شنبه ۱۲ شهریور ۹۰ | ۱۲:۲۴

همکاری نزدیک واشنگتن با قذافی تا آخرین روزهای دیکتاتور

یک پایگاه عرب زبان اعلام کرد که اسناد جدیدی در ساختمان اطلاعات رژیم قذافی درباره همکاری نزدیک آمریکا با این رژیم تا آخرین لحظه ها کشف شده است.


خبرگزاری النخیل در مطلبی با عنوان “آمریکایی ها به قذافی برای ادامه قدرت کمک کردند” آورده است: اسناد مربوط به نشست مسئولان آمریکایی با مقامات لیبی فاش شد.

این پایگاه افزود: در این اسناد آمده که آمریکایی ها راههای کمک به “معمر قذافی” دیکتاتور لیبی را حتی چند هفته قبل از سقوطش بررسی کرده اند.

مطابق این اسناد که در محل ساختمان اطلاعات لیبی کشف شده، “دیوید ولش” معاون وزیر خارجه سابق آمریکا و برخی مسئولان دیگر درباره چگونگی مقابله با انزوای بین المللی و ضربات ناتو به قذافی راهکار نشان داده اند.

این پایگاه می افزاید: با وجود خطابه های آتشین سرهنگ قذافی علیه ایالات متحده این اسناد نشان می دهد که رژیم قذافی تا هفته های آخر سقوطش به صورت مستقیم با مسئولان برجسته واشنگتن ارتباط داشته است.

پایگاه فوق نوشت: دیوید ولش راهکارهایی را برای تضعیف انقلابیون با همکاری سازمان سیا ارائه کرده بود. وی در هتل “فور سیزن” قاهره در دوم آگوست گذشته این راهکارها را ارائه کرده است.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: