چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹
پنج شنبه ۱۰ شهریور ۹۰ | ۱۹:۵۰

اظهارات ضد و نقيض پسران قذافی/ سیف الاسلام: پیروزی نزدیک است

پسران ديکتاتور متواري ليبي، پيام‌هاي ضد ونقيضي را داده و درحالي که يکي وعده مبارزه جسورانه را مي‌دهد، ديگري گفت و گو و تسليم را خواستار است.


سيف‌الاسلام قذافي، روز چهارشنبه، با تاکيد بر اين که مبارزه عليه نيروهاي‌انقلابي ادامه دارد، مدعي شد: “پيروزي نزديک است.”

به گزارش خبرگزاري فرانسه، سيف‌الاسلام در گفت وگويي راديويي با شبکه‌ تلويزيوني الراي مستقر در دمشق، افزود : “من از حومه طرابلس با شما سخن مي‌گويم . به مردم ليبي اطمينان مي‌دهيم که ما هنوز اين‌جا هستيم. مقاومت ادامه دارد و پيروزي نزديک است.”

پسر قذافي همچنين از مردم خواست تا به مبارزه ضد آن‌هايي که وي از آنان به عنوان “دشمن ” ياد کرد، ادامه دهند.

اين در حالي است که گفته مي‌شود، سعدي پسر ديگر قذافي، با مقام‌هاي رسمي شوراي انتقالي درباره تسليم شدنش، گفت و گو، کرده ‌است.

اين مذاکره پس از آن انجام شد که وي در گفت و گويي راديويي با شبکه تلويزيوني عربي گفته بود اگر نيروهاي انقلابي قدرت را به‌دست گيرند وي با آن‎ها هيچ مشکلي نخواهد داشت.

در همين حال، نيروهاي انقلابي نيزمي‌گويند که اگر سعدي خود را تسليم کند، آن‌ها امنيت وي را تضمين خواهند کرد.

از طرفي ديگر، فرانکو فراتيني وزيرامور خارجه ايتاليا، روز چهارشنبه با اشاره به اين که قذافي در جايي در کشور پنهان شده است درعين حال گمانه‌ها را ، درباره اين که حاکم متواري به همراه خانواده‌اش، براي مذاکراه به الجزاير فرار کرده است، رد کرد.

صفيه ، عايشه، هنيبال و محمد، به ترتيب همسر، دختر و پسران قذافي، بامداد دوشنبه وارد ‌الجزاير شدند.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: