جمعه 02 سپتامبر 11 | 11:38

خسارات سنگین نیروهای آمریکایی در افغانستان

یک نويسنده و تحليلگر سیاسی افغان تاکيد کرد : آمریکا در جنگ سختی با مردم افغانستان به سر می برد.


” محمد امين عالمي” به شبکه خبري العالم گفت: ماه آگوست از ماه هايي بود که نيروهاي اشغالگر آمريکايي، که تجاوزگري آنها عليه مردم افغانستان افزايش يافته است، بيشترين خسارت ها را ديدند.

این نویسنده افغانی افزود : مخالفت مردم افغانستان باحضور نظامی آمریکا از یک سو، و تلفات سنگین انها از سوی دیگر ، همچنین حملات طالبان که در رويارويي با نيروهاي اشغالگر و تلاش براي اخراج آنها به شيوه هاي جديدي روي آورده اند، همه و همه باعث شد تا آمریکا  وضعیت بدی را در افغانستان سپری کند.

عالمي تصريح کرد: زماني که وزرات دفاع آمريکا اعلام مي کند، نيروهاي این کشور متحمل تلفات زيادي شده اند، لازم است در سياست ها و راهبردهايش تجديد نظر کند و اعتراف کند که با جنگ سختي مواجه است.

وي افزود : طالبان با افزايش حملات آمريکايي ها را تهديد مي کنند، از سوی دیگر طالبان در رقم خوردن سرنوشت مردم افغانستان شريک خواهد بود و در دولت نيز مشارکت خواهد کرد، از این رو اشغالگران بايد از کشور خارج شوند.

این تحلیلگر افغان تصريح کرد : آمريکايي ها اعلام مي کند خواهان خروج از افغانستان هستند، اما نمي دانند که چگونه با حفظ آبرو بايد از این کشور خارج شد.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: