یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۰۹ شهریور ۹۰ | ۰۷:۰۶

اولین عید فطر بدون مبارک

مردم مسلمان مصر امروز با برگزاری جشن عید سعید فطر در اولین عید بدون مبارک در میدان التحریر قاهره و دیگر میادین شهرها بر ضرورت پیگیری مطالبات انقلاب و حفظ هویت اسلامی کشورشان تاکید کردند.


مردم مسلمان مصر، نماز عید سعید فطر را در میدان التحریر و دیگر میادین شهرهای این کشور با شکوه و عظمت خاصی به جا آوردند، اولین نماز عید سعید فطر بدون مبارک و رژیم دیکتاتوری و سازشکار شور و نشاط خاصی به مصریها داد.

مردم مصر پس از نماز عید سعید فطر بر ضرورت تحقق اهداف انقلاب و حفظ هویت اسلامی کشورشان تاکید کردند.

امروز مردم مسلمان مصر که اولین عید سعید فطر بدون مبارک را تجربه می کنند، برای بازگشت امنیت و ثبات و همچنین تحقق مطالبات انقلاب دست به دعا برداشتند.

مردم مسلمان مصر، نماز عید سعید فطر را در میدان التحریر همانجایی که شراره های انقلاب مصر از آنجا زبانه کشید و در همان جا خبر سقوط فرعون مصر را شنیدند، به جا آوردند.

به گزارش الجزیره، مردم مصر امروز پس از نماز، شعارهایی در حمایت از انقلاب و اهداف آن سر دادند و بر ادامه فشارها برای تحقق سریع آن تاکید کردند.

خطیب نماز عید فطر امروز در خطبه ای حماسی تاکید کرد عید فطر امسال بسیار بهتر از عیدهای چند دهه گذشته است.

البته مصریها فراموش نکردند که مردمی در سومالی چشم انتظار کمکهای آنها هستند، به همین سبب فطریه خود را به کودکان چشم انتظار و گرسنه سومالی اختصاص دادند.

شیخ مظهر شاهین امام و خطیب مسجدعمر مکرم در خطبه های نماز عید فطر در میدان التحریر قاهره گفت : همه باید بدانند که مصر هرگز به دوره پیش از انقلاب بیست و پنجم ژانویه باز نخواهد گشت و ملت مصر دیگر هرگز به ظلم و ستم راضی نخواهند شد .

وی گفت : اسرائیل باید بداند که مصر قادر است از امنیت و کرامت و حاکمیت خود دفاع کند، این رژیم باید درک کند که مردم مصر پس از انقلاب بیست و پنجم ژانویه با پیش از آن کاملا فرق می کنند.

شیخ شاهین افزود : مردم مصر پشت ارتش همچون یک صف واحد می ایستد و هیچ کس قادر به تفرقه افکنی و شکاف میان آنها نخواهد بود، مردم مصر پس از انقلاب، عبارت از 85 میلیون مبارز هستند، ولی مردمی هستند که خواهان صلحی هستند که کرامت و حاکمیت آنها را حفظ کند.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: