چهارشنبه ۰۹ شهریور ۹۰ | ۱۱:۲۲

۱۲۶ كشور جهان فلسطين را به رسميت شناختند

هيئت ديپلماتيك فلسطين در سازمان ملل تاكيد كرد كه تا كنون 126 كشور جهان اعلام كرده‌اند كه كشور مستقل فلسطين را به رسميت مي‌شناسند.


به گزارش خبرگزاري فلسطيني”سما”، “رياض منصور” نماينده ناظر فلسطين در سازمان ملل از سفير دائمي”سنت وينست و گرنادين‌ها” نامه‌اي درباره به رسميت شناختن كشور فلسطين دريافت كرد.

در اين نامه بيانيه وزارت خارجه سنت وينست و گرنادين‌ها درباره به رسميت شناختن كشور مستقل و آزاد فلسطين نيز ضميمه شده است.

در اين بيانيه تاكيد شده است كه اين تصميم در راستاي موضع تاريخي سنت وينست و گرنادين‌ها مبني بر همبستگي و پايبندي به حمايت از مطالبات مشروع ملت فلسطين در خصوص تعيين سرنوشت و تشكيل كشور مستقل و آزاد فلسطين، اتخاذ شده است.

در اين بيانيه همچنين آمده است كه سنت وينست و گرنادين‌ها اميدوار است كه تعداد كشورهايي كه كشور فلسطين را به منظور پايان يافتن درگيري اسرائيلي-فلسطيني و برقراري صلح فراگير در منطقه به رسميت مي‌شناسند، افزايش يابد.

هيئت ديپلماتيك فلسطين در سازمان ملل همچنين اعلام كرد كه با پيوستن سنت وينست و گرنادين‌ها به جمع كشورهايي كه كشور فلسطين را به رسميت شناخته‌اند، تعداد اين كشورها تا كنون به 126 كشور رسيده است.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: