یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
دوشنبه ۰۷ شهریور ۹۰ | ۲۳:۰۲

شعله انقلاب در عربستان زبانه می‌کشد

مردم عربستان بویژه قشر جوان درحال حاضر به طور گسترده اخبار نابسامانی های اجتماعی و اقتصادی از جمله نبود آزادیها، فقر و تبعیض در این کشور را پیگیری می کنند که این امر از احتمال زبانه کشیدن شعله های انقلاب در عربستان حکایت دارد.


گروهی از جوانان عربستان در همین راستا بخشي را با عنوان “زنده باشي” در یکی از پایگاههای اجتماعی در شبکه اينترنت راه اندازی کرده و به طرح مشکلات خودشان می پردازند و از خانواده سلطنتي این کشور به علت استثمار مردم، بي توجهي به آنها و نقض حقوق شهروندان به شدت انتقاد می کنند.

جوانان عربستاني در اين بخش به معضلات فقر، آموزش، بهداشت، نظافت شهري، بيكاري و سركوب آزاديها در کشورشان عربستان اشاره می کنند.

همزمان اقشار مختلف جامعه عربستان نیز در اين بخش اخبار و مسائل كشورشان، وضعيت زندانيان و ظلم هاي خانواده سلطنتي را پيگيري مي كنند كه پيش بيني مي شود اين امر باعث آغاز انقلاب در عربستان شود.

براساس اعلام سايت اينترنتي “حرف ما ” كه فعاليت جوانان عربستاني را پيگيري مي كند، يكي از بارزترين جملات نوشته شده در بخش “زنده باشی”، اين عبارت است که مردم آزاد به دنيا آمده اند پس چرا آنها را به بردگي مي گيريد؟

فعالان سیاسی در بخش زنده باشی، عربستان را يكي از بزرگترين كشورهاي محدود كننده آزادي ها و فراري دهنده مغزها در جهان معرفي مي كنند.

آنها همچنین از “عبدالله بن عبدالعزیز” پادشاه عربستان درباره علت وجود فقر در اين كشور سوال می کنند و می گویند چرا وقتی مردم خود عربستان فقیر هستند؛ او از اتباع خارجي حمایت مالی می کند؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: