شرکت‌کنندگان در تظاهرات سخنان شاه بحرین را که همه مطالبات آنها را نادیده گرفت، رد کردند و شعار «سرنگون باد حمد» سردادند و خودروهای عبوری نیز با بوق زدن همراهی خود را با تظاهرات کنندگان ابراز كردند.

شاه بحرين شب گذشته در سخنرانی خود بار ديگر بر اعتماد خود به کميته حقيقت‌ياب که به دستور وي برای بررسی تحولات چند ماه اخیر این کشور تشکيل شد، تاکيد کرد و مذاکرات را تنها راه حل بحران بحرين دانست و خواستار وحدت و فراموش کردن اختلافات شد.

شیخ حمد بدون اشاره به جنایت‌های صورت گرفته علیه مردم و سرکوبگری نیروهای بحرینی و سعودی افزود: در مدت گذشته وقايعي اتفاق افتاد که براي همگان دردناک بود ولي اين وقايع مانع همزيستي نخواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: